Jump to content
BulForum.com

Как да махна педала , има ли някаквин инструменти за улесняване !?


po_taka

Recommended Posts

image001rc3.th.jpg

image002af9.th.jpg

 

Ами не мога да го извадя , Пробвах да пъхна гаичен ключ и да го удрям с теслата от другата му страна ама на става.

Дарпам - не помрадва.

Има ли някакви инструменти за вадене на педали ? Много зор виждам.

 

До сега 1 път съм ги вадил и ми отне 3 дена блъскане и бях с тати заедно.

Link to comment
Share on other sites

че има инструмент има .. казва се екстрактор. нещо подобно е ... имам такъв .. мога да ти услужа.

P.S. от снимките не се вижда добре .. ама според мен си подбил резбата на курбела и едва ли ще можеш да използваш този инструмент. в този случай ти остава единственно да млатиш с чука или да потърсиш някоя скоба, за да изкараш курбела. този инструмент сигурно го има в магазина на Лидер (на моста на Герджика) и този на Спринт ... предполагам и другаде може да го има .. Виж и този форум и търси курбели .. в тази тема за често задавани въпроси. ще намериш доста полезна информация. ....

Така мисля, че бях достатъчно изчерпателен ... сега ти ми отговори на един въпрос, за кой чеп ти е да сваляш курбелите на този велосипед ?!?

Link to comment
Share on other sites

аз не съм сигурен дали се изразих правилно с терминологията.

значи искам да махна ето тези неща

image002im3.th.jpg

 

 

а там където съм отбелязъл със зелено в рамката има лагерчета и имам много силни подозрения че едното е счупено,затова искам да ги махна и да сменя лагерчето.

Минах през едни стълби, а колото ми струва колкото една свясна вътрешна гума и се сещате кво е станало :)

 

 

Утре отивам в лидера да зема 1 такова нещо :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

виж сега ... май започнах като много отворен. такаааааа или по-така

1. този инструмент си заслужава парите ако смяташ да го ползваш повече от веднъж->два пъти....

2. не се знае дали ще имаш нужният инструмент за да свали средното движение... от една от предходните ти снимки се вижда, че е чист шестограм(с гаечен ключ, ще успееш)...

3. ако нямаш опит ... може да си докараш още по-лоша повреда ..

4. и не на последно .. място .. мисля, че в някой сервиз ще ти го оправят цялото колело за по-малко от 5 лв. .... аууу как 5 дойде точно като за пета точка ...

5 НАЗДРАВЕЕЕЕЕ ....

въобще провери каква ще е горе долу цената на ремонта .. и цената .. ако ти си направиш ремонта сам и прецени сам дали си заслужава.

както ти казах .. не е нужно да си купуваш този екстрактор, мога да ти услужа с него ... за 1-2 дни.

Link to comment
Share on other sites

Преди 7-8 години, когато такива инструменти бяха кът и на мене ми се наложи да сменям курбели(катастрофирах тежко и изкъртих педала барабар с резбата, която е на курбела), които не щяха да излизат. Ама никак не излизаха, нито с бой, нито с каквото и да било.

След известно ровичкане из наличните отпадъчни материали от стомана и с малката помош от електрожена се сътвори следния device :bgrin:

spa0249an5.th.jpg

 

Без проблеми изтръгва запекли в каквато и да е степен курбели. Само отпред му се слага една гайка да не замаже резбата на оста на средното движение, ако ще се ползва пак оста де. В моя случай нямаше да се ползва така, че не съм пазил много много резбата.

По принцип квадрата на курбела е конусен и трябва да излиза лесно, да ама не е така, затова грубата сила излиза на сцената. :bgrin:

 

@bio, Тоше някакъв проблем с дзвера ли имаш та искаш да го сменяш?

Link to comment
Share on other sites

ммммм

това е хубаво ... ама ще разводним темата ... това чудо е ... точно двураменна скоба .. квадрата е скосен, ама леко .. и курбера забертва в него като връщаш. има напрежение ... както по-рано се изразих .. в по-трезво състояние .. на www.mtb-bg.com има достатъчно информация по въпроса. четете и спете ...

@jijane звера стар .. скърца .. бърца ... взех това онтарио .. ама .. луда история .. струва ми се късо .. аполона .. мъжка работа. луда работа !!!

reality hits the ground !!!

Link to comment
Share on other sites

Ако ще се сменя и оста най-лесния вариант е палиш флекса(ъглошлайфа) и отрязваш проблемните чаркове. Само да ми кажат, че ще се сменя и оста и за 3 минути всичко е на земята. :bgrin:

 

ПП.Тоше кога ще ни дойдеш на гости да се видиме така на по едно непастьоризирано? :lol:

Link to comment
Share on other sites

@jijane уффффф Добри, снощи пих малко повече бира ... и въобще не можах да зацепя, че си ти .... ама днес сутринта .. викам кви са тези подскачащи зайци и ... лампа .. свети ... загрява душата. за бира ... ами да дойда ... ама те много затегнали положението при вас ... на open day ЗАДЪЛЖИТЕЛНО...

Link to comment
Share on other sites

махнах го със сила и телса :) и много тесла :) по-скоро

В драг ме караха 2 пъти да ходя че можело да заредят, е нямаха такъв инструмент.

В лидера струваше 50лв и се отказах . Прибрах се и продължих да блъскам с теслата.

 

ето кво изкарах:

th_04391_Image003_122_1086lo.jpg

 

 

За следващия път може да си поръчам.

Link to comment
Share on other sites

махнах го със сила и телса :) и много тесла :) по-скоро

В драг ме караха 2 пъти да ходя че можело да заредят, е нямаха такъв инструмент.

В лидера струваше 50лв и се отказах . Прибрах се и продължих да блъскам с теслата.

 

ето кво изкарах:

th_04391_Image003_122_1086lo.jpg

За следващия път може да си поръчам.

Аз си бях купил такъв от магазина срещу пожарната за 8 лева

Link to comment
Share on other sites

@po_taka виж сега ще ти кажа няколко неща поне според мен.

1. бях ти дал линк там цената е около 20 лв. ето ти още един с цената на Shimano. не вярва, дори че инструмента на Parktool (водеща марка за оборудване на велосервизи) да струва 50 лв. тези в магазина на лидер (ако говориш за този в Пловдив) или не са те разбрали или са те излтъгали. магазин на драг в Пловдив няма, продават драг на Руски и там няма специализирани инструменти (освен по поръчка). Както и да е.

2. Тези лагери са на сол ... това е показателно, че имаш сериозен проблем .. големи луфтове .. за да скъсаш сепаратора .. лично според мен дори да сложиш нови лагерчета след най-късно месец, ще са в същото състояние (дроб-или-дроп). ако не ти се влагат пари в ново средно движение (за предпочитане тип касета), по-добре да наредиш само сачми .. обаче не ме питай как да определиш ... бройката. в този форум ... който ти бях посочил по-горе .. може да .. потърсиш информация. ако не се бъркам беше нещо от сорта .. трябва да добавиш още една съчма когато махаш сепаратора.

P.S. ДЕРАЗАЙ

Link to comment
Share on other sites

да имам луфотве и знам къде са , но не мога да стигна до там.но не ми и пречи.

както казах по-горе колелото ми струва колкото 10 кутии вафли , така че не се притеснявайте :lol:

 

А ходих до магазина с/у пожарната , то е един сервиз , и там нямаше и ми казаха да ида до кино фламинго.Отидох пообиколих и видях магазинчето и имага :) и си зех професионален 13,50 , имаше и непрофсионален 6,80 маи.

 

Това със съчмите ми изглежа интересно , след месец ще го пробвам :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...