Jump to content
BulForum.com

Clock na PCI


Ael

Recommended Posts

Nqkoi znae li ot kade se ograni4ava ot BIOS kato clockvam shinata da ne se clovat slotovete PCI i AGP. Iskam kato digna shinata da ne mi se clokvat i PCI slotovete,shtoto onq den si slojih CPU na 100 shina i zvuka vze da mi prepukva i preska4a.Predi bqh s CPU na 66hz i nqmah problem.Dunoto mi e Acorp ZX85. Blagodarq predvaritelno.

Link to comment
Share on other sites

На някои, особено по-стари, дъна това може и да не може да стане, просто те нямат възможност за фиксирани честоти на PCI/AGP.

А за Gigabyte това ште стане ли? :D :)

Link to comment
Share on other sites

че как си успял да го пуснеш тоя АКОРП на 100 шина :blink:

а и то на 100 не се ли стабилизират ПЦИ/АГП-тата аа?

по-старите дъна като работеха на 66 шина, тогава слотовете работеха на нормални честоти. т.е. вързани са за 66 шина и всичко по-голямо като шина ги оверклоква и тях.

Link to comment
Share on other sites

да бе знам имах токова дъно :)

а на 100 не се ли пускаше с jumpers ?

и мисля че на 100 шика, ПЦИ и АГП тряа да са си стабилни ...

ама моето дъно не иска и не иска да се пусне на 100 с целерона :(

Link to comment
Share on other sites

Jis aко селерона ти е на 66 трудно ша го пуснеш на 100. Мойто дъно поддържа и 133 така че не виждам тва да е проблема. Tedy ако са го направили така че да няма начин да се ограничава ,тогава не би трябвало да правят проблем PCI и AGP при по високи честоти (като 100 и 133). Трябва да има решение на проблема. Други идеи ???

Link to comment
Share on other sites

Ael Сложи си една Soft Sandra.

Погледни дали в BIOS-a имаш в менюто CHIPSET FEATURES SETUP -> DRAM CLOCK на моето дъно там са: HOST CLK и HCLK -33M

Като пуснах моя Селерон на 100 PCI се качи на 43MHz ..така забиваше че и един Windows неможех да инсталирам...От менюто CHIPSET FEATURES SETUP -> DRAM CLOCK -> го оставих на HCLK-33M и PCI се стабилизира на 34МHz, a AGP-то на 67МHz ... B) B) с това и забивките спряха :) :)

Link to comment
Share on other sites

Jis aко селерона ти е на 66 трудно ша го пуснеш на 100. Мойто дъно поддържа и 133 така че не виждам тва да е проблема. Tedy ако са го направили така че да няма начин да се ограничава ,тогава не би трябвало да правят проблем PCI и AGP при по високи честоти (като 100 и 133). Трябва да има решение на проблема. Други идеи ???

Не си прав. И моя Целерон е на 66 (733/66 ядро Копермайн)ама сега работи на 100.Само на 133 неще да запали.А Тулатина пък е на 100 (750/100) обаче на 133 прави дертове.Дъното ми е това от сигнатурата.

Link to comment
Share on other sites

batko32 напълно съм съгласен.Моя Celeron FCPGA 566/66MHz и един час не е работил на 66 ..Вече 4-та година бачка на 100МHz шина тръгва и на 103,112 :) номера е да фиксираш PCI-a i AGP-то

Link to comment
Share on other sites

Не си прав. И моя Целерон е на 66  (733/66 ядро Копермайн)ама сега работи на 100.Само на 133 неще да запали.А Тулатина пък е на 100 (750/100) обаче на 133 прави дертове.Дъното ми е това от сигнатурата.

Ne kazah 4e e nevuzmojno a 4e e trudno. Ne vsi4ki CPU-ta (za Celeron govorim)se clokvat hubavo i se durjat stabilno. Imah Cel 700/66 koito umirashe no ne trugvbashe pove4e ot 75hz Shte probvam tova koeto kaza SupraTRD i shte pisha result-a ...

Link to comment
Share on other sites

Оправих се ,то имало в БИОС-а clock (CPU/PCI) и от там да се настройва кое на колко искаш да го пуснеш. Хората са го измислили ма кой да гледа :bgrin:

Благодаря на всички които се отзоваха все пак :D

Link to comment
Share on other sites

Не си прав. И моя Целерон е на 66  (733/66 ядро Копермайн)ама сега работи на 100.Само на 133 неще да запали.А Тулатина пък е на 100 (750/100) обаче на 133 прави дертове.Дъното ми е това от сигнатурата.

Batko ia mi e ela na gosti da vidish kak Tulatina mi bchka na 145 shina bez nikvi problemi.......sega sum go vurnal na 140 shtoto si polzvam zvuka na dunoto,ama naistina na 145 niamam problemi!PC-to veche mi raboti moje bi niakude ot 3 meseca na 140shina!Iavno zavisi i ot dunoto brat,moeto e QDI Synaxtix5ep/5ei V2.0!Inache ne sum probval da pravia fix na chestotite,zashtoto po princip na 100 i na 133 te sa edni i sushti i realno,ako cloka e v blizost da teia chestoti niama problem za PCI i AGP chestotite!Fatalen colck e 132 shina da rechem togava e zversko purjene na PCI i AGP..........az taka go biah pusnal izvestno vreme,ne che ne raboteshe ama kato razbrah kakvo sum napravil mi spria chasovnika(dobre,che ne stana belia),ama puk moje i da imam niakuv fix bez da znam!Sega shte se pobuzikam pak! ;)

Link to comment
Share on other sites

Batko ia mi e ela na gosti da vidish kak Tulatina mi bchka na 145 shina bez nikvi problemi.......sega sum go vurnal na 140 shtoto si polzvam zvuka na dunoto,ama naistina na 145 niamam problemi!PC-to veche mi raboti moje bi niakude ot 3 meseca na 140shina!Iavno zavisi i ot dunoto brat,moeto e QDI Synaxtix5ep/5ei V2.0!Inache ne sum probval da pravia fix na chestotite,zashtoto po princip na 100 i na 133 te sa edni i sushti i realno,ako cloka e v blizost da teia chestoti niama problem za PCI i AGP chestotite!Fatalen colck e 132 shina da rechem togava e zversko purjene na PCI i AGP..........az taka go biah pusnal izvestno vreme,ne che ne raboteshe ama kato razbrah kakvo sum napravil mi spria chasovnika(dobre,che ne stana belia),ama puk moje i da imam niakuv fix bez da znam!Sega shte se pobuzikam pak! ;)

Prav si. Mnogo e vajno da e hubavo dynceto.A moeto e ........naakano:( imam samo fiksirani chestoto 66,100,133.Obache neste da vyrvi na 133 nito Tualatin-a nito Celeron-a.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...