Jump to content
BulForum.com

ClearType - по-голяма идиотщина не съм виждал скоро


djadomraz

Recommended Posts

Ако някой си мисли че е особено приятно нововъведение - да иде да си прегледа очите или съответно да си купи по-добър монитор - определено са или очите му или монитора е смотан, но ето как изглеждат нещата увеличени 800%:

 

cleartypepk7.gif

 

cleartypesmallfontsvd7.gif

 

Айде за малките би трябвало при стандартен Font Smoothing да е така:

 

cleartypesmallfontshowicr5.gif

 

но честно и както е без никакво "заглаждане" при малките букви ме устройва също... определено според мен е по-добре отколкото с насрания ClearType

Link to comment
Share on other sites

Хехе, аз и с твоята изчанчена клавиатура не съм хич съгласен, ама явно ги правят и хората ги купуват :) .

 

След известно време работа с Standard (този с чернобелите замазвания) smoothing, бих казал че така ми е по-добре. Лично за мен smoothing-a по-малко натоварва мозъка, след като буквите (които малко или много са най-натоварващите изображения понеже ги четем) не са толкова резки. А и има разлика между 'натуралния' smoothing на един CRT монитор, и този софтуерния при LCD.

 

Още повече последния се отнася само до надписите в таскбара, менютата и тайтълбара (общо взето). В програмите шрифтовете са такива каквито програмата реши (примерно тук като пиша или по сайтовете и вътрешни лейбъли по програмите).

 

Определено мисля, че е добре, след няколко седмици така. Допреди месец, винаги съм бил без font smoothing.

Всеки си има мнение, както за всеки влак пътници :) . Може след време да размисля, но засега като че ли по-малко ми изморява погледа.

Link to comment
Share on other sites

tedy, с теб ще споря по въпроса само ако имам бира и 3ка кебапчета пред мен!

 

На мен очите ми след няколко-минутно гледане почват да сълзят, ти викаш че по-малко те натоварвали... а сега де...

 

Аз като гледам 800%-ното увеличение не мога да си обясня как тази замазана гадост ще е по-удобна за четене. Нещо ако леко се разминават сигналите при аналогови монитори - да, но при DVI където каквото "пише" това се и "чете" е малък ужас.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...