Jump to content
BulForum.com

Artmospheric Festival 2008


frodo

Recommended Posts

20080501artmosphericfessm8.th.jpg

 

 

Live Ambient / idm / dub:

 

Ishq (Aleph Zero / Virtual World, UK) live

Planet Boelex (Kahvi / Monotonik, FIN) live

Vataff Project (Aleph Zero, BG) live

Kalumet In Dub (Psylife, HU) live

Yvat (RO) audiovideo live

Microwave (UK) live

Emil /Korai Orom, HU/ Nevena (ex-Trigrad project) live

Ambient Anarchist (BG) live

Auditory Ossicles (BG) live

Kliment (Artmospheric / Elektric Dream, BG) live

Surbahar (Artmospheric / Chill Om, BG) live

Mloski & Res (Jisatsuken, BG) live

Moodix (Jisatsuken, BG) live

Sektor (Kahvi / Controne, BG) live

Quantone (BG) live

Direct Source (BG) live

X2S (BG) live

 

 

Minimal / tech / progressive:

 

Pupilla (Cokxpon, HU) live

Victor's Mob (BG) live

Milan (BG) live

Filtu (BG) live

Tulpa (BG) live

Dickie (Artmospheric / Phat Breakz, BG) live

Cinnamint (Artmospheric, BG) live

DJs Ambient / idm / dub:

 

Ishq (Aleph Zero / Virtual World, UK) djset

Microwave (Horseplay Records, Uk) set

Shev & Dina (Camino Productions, MK) set

Dharba (Global Vision Djs, BG) set

ZawHeR (Cosmicleaf, Ajana, BG) set

Sergi Ad Dharma (Puntsis Radio, SPA) audiovideo set

EXo (HMSU, Mirizma.org, BG) set

Aluin (Ouim.org, BG) set

 

Minimal / tech / progressive:

 

Microwave (Horseplay Records, UK) set

Joro Paskalev (Acron, BG) set

Sandal Wood (Tribal Vision, Magrathea, BG) set

Timetourist (Deep Responding) set

Vityaz (Metropolis Booking, BG) set

Pierre (Scattersound, BG) set

Crassie (Artmospheric, BG) set

Deco Visuals:

 

Vi2 & Flow (Visual Syndicate, ISR)

ToDoor (BG)

Yagama (UgaBuga, BG)

Aksvenur (BG)

Vladzen (BG)

The Gnome (BG)

 

 

Performances

:

FireBirds (HU)

NariaInriMagaria (BG)

Stanislav Genadiev, Violeta Vitanova & Elena Pampulova (Imago, BG)

UgaBuga (BG)

sHev & di.N.A. (MK)

 

Virtual Gallery:

Nel

Lora RunevskA

Venzislav Dikov

Vania

Tien Mu

Nixi

 

Natural decoration:

UgaBuga and friends

Location This year Artmospheric Festival will take place near the Bio Farm of Chemernik, at a magical open-air location in the heart of the Balkan mountain. It is located above the village of Lakatnik, in the Municipalty of Svoge, 75km away from the capital, Sofia.

Entry fee 10Euro

Organizer Artmospheric

Infos Artmospheric comes out from a symbiosis between Art and Atmosphere. Our main objective is to bring contemporary arts closer to the natural environment in order to raise public awareness of actual issues in that field, such as global warming or mass consumption.

This year Artmospheric Festival will take place near the Bio Farm of Chemernik, at a magical open-air location in the heart of the Balkan mountain. Four days long, alternative artists from 7 countries will perform music fading from ambient, dub and IDM during day to minimal, tech and progressive at night. Also, a fine selection of VJs on 3 screens and a second stage / creative area with workshops, jam sessions, performances and a virtual gallery shall complete the unique Artmospheric experience.

For additional information visit our website:www.artmospheric.org and subsribe for our mailing list.

The area is ecologically clean, so please keep its beauty untouched!

We will try to separate and recycle as much as possible during the festival.

 

 

*main stage with Mackie sound

*more artists on second stage

 

Creative/workshop area

Indian Tipi Village

Bar

Veggie food

Pulpa (Fruits & Vegetables)

Chaishops

Camping

WC

 

 

ако някой е бил минали години да сподели как е?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Партито беше на 6. Уникална природа... беше ми съвестно и за най-малкото боклуче от луканката :D

 

Още като попаднах на мястото... ме обвзе някаква много странна еуфория - казах: ей тва е най-якото място на света и ще стане супер доброто парти. :love

 

Това което ми нааправи впечатление най-силно освен приятната музика през деня особено - chillout .. ambient.. (и първата вечер - dubstep-а на EXo от HMSU) беше факта че хората бяха някак си... истински. Липсваше простотията от ежедневието ни... хората горе бяха само отбрани - въпреки че може да прозвучи малко снобарско... но това е мнението ми.

