Jump to content
BulForum.com

Малко помощ ако може


Recommended Posts

Значи от кутията излиза страшно гадно " ЦЪКАНЕ ". Точно когато " цъкне " и компютъра ми лагва доста доволно( точно всичко си спира да работи ). Дразнещо е. Пусна ли FlashGet и проблемите идват. Цъкане, насичане и още куп глупости.

Та проблема къде е? В HDD, в FlashGet, или някъде другаде? Помогнете!

Харда да не си заминава лека по лека? Да не е прекалено затоплен? Кажете, че харда ми трябва след ъпгрейд на настолното.

Link to comment
Share on other sites

Провери си харда при положение че захранването е наред и нямаш никакви други причини за силния шум(вентилатор на процесор или захранване).Това цькане е типичен симптом за скапване на харда тои може да си отиде за различно време но не ти препорьчвам да пазиш ценна информация на него.Харда може да си отиде даже по време на инсталация или непосредствено след нея без никакви други звукови ефекти така че пренеси си всичко ценно на някакьв носител и след това почни с всички останали операции като тестове(диск доктор и др тестове препорьчани от сьответния производител на харда ти целящи диагностика,поправяне на лоши сектори или тест на харда) или нова инсталация с пьлен формат.

Link to comment
Share on other sites

Я дай имената на програмите( с истинските им имена, че не разбирам нищо аз ). Сега чакам да си взема нов диск и този мислех да го сложа в конзолата.

Ами то има и други шумове ама те идват от перката на видеото. Процесорния вентилатор е добре, не шуми и не прави парчета. Преди имат същия проблем с цикленето на машината, но след преинстал се оправи. Информацията ще е пържа на 100 000 CD диска понеже нямам DVD записвачка и за сега операцията трябва да е задържане максимално живота на този диск.

Помагайте... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Здравей! Не искам да те разстройвам, но преди месец точно по същия начин, със същото гадно цъкане старият ми верен хард издъхна в ръчичките ми без дори да каже сбогом :(

Link to comment
Share on other sites

Изрови от интернет по-нова версия на Hirens' Boot Disk

Link Zamunda, Link bt.wrzru.com (в замундата е по-нова версия).

 

Запали го на диск, като отвориш .iso файла и използвай disk testing tools. Но за да се чува такова цъкане... аз лично бих започнал на момента да си правя back-up на всичката важна информация, защото както казаха хората преди мен - може всеки момент да те предаде. Така че моя съвет е преди да тестваш - започни с back-up-а... Принципно мисля, че е възможно да се възстанови информация от изгорял хард, но това може да се направи само в сервиз (в който работят добре) и пак не е нито сигурно, нито евтино.

 

Редакция: Втория съвет на kennyg според мен е меко казано малоумен. Да си държиш важната информация на хард диск, за който не знаеш в кой точно момент ще умре... Горещо не го препоръчвам.

Link to comment
Share on other sites

Значи от кутията излиза страшно гадно " ЦЪКАНЕ ". Точно когато " цъкне " и компютъра ми лагва доста доволно( точно всичко си спира да работи ). Дразнещо е. Пусна ли FlashGet и проблемите идват. Цъкане, насичане и още куп глупости.

Та проблема къде е? В HDD, в FlashGet, или някъде другаде? Помогнете!

Харда да не си заминава лека по лека? Да не е прекалено затоплен? Кажете, че харда ми трябва след ъпгрейд на настолното.

Мога да предложа да изключиш харда и да вкючиш компютъра без него, за да си на 100% сигурен че е само от него, но най-вероятно си заминава харда. Купи си един 5-6 GB хард на него да ти е операционната и програмите, а твоя използвай за важни документи само

Link to comment
Share on other sites

Мога да предложа да изключиш харда и да вкючиш компютъра без него, за да си на 100% сигурен че е само от него, но най-вероятно си заминава харда. Купи си един 5-6 GB хард на него да ти е операционната и програмите, а твоя използвай за важни документи само

 

Браво, Браво! Много добър съвет! Той харда му си заминава, а ти го съветваш да си държи важните неща на него! Много добър съвет! А и не знам от къде ще го намери тоя 5-6 ГБ хард!

 

Това цъкане наистина се чува от харда, което значи че в скоро време ще го хвърляш! Така че ако имаш важни неща на този диск си ги архивирай на CD или отивай с голяма скорост си вземи нов и си прехвърли нещата на новия докато стария все още работи!

Link to comment
Share on other sites

Щом като "цъкне" и всичко забива значи е харда @SET ти е дал най-правилния съвет. А ако харда ти е Maxtor или Exelstor трябва направо да подпалиш маратонките от бягане към магазина :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Щом като "цъкне" и всичко забива значи е харда @SET ти е дал най-правилния съвет. А ако харда ти е Maxtor или Exelstor трябва направо да подпалиш маратонките от бягане към магавина :bgrin:

Май е Maxtor или Хитачи... Едно от двете е :)

Аве иначе е тих и вече но го прави :)хах

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...