Jump to content
BulForum.com

Age of Conan: Hyborian Adventures


TAZ

Recommended Posts

Тъй като от доста време чета за тази игра, а и преди няколко дена си я и поръчах, пък никой не пишеше в нашия форум за нея, реших да направя една тема.

 

Age of Conan: Hyborian Adventures е базиран на епоса за Конан Варварина, излязъл изпод перото на американският писател Робърт Хауърд през 30-те години на XX век.

 

Hyborian Adventures е ориентирана предимно към битките и е разделена на две основни части. В първата част играта е ограничена върху един от островите в света на Хибория и дава възможност на играча да избира дали да се движи сам или с други играчи, като светлата част на денонощието ще е отделена за играта в отбор, а нощта – за соло приключения.

 

След като героят достигне до 20-то ниво, той ще получава достъп до останата част от Хибория и съответно нови куестове.

 

информация предоставена от Виктор Георгиев - дневник.bg

 

За да се запознаете повече с тази игра - моля да погледнете това превю на Nisa - Age of Conan preview на GamerzHut

 

ageofconancover160gp7.jpg

 

Линк към официалната страница на играта - тук

 

Още няколко страници с полезна информация и филмчета за самата игра, героите, историята и т.н.:

 

http://www.aoc-bg.com/ - българският фенсайт

www.wikiaoc.com

http://forums.ageofconan.com/

http://community.ageofconan.com/

www.mmorpg.com

http://en.wikipedia.org/wiki/Age_of_Conan:...rian_Adventures

 

На 17-ти Април тази година Funcom, Eidos и IGN обявиха, че започват записванията за Open Beta-та на Age of Conan, която ще започне на 1-ви Май, а самата игра ще се появи на пазара на 20-ти същият месец.

Играта е изпълнена с насилие, кръв, голи сцени, проституция и простотия, за това в някой Европейски страни има анимации, които ще бъдат орязани. Играта ще е M-rated, тоест 18+ и за да не остана неразбран ето и 1 филмче: Gametrailers.com - Age of Conan Beta Footage :laughing: :P

 

И като за последно, ето и изисквания:

 

Required

OS: Windows Vista/XP

Processor: 3GHz Pentium IV

RAM: 1GB RAM

Video Card: Shader Model 2.0 and 128MB ram, nVidia GeForce 6600

 

 

Recommended

Processor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz (E6600) or better

Video Card: NVIDIA GeForce 7900 GTX or better

 

RAM: 2GB or more

 

Enhanced for

DirectX 10, 64-bit processors, multi-core

Supports Parental Controls on Windows Vista

 

Интересно ми е и Вашето мнение, дали ще има някой, който ще я играе тази игра (дори и на open beta-та)?

 

Останете със здраве!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

На мен лично играта ми допадна по това , което изчетох из сайтовете за нея и особено много се хвалеше пвп системата на играта ... ще е видим тази работа .

Видеото показва колко нагли са НПЦтата днешно време .

Дори и да е хубавя пак няма да плащам за нея на месец .

п.п. Ще чакаме за да се види какво ще излезне .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз лично тази игра от много време я чакам да видя за какво става въпрос. Преди една година бях се регнал за бетата, но пакана така и не получих :D

Link to comment
Share on other sites

Дори и да е хубавя пак няма да плащам за нея на месец .

п.п. Ще чакаме за да се види какво ще излезне .

:laughing:

lil_stenly - ти плащал ли си някога за такъв тип игра, интересува ме WoW примерно, а и как ще я видиш дали ще ти хареса при положение, че нямаш желание да плащаш (не говоря за бета тестър)?! То това си е твоя работа де, ама ми стана любопитно от мнението ти.

 

Ne mi dopada ne6to. Moje bi 6te probvam Warhammer Online, 6te vidim, 4e WoW-a ne6to ze da mi pisva.

 

Crazy_Hamster - идеята и начинът на PvP-то много ми допадна тук, дано и героите са балансирани, а не като сегашните друиди в играта, която играем

 

И аз чаках Warhammer Online, но те доста се моткат. Пак го почнах WoW-a, вдигнах си rogue-то, облякох го, арени правих и после пак писна. 3 години направих в тази игра - омръзна вече тотално, за това и реших да и дам шанс на тази.

