Jump to content
BulForum.com

Kde START


RaZoR

Recommended Posts

Zna4i toku 6to si instalirah slackware 9.0 .Sled kato se instalira me popita kakyv vid grafi4na sreda 6te polzvam i az mu poso4ih KDE ,no UVI,nqma gi ikonite nqma go cursora (moje da zvu4i malko na winbowzki).... :D .Ne se smeite mnogo 6toto sam prekaleno nov otkam linux.Mersi predvaritelno.

Link to comment
Share on other sites

Може просто да со пропуснал да инсталираш KDE пакетите, но може и причината да е друга.

Аз няколко пъти съм писал във форума, че Slackware не е за начинаещи ентусиасти. Вземи и пробвай с Fedora, SuSe или Mandrake - много по-добре и не трябва да имаш никакви сериозни проблеми ;)

Link to comment
Share on other sites

moje da zvu4i malko na winbowzki

Няма защо да се притесняваш защото реално колкото по-добро става GUI-то на Linux и колкото повече есофтуер се прави за него, толкова повече linux ще става по-силна конкуренция на windows защото поне 70-80% от хората които ползват компютри работят предимно с GUI.Все пак и с GUI винаги можеш да си отвориш конзола и да пишеш, нали така?Например GUI-то на MАC OS X не е по-лошо от на windows но MAC OS X е базиран на BSD и само си отваряш една конзолка и си готов - прави каквото искаш, докато с "конзолата" на windows не можеш да правиш абсолютно всичко а и нямаш режим който да не е GUI (абе има там нещо като зачатък когато ползваш rescue от cd-то ама не е същото в интерес на истината конзолата на windows - ако може да се нарече така изобщо почти не е еволюирала от MS-DOS насам) и да ти дава същия контрол над компютъра и ОС, интересното е че повечето заклети компютърджии се кефят много на текстов режим и писане на команди и го предпочитата пред GUI - вероятно защото GUI не може да ти даде такава гъвкавост като конзолата (имам в предвид контрола над ОС, инсталираните приложения и т.н.)

Link to comment
Share on other sites

Na4i , ne znam kvi ikoni ti izkarva ,no pri slackware 9.0 default loada na KDE-to sa ti to4no dve ikonki home i recycle-a (bez koito ne moje :))) ) i drugoto si e dolu lentata sys quick launcha i start menuto. Tui e ako zatova vikash ,4e e goli4ko...:)

Taka si e po podrazbirane 2 ikonki na desktopa...mojesh da si izkarash drugi ikonki ni6to ne pre4i i shte si dovolen

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Na4i , ne znam kvi ikoni ti izkarva ,no pri slackware 9.0 default loada na KDE-to sa ti to4no dve ikonki home i recycle-a (bez koito ne moje :))) ) i drugoto si e dolu lentata sys quick launcha i start menuto. Tui e ako zatova vikash ,4e e goli4ko...:)

Taka si e po podrazbirane 2 ikonki na desktopa...mojesh da si izkarash drugi ikonki ni6to ne pre4i i shte si dovolen

To kde-to ne trygva6e vaob6te ama vaob6te. startx i nz si kvo tam povredeno

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...