 

През повечето време си лежахме мързеливо около огъня или се препичахме на слънчице през деня. Единствено където ми беше филм, тъй като бях говорил с един от организаторите да пускам на втората сцена.. която се оказа като цяло free stage в който ми беше трудно да се вмъкна... та ми беше леко притеснено през повечето време тъй като не исках да си тръгна с мисълта че съм си домъкнал техниката на майната си без да пускам .. поне и за малко :)

 

В крайна сметка в неделя сутринта успях да се вредя така че имах някаква публика колкото да не е без хич.. пък и аз се изкефих максимално... имаше завършек на цялата "операция"

 

Ето го и пълния set:

 

http://deflax.net/releases/Artmospheric%20...4%20May%202008/

 

tracklist

 

:) Дано следващата година се усетя по-рано ... и да съм на главната сцена :)

Link to comment
Share on other sites

аз не бях на това парти. в началото се бях надъхал, щото ми се ходеше някъде - еми отидох на света гора :D

...гледах клипчетата в youtube от миналата година и е някакси много спокойно и прекалено тихо...все едно бяха на вечеринка край огъня на края на лагера в 8ми клас :D

то верно, че музиката е по спокойничка, но все пак...не е мой тип

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Партито беше на 6. Уникална природа... беше ми съвестно и за най-малкото боклуче от луканката :D

 

Още като попаднах на мястото... ме обвзе някаква много странна еуфория - казах: ей тва е най-якото място на света и ще стане супер доброто парти. :love

 

Това което ми нааправи впечатление най-силно освен приятната музика през деня особено - chillout .. ambient.. (и първата вечер - dubstep-а на EXo от HMSU) беше факта че хората бяха някак си... истински. Липсваше простотията от ежедневието ни... хората горе бяха само отбрани - въпреки че може да прозвучи малко снобарско... но това е мнението ми.

 

През повечето време си лежахме мързеливо около огъня или се препичахме на слънчице през деня. Единствено където ми беше филм, тъй като бях говорил с един от организаторите да пускам на втората сцена.. която се оказа като цяло free stage в който ми беше трудно да се вмъкна... та ми беше леко притеснено през повечето време тъй като не исках да си тръгна с мисълта че съм си домъкнал техниката на майната си без да пускам .. поне и за малко :)

 

В крайна сметка в неделя сутринта успях да се вредя така че имах някаква публика колкото да не е без хич.. пък и аз се изкефих максимално... имаше завършек на цялата "операция"

 

Ето го и пълния set:

 

http://deflax.net/releases/Artmospheric%20...4%20May%202008/

 

tracklist

 

:) Дано следващата година се усетя по-рано ... и да съм на главната сцена :)

 

 

кой си ти и каква техника си помъкнал, след като те е нямало в лине ъп, всеки стана дискоджокер и кампоусер иска да пуска на малки и големи сцени , него приемай лично

Link to comment
Share on other sites

кой си ти и каква техника си помъкнал, след като те е нямало в лине ъп, всеки стана дискоджокер и кампоусер иска да пуска на малки и големи сцени , него приемай лично

Не съм в line-up-a защото не бях на главната сцена, а на втория free stage. Просто ме включиха във flyer-a.. скролни по-нагоре да го видиш.

 

Техниката - лаптоп + audio interface

 

Реших да споделя миксчетата защото ги имам render-нати на mp3. Иначе си прав - малко са хората които са наистина талантливи... надявам се някой ден и аз ще стигна до тяхното ниво... с упоритост ... проби и грешки..

 

по-голяма е групата от хора които не са чак толкова талантливи но поне съумяват да се свързват навреме с организаторите на такива фестивали... и да презентират творчеството си пред по-голям кръг от хора с надеждата че ще зарадват друг човек.. с нещо което са направили.. за момента влизам в тази група.

 

още по-голяма е групата от хора които правят музика но не могат или не знаят .. или пък не искат да я разпространяват .. тоест - всеки 3-ти средностатичстически тиинейджър с компютър и свободно време

 

разбира се съществуват и хора които сякаш завиждат на тези които имат някаква смелост да търсят... да работят в дадена насока... просто защото самите те не могат или не им стиска да го направят.. и единственото което правят на практика е да пускат жлъчни коментари без нищо градивно.

 

Надявам се че set-чето ти е харесало :)

Link to comment
Share on other sites

какъв ти е аудио интерфейса ?

 

музиката е доста дълбока, не е от моя стил, харесвам с бас линия амбиент и чил.иначе браво че има хора които се мъчат с музиката която харесват.

 

моя стил е фулл он, и общо сайкаделик като цяло.

 

диапазона от 145/150 бпм ми е любим

Link to comment
Share on other sites

:)

 

m-audio firewire audiophile

 

Не толкова че се мъчим.. по-скоро се забавлявам с хобито си и ми е интересно до къде може да стигне... от една страна като експеримент (тъй като липсата на сериозни познания в тази сфера) ми дава един вид по-голяма свобода при създаването на нещо тъй като не приемам неща което може би теорията на музиката счита за грешни.. за непременно такива

 

единствения "съдия" един вид е това дали дадено нещо ми харесва на мен си как звчуи или не.

 

другия интересен момент е.. дали има хора които да споделят това виждане.

 

psychedelic-a като понятие е доста обширно... може би говориш за psychedelic trance стиловете.. не са много моя стил и.. може би затова не откриваш елементи в моите хави :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Я да попитам, миналата година палатките в платената зона ли се опъваха или тя беше само около сцената?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...