Историята на Конан си е доста завладяваща, а и факта, че няма да срещам гнусни гномчета и женски джуджета я прави още по-приятна ;) (това бе в кръга на шегата, разбира се)

 

 

Аз лично тази игра от много време я чакам да видя за какво става въпрос. Преди една година бях се регнал за бетата, но пакана така и не получих :D

Както писах и в първият си пост - имаш шанс все още да получиш beta key, така че си проверявай пощата след 1-ви Май. :)

 

 

Останете със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Еми разбрах за играта , че ще има 30 дневен безплатен период , а за уърлд оф уаркрафт бих платил , но това е друга тема .

Аз не харесвам много плащането на месец за игра (за мен няма логика в това) и това е направено единствено с цел голямата печалба или повечето игри не заслужават парите .

Тази игра сигурно ще е доста изпипана и с глезотиики ама не прочетох никъде по сайтовете за нещо по-уникално в нея ... не вярвам да седи дълго под слънцето или няма да задмине сегашните лидери .

п.п. От много време не е излизало нещо ново и различно и точно сега да го чакам да се появи .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тези, които ще си закупят collector's edition на играта - освен глезотийките като предмети, безплатна пиячка из баровете на Hyboria и други такива неща - ще имат право да раздадат 5 броя такива безплатни едномесечни ъкаунти (Guest Pass-а). Така че търси някой такъв, аз имах желание да си купя, но поръчаха пакет 5 броя и не успях да си взема такава колекционерска игра, както направих с WoW TBC. А и книжката както на тази игра, така и на WoW си е просто уникална и си заслужава парите.

 

Колкото до това дали ще детронира лидерите в този отрасъл - това зависи единствено от това дали ще е добре балансирани и оптимизирани героите и (според мен) дали PvP-то ще е на ниво, защото в LOTROnline - точно това куцаше от думи на много мои приятели, които спряха WoW, за да пробват нещо ново.

 

Останете със здраве!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз играя от 1-ви Май на бетата. Като изключим първоначалните лагове и крашвания на сървърите - всичко е що-годе добре. Вдигаш си геройчето до 13-ти лвл, сблъскваш се с начинът на управление, визията на играта, някой весели куестчета. Можеш и PvP да поиграеш - твой избор.

 

Остани със здраве!

Link to comment
Share on other sites

пре-орднах си играта със мамут завчас, да видим как ще мажа от седемнадесети с ряз :lol:

 

таз я обади как е положението с тея сървъри че тва дето изчетох малко мъгла ми доде. в смисъл рато риъл бета тестер да кажеш ква е реалната разлика между пвп и рп-пвп сървъра. па и гледах по филмчета как си никнат кат гъби градове в джунглата - тва си го строят гилдиите или е просто ефектна графика в трейлъра?

 

едит: драсни и една две думии за крафтинг с-мата че тея картинки в http://community.ageofconan.com/wsp/conan/...mp;func_id=2203 само зарибяват колко е добра :)

Link to comment
Share on other sites

пре-орднах си играта със мамут завчас, да видим как ще мажа от седемнадесети с ряз :lol:

 

таз я обади как е положението с тея сървъри че тва дето изчетох малко мъгла ми доде. в смисъл рато риъл бета тестер да кажеш ква е реалната разлика между пвп и рп-пвп сървъра. па и гледах по филмчета как си никнат кат гъби градове в джунглата - тва си го строят гилдиите или е просто ефектна графика в трейлъра?

 

едит: драсни и една две думии за крафтинг с-мата че тея картинки в http://community.ageofconan.com/wsp/conan/...mp;func_id=2203 само зарибяват колко е добра :)

Същото си го поръчах и аз, ще се возим на мамути ;) само трябва да знаеш - че ще са по-бавни, но пък по-мощни удари ще правим с тях.

PvP сървърите са ти ясни, няма какво да се обясняваме - няма правила, ганк и каквото ти е кеф - правиш го.

PvP-RP сървърите са за roleplay играчи. Пак са PvP сървъри, но си има строго определени правила, начинът ти на общуване с околните е регламентиран и при неспазване на етикета, начина на изказ - можеш да бъдеш баннат. В тези сървъри хората са дълбоко влезли в историята на играта, на техните герои и т.н.

 

Колкото до професиите - и аз съм в лека мъгла, изчетох доста материали из форумите и фен-сайтовете. Общи думи и предположения.

