Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми рутер!


NeRoX

Recommended Posts

Работата е там, че се оказа, че GGbit засичат по MAC адрес и реално Lan кабела ми не може да работи с други лан карти, а вече ми трябва интернет и за конзолата и ме посъветваха, че най-доброто решение на проблема е с рутер. Интересува ме какъв рутер може да ми свърши добра работа. Не ми трябва нещо супер-дупер, а просто да си пусна нет и на конзолата, но не и да е някакъв пълен кошник. Що се отнася до цената колкото по-малко толкова по добре. Чакам предложения! :)

Link to comment
Share on other sites

Не става ли:

Да видиш мак адреса на конзолата, да сложиш същия и на компа.После званиш на ГГбит че си си взел нова ланка и да сменат мак адреса в тяхнитие данни.И така е безплатно , ако не броим телефонния разговор :)

Link to comment
Share on other sites

купуваш най обикновения кабелен рутер около 40 лв. ,клонираш си MAC-адреса от менюто на рутера и си готов.

Малко не те разбрах. Смисъл как така да копирам MAC-а на рутера. Пък и нали ми трябва още един кабел. Добре ще е да поясниш. :)

 

Не става ли:

Да видиш мак адреса на конзолата, да сложиш същия и на компа.После званиш на ГГбит че си си взел нова ланка и да сменат мак адреса в тяхнитие данни.И така е безплатно , ако не броим телефонния разговор :)

Това е перфектна идея. Т.е. PC-то и конзолата да имат еднакав MAC адрес. Но дали мога да сменя MAC-а на ланката на PC-то?! :confused

Link to comment
Share on other sites

...Но дали мога да сменя MAC-а на ланката на PC-то?! :confused
Под XP става софтуерно (хардуерно теоретично може, но едва ли си струва :)). Някои ланки поддържат такова софтуерно емулиране на MAC, други - не.

Най-удачния вариант е рутер - всеки един може да клонира MAC-а или поне да може да въведеш ръчно адреса на текущата ланка.

Ако се спреш на такъв вариант и те интересува - имам един абсолютно неупотребяван, който го давам за 25 кинта.

Link to comment
Share on other sites

Под XP става софтуерно (хардуерно теоретично може, но едва ли си струва :)). Някои ланки поддържат такова софтуерно емулиране на MAC, други - не.

Най-удачния вариант е рутер - всеки един може да клонира MAC-а или поне да може да въведеш ръчно адреса на текущата ланка.

Ако се спреш на такъв вариант и те интересува - имам един абсолютно неупотребяван, който го давам за 25 кинта.

Смятам, че е най-добре с рутер, защото дори и да успея да се справя с тази манипулация с клонирането на MAC-а ще трябва постоянно да сменям кабелите ту в конзолата ту в PC-то, а с рутера ще си имам нет и на двете места. Но все пак, ако може някой да обесни как става смяната на MAC-а нека да заповяда, защото може да си направя една проба.

 

PS: alchemy, имаш ЛС за предложението ти.

Link to comment
Share on other sites

eto kak se smenq mac pod XP

asdasik5.th.jpg

1. Какво трябва да напищем на посочените места? Новия мак код? Ако да и на двете места ли?

2. Как можем да разберем мак кода на другото устройство?

3. Може ли да има странични ефекти тази манипулация или просто се обаждам да ми сменят мак кода и всичко тръгва по вода?

Link to comment
Share on other sites

Не знам как може да се разбере MAC-а на конзолата, но може би го има някъде по етикетите или на кутията. След като го откриеш, трябва да го въведеш по описания от po_taka начин на прозорчето на текущата ланка, БЕЗ ТИРЕТА И ИНТЕРВАЛИ. След като се убедиш, че ланката е възприела мак-а на конзолата, се обаждаш на доставчика да смени съответните настройки. И пак напомням, че има ланки, кото не поддържат тази софтуерна хватка.

Link to comment
Share on other sites

Не знам как може да се разбере MAC-а на конзолата, но може би го има някъде по етикетите или на кутията. След като го откриеш, трябва да го въведеш по описания от po_taka начин на прозорчето на текущата ланка, БЕЗ ТИРЕТА И ИНТЕРВАЛИ. След като се убедиш, че ланката е възприела мак-а на конзолата, се обаждаш на доставчика да смени съответните настройки. И пак напомням, че има ланки, кото не поддържат тази софтуерна хватка.

