Jump to content
BulForum.com

Проблем с DVD-ROM


Recommended Posts

Имам проблем с рапознаването на ДВД-рома от компа ,като сложа диск и неще

да го отвори блокирва и после като погледнеш мой компютър и не го отчита,всеночи нямам ДвД.Оперативната система ми е XP.Междо ду го имам и

Записвачка тя е без проблем,винаги я показва. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Имам проблем с рапознаването на ДВД-рома от компа ,като сложа диск и неще

да го отвори блокирва и после като погледнеш мой компютър и не го отчита,всеночи нямам ДвД.Оперативната система ми е XP.Междо ду го имам и

Записвачка тя е без проблем,винаги я показва. :angry1

Джъмперите на ДВД-то?! Мастер/Слейв?!

Link to comment
Share on other sites

на стария си компютър имах подобен проблем с флопито. Има си го флопито, докато не почна да го ползвам (с ХР бях и тогава), и след десетина минути ползване, или след 10 минути след като съм го ползвал веднъж и изчезваше от списакс с устройствата и никъде не присъстваше. Само рестарт оправяше нещата. Оказа се че просто имало някакъв хардуерен конфликт между флопи контролера и някой от компонентите на дъното, но не ми показваше жълти или червени питанки в Device Manager.

Странно беше, но така беше.

От девайс манагер отвори пропертиес на двдрома и прегледай дали няма конфликти.

Link to comment
Share on other sites

Значи,слагаш диск почва да го чете и блокирва DVDто и след това го няма на

компютъра.

Няма никакви жълти питанки,свеночи няма токова устройсво

Link to comment
Share on other sites

аз нали това ти казах, че и при мен така става на стария комп, ползвах малко флопито, и изчезва, все едно съм нямал никога флопи, нито в маъй компутер, нито никаде.

Рестартирай за да ти се появи отново устройството и преди да го позлваш (съответно рпеди да е изчезнало) погледни в пропертиес на двд рома за конфликти (в девайс мениджъра може и да е Ок всичко).

Link to comment
Share on other sites

Абе има един вариант,но хич неми се прави-инсталираш на ново уиндоуса.

Вече втори път ще ми стане за този месец,ама няма начим.smashfreak.gif scatter.gif

Link to comment
Share on other sites

problema mi sys CD-RW Lite-on,za koyto veche pisah---novi smeshki:Explorera kazva,che nyama disk,a Alkohol120% pravi bezproblemno image (iso) na diska,i posle si polzvam faylovete,koito mi tryabvat ot imidja.Veche se symnyavam ne za hardueren,a za softueren problem.Typoto NERO 6 (5-cata nyama greshka) skapva instalaciata na Alkohola.tryabva da se mahne alkohola,da se sloji neroto,i togava pak da se sloji alkohola.i dosta poveche problemi imam s diskovete otkakto preminah na 6-cata.kato imam vreme shte go mahna i pak shte si sloja 5 da vidim kakvo shte stane.neshto sys ASPI-tata ne e nared.moje i pri teb da e takyv problema.osven tova ne znam dali neroto ne si prechi s vgradenata zapisvachka na XP-to.ima 1 service na XP-to za zapis na diskove-ne znam dali ne tryabva da se spre toy,predi da se instalira vynshna zapisvashta programa.

PDF-a za servic-ite na XP-to (ot tedy) e mnogo yak,ama koga li shte go procheta celia...nyakoy ako e uspyal da si opravi problemite s vijdaneto i cheteneto na ustroystva ili diskove ne-harduerno da pishe,plzzz...

Link to comment
Share on other sites

Имам Неро6.03 също се набутах и ъпдейтна XPто и ми се струва,че е отам проблема,щото четох,че и друг е имал проблем след това.На мен проблема

не е свъзан със записвачката.

Link to comment
Share on other sites

аз нали това ти казах, че и при мен така става на стария комп, ползвах малко флопито, и изчезва, все едно съм нямал никога флопи, нито в маъй компутер, нито никаде.

Рестартирай за да ти се появи отново устройството и преди да го позлваш (съответно рпеди да е изчезнало) погледни в пропертиес на двд рома за конфликти (в девайс мениджъра може и да е Ок всичко).

E kak da razbera dali ima konflikti?

Link to comment
Share on other sites

Даваш десен бутон на "My Computer" > натискаш "manage" > след това отиваш на "device manager" и гледаш дали имаш някакви жълти или червени удивителни.

 

При мен проблема беше че въобще не се появяваше CD-то в "My Computer" а в биоса ми го хваща, сложих CD-то на друго IDE и всичко се оправи не можах да си го обясня ама виндовс ...... аре да не говоря за него. Ама проблема при теб май е нещо софтуерно според мен.

 

А иначе веднага след преинсталацията на виндовс правеше ли ти същата мизерия? Ако не си помисли кои програми си слагал дето са свързани със CD-то и пробвай да видиш кво ше стане като ги махнеш.

На мен ми правеше проблеми посачката като сложих "Alkohol120%" УСПЕХ

Link to comment
Share on other sites

Даваш десен бутон на "My Computer" > натискаш "manage" > след това отиваш на "device manager" и гледаш дали имаш някакви жълти или червени удивителни.

 

При мен проблема беше че въобще не се появяваше CD-то в "My Computer" а в биоса ми го хваща, сложих CD-то на друго IDE и всичко се оправи не можах да си го обясня ама виндовс ...... аре да не говоря за него. Ама проблема при теб май е нещо софтуерно според мен.

 

А иначе веднага след преинсталацията на виндовс правеше ли ти същата мизерия? Ако не си помисли кои програми си слагал дето са свързани със CD-то и пробвай да видиш кво ше стане като ги махнеш.

На мен ми правеше проблеми посачката като сложих "Alkohol120%" УСПЕХ

Nqma nikakvi jalti ili 4erveni uduvitelni a pak ne moga da go zaka4a na drugo IDE 6toto imam zapisva4ka i 4ekmedje!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

значи аз говорех за конфликти, които се виждат не в самия девайс мениджър, а в пропертите на самото устройство (или неговия канал, където е закачено, в случая IDE). Явно конфликта е по-малък, ако мога така да кажа, няма удивителни, червени,пембени неща в мениджъра, а цъкасх десен бутон на устройството и разглеждаш вътре, вероятно трябва да пише за конфликтни портове или прекъсвания.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
:punk Zna4i probvai s jumperite koito sa otzad na samoto DVD az imah takuv problem kogaot ne gi bqh naglasil zna4i otzad na dvdto ima edin jumper nego pipni i bi trqbvalo da nqma6 probs
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...