Jump to content
BulForum.com

s-video


Recommended Posts

maoje li nqkoi da mi obqsni koi kra4eta se zapoqvat na s video jaka za da si napravq kabel ot pc kam tv sas 4in4

kupih si originalen kabel no ne raboti probvah go i na drugi izto4nici

ne znam za6to izob6to prodavat po magazinite ne rabote6ti kabeli

С удоволствие ще помогна :) Дори и да нямаш Sвидео букса, същата можеш да си направиш от PS2 /от стара мишка да речем/ако те интересува ..питай как:) В случая приемаме , че имаш такава букса. Като обърнеш буксата с крачетата към теб ще бидиш 4 крачета...2-те които са по-близо едно до друго и се падат срещу ключалката /пластмасовото зъбче/ трябва да се окъсят и се свързват към вътрешното жило на коаксиалния кабел .Това е активния кабел.Масата е оплетката и тя се свързва към корпуса на буксата. Тези 2 крачета се окъсяват защото ако подадеш сигнала само на едното от тях на телевизора ще получиш черно/бяло изображение :woot Когато включиш видеокартата със кабел към телевизора /ТВ изхода на картата получава товар от 5ома/ чак тогава ще се активира менюто за избор ТВ или монитор да ти е праймъри дисплей. УСПЕХ

Link to comment
Share on other sites

Ima i drug variant ako videokartata ti e ATI te si imat tehen standart za buksite(na koito vsi4ki pak kazvat S-video) koito e s 8 kra4eta ako e takava mi kaji 4e az si pravih kabel kato sam prozvaniaval takyv kabel ot originalno ATI doneseno ot kanada za da si napravia moia.

Moje6 da iskarash signal i ot druga kombinaciq kra4eta no kartinata ne e tolkova dobra.

Kaji ako ti e takav problema 4e 6te triaa pak da pravia sashtata procedura za da ti kaja koi to4no sa kra4etata 4e tva go pravih predi 2 godini

Link to comment
Share on other sites

Ima i drug variant ako videokartata ti e ATI te si imat tehen standart za buksite(na koito vsi4ki pak kazvat S-video) koito e s 8 kra4eta ako e takava mi kaji 4e az si pravih kabel kato sam prozvaniaval takyv kabel ot originalno ATI doneseno ot kanada za da si napravia moia.

Moje6 da iskarash signal i ot druga kombinaciq kra4eta no kartinata ne e tolkova dobra.

Kaji ako ti e takav problema 4e 6te triaa pak da pravia sashtata procedura za da ti kaja koi to4no sa kra4etata 4e tva go pravih predi 2 godini

МНОГО си прав. Аз подходих за вариянт nVidia :( При Ati иначе стоят нещата. Но понеже беше писано S video та затова. :( Извинявм се

Link to comment
Share on other sites

Hardware Book тука е нарисувано подробно, не само за s-videо, но и за каквото се сетиш....

Pisach, PDF-a в този архив e с страшно много (сигурно 4/5) празни страници! Съответно не върши работа. а другите в хтмл формат не ги гледам понеже аз признавам за book само .PDF / .CHM като удобни формати.

За всяко нещо което ме е интересувало относно пинове на букси, прекръстосване, портове и други, google.com е най-доброто решение ;)

Link to comment
Share on other sites

Ima i drug variant ako videokartata ti e ATI te si imat tehen standart za buksite(na koito vsi4ki pak kazvat S-video) koito e s 8 kra4eta ako e takava mi kaji 4e az si pravih kabel kato sam prozvaniaval takyv kabel ot originalno ATI doneseno ot kanada za da si napravia moia.

Moje6 da iskarash signal i ot druga kombinaciq kra4eta no kartinata ne e tolkova dobra.

