Jump to content
BulForum.com

Ruter ili Ruter?


Recommended Posts

Във високия клас все още няма сериозна алтернатива на Cisco - като функционалност, възможности и производителнст CiscoIOS е далече пред конкуренцията (то всъщност в този клас почти няма конкуренция :woot ).

Жълтите тотално превзеха пазара, на който винагили са били number one - SOHO ;)

Не забравяйте, че съвсем доскоро просто нямаше пазар на SOHO рутери.

Отговорът на Cisco беше закупуването на LinkSys - те са съвсем в този сегмент и продуктите им са на цените точно на жълтурчетата :D

При големите фирми обаче и особено ISP - рутери, освен Cisco няма или използването на "заместители" поражда смях и съжаление :D

Link to comment
Share on other sites

Tai kato ne mi se otvarq nova tema iskam da pitam. Dneska kupihme router 4 portov sas DHCP, NAT, firewall za 50 dolara. Samo 4 portov e i se chudq ako ot ediniq port go varja kam switch dali eventualno varzani pc-ta shte zahqpat DCHP-to i shte imat li net? Moeto predpolojenie e che nqma nikakvi problemi, no ne sam siguren?!?

Link to comment
Share on other sites

Tai kato ne mi se otvarq nova tema iskam da pitam. Dneska kupihme router 4 portov sas DHCP, NAT, firewall za 50 dolara. Samo 4 portov e i se chudq ako ot ediniq port go varja kam switch dali eventualno varzani pc-ta shte zahqpat DCHP-to i shte imat li net? Moeto predpolojenie e che nqma nikakvi problemi, no ne sam siguren?!?

Ще захапят от ряз бъди сигурен. Пробвал съм го и работи.

Link to comment
Share on other sites

Tai kato ne mi se otvarq nova tema iskam da pitam. Dneska kupihme router 4 portov sas DHCP, NAT, firewall za 50 dolara. Samo 4 portov e i se chudq ako ot ediniq port go varja kam switch dali eventualno varzani pc-ta shte zahqpat DCHP-to i shte imat li net? Moeto predpolojenie e che nqma nikakvi problemi, no ne sam siguren?!?

Да бе...и аз това се питам? Имам D-Link 704P Ethernet Broadband Router с 4 порта и сякви DHCP и т.н. До скоро си мислех че може да рутира до 4 РСта, но един тип ми каза, че можело до 255?!?! Какво ли не прочетох, никъде не пише такова нещо?

Link to comment
Share on other sites

Да бе...и аз това се питам? Имам D-Link 704P Ethernet Broadband Router с 4 порта и сякви DHCP и т.н. До скоро си мислех че може да рутира до 4 РСта, но един тип ми каза, че можело до 255?!?! Какво ли не прочетох, никъде не пише такова нещо?

4-те порта са си просто 4 порта на комутатора, включен в това устройство. Това не означава, че не можеш да закачаш и още. Максималният брой клиенти в случая за NAT (защото това е важната част от схемата) варира за различните устройства (и версията на софтуера), но при всички сучаи е близък до числото 255.

Link to comment
Share on other sites

....При големите фирми обаче и особено ISP - рутери, освен Cisco няма или използването на "заместители" поражда смях и съжаление  :D

Ееее, недей така един добре конфигуриран MikroTik (тук) би могъл да свърши същата работа. (на бая по-ниска цена) :punk

Link to comment
Share on other sites

Не знам марката, но струваше 78 лева - 4 портов - няма да са много такива :) . Държи се чудесно и няма да има нужда PC-то ми да работи нонстоп както досега. Щом може да рутира много PC-та значи е супер джаджа. Липсата на ограничания откъм скорост я решихме с устна договорка в лана, който е много малък и нямаме проблеми в тази насока.

Link to comment
Share on other sites

TED, i az sam vizhdal takova neshto da raboti i e super. Cisco mu niamam doverie, imam chuvstvoto che tia sa kato MS.

Продуктите на CISCO са свестни, ама нещо ми мясат на мормонска организация. Виж ги само - организират си курсове, а там проповядват CISCO та CISCO и нищо друго. Най-накрая учения-недоучен админ набутва фирмата си с тяхните неоснователно скъпи продукти.... Хубаво, че сме бедна държавица и тоя номер не минава. На CISCO "просветените" им се налага да научат всичко или да си останат с ненужната хартийка.

Link to comment
Share on other sites

E zna4i pove4eto hora sme na mnenie 4e ako ste re6ili da si stoite v bg i da ba4kate za 200lv,to nqma smisal da se karat kursove za po 1000 lv i realizaciqta v taq sfera da e pod 5 %.

Vtoriqt variant ako se ba4ka navan parvo da se ustanovi6 tam i da kara6 kursa pak tam pone kursa da e ISTINSKI

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...