Jump to content
BulForum.com

Дребен проблем


Guest Rumbata

Recommended Posts

Guest Rumbata

Здравейте! Проблемчето е следното: имам това дъно, на режим 2 speakers, единия канал дава изкривен звук, като мина на 4 speakers проблема изчезва, опитах с различни драйвери - все тая, аз лично мисля, че дефекта е от самото дъно и няма оправия, но ако някой се сеща за нещо което аз пропускам моля да сподели защото съм маниак на тема звук....

Благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Маниаците на тема звук ползват като минимум някоя креативка на PCI :)

Вероятно е от драйвера, но ако преди е бачкало, по-добре се ориентирай към някоя PCI карта, минимум креатив, за 60 лв примерно xtreme audio.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Маниаците на тема звук ползват като минимум някоя креативка на PCI :)

Вероятно е от драйвера, но ако преди е бачкало, по-добре се ориентирай към някоя PCI карта, минимум креатив, за 60 лв примерно xtreme audio.

С удоволствие бих взел допълнителна sound карта, но нямам свободен PCI слот, не мога да се разделя нито с TV тунера, нито с платката за видео наблюдение, иначе маниащината си я задоволявам с хубав усилвател и колони :) Все пак Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Тогава бих ти препоръчал или

това

или

USB саунд карта, те даже предполагам са по-качествени.

 

Иначе това изкривяване на звука в какво точно се състои?

Ако можеш пробвай да инсталираш някъде временен чист Windows и провери тогава само със звуковия драйвер дали пак го прави, като нищо може нещо да се е омазал драйвера и преинсталирането му да не помага, понеже веднъж инсталиран трудно се премахва изцяло (принципно кой да е драйвер).

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

изкривяването е все едно имаш изпърдян говорител,или когато си избузил честотите на еквилайзера и волума на преампа, добре че на 4 speakers бачка нормално, преди седмица инстарирах нов Win - пак същата работа, а това за USB карта е готина идея, даже не знаех че има такива, ще се позаинтересувам, много благодаря за идеята :) все пак не е болка за умирачка....

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

оправих го, не знам как ми хрумна да деинсталирам драйвера на ТВ тунера и проблема изчезна, изтеглих друг, инсталирах го и работата заспа, явно е имало някакъв конфликт :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...