Kaji ako ti e takav problema 4e 6te triaa pak da pravia sashtata procedura za da ti kaja koi to4no sa kra4etata 4e tva go pravih predi 2 godini

haide pogledni go, molqte! I na men mi trqbva

Link to comment
Share on other sites

по пинцип между luminance и crominance пиновете трябва да има кондензатор 480-620pF:

http://www.epanorama.net/circuits/svideo2cvideo.html

За съжаление , в оргиналният кабел няма такъв.А и след добавянето му ефекта е никакъв :)

Link to comment
Share on other sites

haide pogledni go, molqte! I na men mi trqbva

така значи, като погледнеш буксата има 3 реда крачета на горния са 2, на втория са 3 като между първия и втория има малко по-голямо разстояние, и на третия ред пак са 3.

Та понеже нямам под ръка ом-метър го разглобих и жилото е на третия ред посредата, а екрана се запоява на втория ред на дясното краче (не на това дето е отдалечено от другите две, не средното, а третото).

 

Съжалявам за разказвателния разказ на обяснението но не знам как се upload-ва а и не ми се научава засега.

 

P.S. Дано да съм го обяснил както трябва ако има нещо неизяснено питайте.

За по сигурно след като постнете тук ми драснете и едно РМ.

УСПЕХ

 

 

EDIT:

Да спомена за лудите канадци за т'ва оригиналното ATI дето го споменах маняците лепят стикери със сериини номера даже и на кабелите дето вървят с картата.

Link to comment
Share on other sites

s-video4.gifs-video7.gif

 

Ето какво представляват 2-та вариянта за S-video (S-video4 & S-video7)

 

EDIT:

Някой ще каже ама защо 7 примен са 9 :) "S-Video VIVO" - 9 пина а 7 пина са при "S-Video VO"

9-пинов “S-Video VIVO” на видеокартите

3 2 1

7 6 5 4

9 8

Link to comment
Share on other sites

batka da ama ne

vzimal li si S-Video kabel i kabel za mi6ka npr?

razlika golqma vij pak :P

Ама ДА. Ако пак прочетеш предишният ми пост ще видиш , че съм казал ПИТАЙ ако незнаеш как. А буксите са напълно еднакви. Счупи пластмасобото зъбче на PS2 и събери двете крачета които са срещу него.......май са еднакви а ;) Първо пробвай и тогава критикувай :)А ако незнаеш как ПИТАЙ :)

 

EDIT:

Някой пробвал ли е да върже S-video към SCART????? Аз неуспях.На 2 телевизора Samsung ( 14" и 21")съм пробвал и на 2-та никакъв успех:( Оказа се ,че от изхода на SCART товарът е 2 Ома и картата неще да разпознае ,че има включен TV защото тя все пак следи за 5 Ома. Та въпроса ми беше някой срещал ли е такава аномалия???

П.С.

На същите телевизори имаше и чинч а там обаче товарът е 5 Ома :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Pisach, PDF-a в този архив e с страшно много (сигурно 4/5) празни страници! Съответно не върши работа. а другите в хтмл формат не ги гледам понеже аз признавам за book само .PDF / .CHM като удобни формати.

За всяко нещо което ме е интересувало относно пинове на букси, прекръстосване, портове и други, google.com е най-доброто решение  ;)

Що бе.....вътре има CHM?

Link to comment
Share on other sites

Някой пробвал ли е да върже S-video към SCART?????

Az sym vrazval S-video kym SCART.

Oba4e sym polzval 2 kabela ediniq S-video kam 4in4 a ot tam 4in4 kam skart (kupen ot Brikolaja).

Probval sym go s Video ATI 7000VE 64MB i televizor GoldStar.

Absolutno nikakvi problemi niamashe.

 

 

EDIT: Ako si polzval SCART ot koito izlizat 3 4in4a da ne sa te obarkali i da e izhod vmesto vhod?

Link to comment
Share on other sites

Igniter

И аз не успях :angry1 Имах лаптоп с някаква измислена S3 Twister K видео-карта с s-video. Купих от Технополис s-video/scart кабел.....и изкарах само черно/бяла картина на ТВто? Сменях настройки, драйвери и нищо! След като го продадох /лапа/ някой ми разви теорията за два вида s-video?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...