 

6tom konzolata moje da se vyrje kym neta :)

na4i moje da se zadat nastoiki ip dns....

varzva6 q s kompa i q skanira6 :)

nz dali stava , ama az taka vijdam mac-ovete na cqlata mi mreja i ako smenq ip-to i mac-a s rezult ot scana i zimam tehniq net.....

Link to comment
Share on other sites

Що се отнася до цената колкото по-малко толкова по добре. Чакам предложения! :)

 

Гледай да е някой малко по-свестен NetGear че аз съм си патил от LinkSys - орязва ми нета на 20мбита, а ако го забуча в компютъра директно до към 60 стигаше. Също така като бях закачил и 1 switch surfcom ставаше още по-зле - максимум 5мбита и тва е.

Link to comment
Share on other sites

Гледай да е някой малко по-свестен NetGear че аз съм си патил от LinkSys - орязва ми нета на 20мбита, а ако го забуча в компютъра директно до към 60 стигаше. Също така като бях закачил и 1 switch surfcom ставаше още по-зле - максимум 5мбита и тва е.

Да, така е... само дето от Линксис са си писали, че рутера им поддържа максимум 10 мбита на интернет входа... друг въпрос е, че са пуснали 20 мбита (и аз имам един такъв в нас). В повечето нови модели (и респинове на старите) имаш 100 мбита на интернет входа. Иначе от сохо рутерите не виждам по-добра марка от линксис... то ако имаше сиско нямаше тях да купят. Единственият им минус е, че идват по-скъпички. Ако ще се взима нещо по-евтино... д-линк е идеалният вариант. Нетгиър не са лоши, но моделите им, които трябва да се конкурират ценово с тези на линксис са дървета спрямо конкуренцията.

Link to comment
Share on other sites

6tom konzolata moje da se vyrje kym neta :)

na4i moje da se zadat nastoiki ip dns....

varzva6 q s kompa i q skanira6 :)

nz dali stava , ama az taka vijdam mac-ovete na cqlata mi mreja i ako smenq ip-to i mac-a s rezult ot scana i zimam tehniq net.....

Като влеза в Network settings имам Basic set. и Additional set. В Basic имам IP set. и DNS set. В Additional set. имам PPPeE set. и Advanced set. В Advanced set. вече имам Host name и Alternate MAC adress. Като влезна в Alternate MAC adress и ми дава на пиша, което би трябвало да рече, че ми дава да си сменя MAC-к и в Advanced set. доло ми пише един MAC, който може би е този на ланката на конзолата. До тук ОК, но идва проблема в в ланката на ПЦ-то. Нямам тези настройки, които ми показа po_taka. Ето вижте сами:

 

mac.JPG

 

PS: К'ви са тия важте нетове по 60 мбита просто не ми е ясно. Моя е само 6 мбита.

Link to comment
Share on other sites

как да нямаш - имаш network address което е същото ;)

 

а това Alternate MAC на конзолата ако съм разбрал добре е същото

т.е май можеш да сложиш на конзолата MACа от пц-то и ще стане без да се обаждаш

 

т.е да ползваш сегашния си MAC като смениш този на конзолата

Link to comment
Share on other sites

как да нямаш - имаш network address което е същото ;)

 

а това Alternate MAC на конзолата ако съм разбрал добре е същото

т.е май можеш да сложиш на конзолата MACа от пц-то и ще стане без да се обаждаш

 

т.е да ползваш сегашния си MAC като смениш този на конзолата

Точно това си мислих и аз и като си пустна поста реших да пробвам отново. Местих кабели работи докарах го в мойта стая където е PC-то (че беше в хола) попитах гугъл как да си разбера мака на ПЦ ланката и я написах в конолата и работата стана и се логнах в Live, но рутер все пак ще ми трябва, за да мога да имам нет и на двете неща. :)

 

ПС: Не знаех това за network adress-а, но така или иначе това не ми потрябва. Благодаря на всички за помоща. Имам уговорка с едно момче за един рутер и ще докладвам после какво е станало. :)

Link to comment
Share on other sites

Всичко вече е ОК вече и си разделих интернета м/у конзолата и PC-то. Взех си рутера от alchamy. И искам да отбележа, че пича е много коректен и няма да сгрешите, ако търгувате с него. :) Темата може да бъде заключена.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...