 

Една от професиите в играта е архитект, те ще са нужни при изграждането на града на гилдията, която трябва да е поне от 30 човека, за да може да започнат да строят. Обсадите са неясни още - дали ще е нещо като Lineage, дали ще е нещо ново - никъде не можах да намеря нещо, което да засяга тази тема. Знам само, че при евентуална обсада от твоя страна на даден град и чак след като унищожиш всички сгради на дадената гилдия - имаш право да завладееш територията им и да започнеш изграждането на свой град там.

 

Остани със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Аз до колкото разбрах много хора от форума на шадолбейн хвалят играта заради това .

Според тях целта е да си построите град , който да защитавате и прочие (избива на ммортс) и много от хората там говорят за играта като продължение на тази от убисофт вече .

От там разбрах също , че пвп системата и начина за развитие на гилдия е много сходен с СБ ... не съм е играл или казвам каквото съм прочел .

п.п. Ако искаш пробвай играта на уби , която още работи и е безплатна от много време на сам .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

... Обсадите са неясни още - дали ще е нещо като Lineage, дали ще е нещо ново - никъде не можах да намеря нещо, което да засяга тази тема. Знам само, че при евентуална обсада от твоя страна на даден град и чак след като унищожиш всички сгради на дадената гилдия - имаш право да завладееш територията им и да започнеш изграждането на свой град там.

 

Остани със здраве.

обсадите ще са 48в48 срещу което ревът много Л2 играчи които искат да я има възможността за победа чрез числено превъзходство :) евентуално по някое време може да го увеличат на 72в72.

според мен 48в48 е предостатъчно от гледна точка на това че да се съберат общо 48 играча организирано според мен е изключителна рядкост, а и от опита ми при събиране на големи групи от хора за евънти/войни съм останал с впечатлението че като се съберат толкоз хора на едно място и земат да се анимират разните му скилс, а-у там колкото и да ти е яка машината слайд шоуто е неминуемо

Link to comment
Share on other sites

При положение, че изискванията на играта са доста сериозни - напълно съм съгласен с теб Heller12a, че ще започнем да наблюдаваме скрийншотове и то доста продължителни ;)

В WoW 40 срещу 40 в Алтерак не товареше много машината ми и всичко си вървеше много добре, но тук... нещата са сериозни, а и магиите в AoC са доста колоритни :P

 

Ще видим какво ще стане с тези обсади, докато почнат да строят градове, докато се съберат пък други, които да ги нападат - ще мине доста време, а и от FUNCOM може да променят нещата.

 

Остани със здраве!

Link to comment
Share on other sites

играта изглежда зарибяващо

 

кви пари на месец ще е ?

1 Month Recurring EUR € 12.99

EUR € 14.94 Incl. VAT ‡

 

3 Month Recurring EUR € 35.97

EUR € 41.37 Incl. VAT ‡

 

6 Month Recurring EUR € 65.94

EUR € 75.83 Incl. VAT ‡

Link to comment
Share on other sites

Играх си да чета , гледах , търсих ама не ми се струва толкова добра , колкото говорят по всички сайтове .

Няма да е като повече с безцелно тичане и сийджове на замъци (просто заради масака в играта) , но все пак няма нищо ново .

За такива игри трябва да пускат един месец безплатно , особенно ексклузивните заглавия като тази ... не мога да кажа нищо повече ако не играя поне толкова на нея ама както и да е .

п.п. Да си купя играта и да платя няколко такси пък да не ми хареса си е загуба на пари за мен или ще изчакам да видя отзиви първо и тогава ще мисля какво да правя .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

lil_stenly съгласен съм с теб, че си е загуба не само на пари, но и на време, ако си я вземеш - поиграеш малко и не ти хареса. Не мога да ти кажа дали ще ти хареса, аз лично ще я пробвам. Докато излезе Warhammer ще играя тази игра. Има идея в геймплей-а, в комбата. Не си както при WoW и Warhammer играч, който седи и спами копчетата на клавиатурата - тук ти трябва движения, малко мисъл, познаване на самия герой.

Бета тестър съм и на Warhammer, но ако FUNCOM се вслушат в предложенията на играчите писани по форумите, ако не разчитат само на

Blood, Guts, and Boobs!
както каза шефът на разработчиците ;) - то тогава тази игрица може да постигне нещо.

 

Съгласен съм, че трябваше да има безплатен месец или някаква друга зарибявка, това ще се появи рано или късно, явно хората не искат да си претоварват в началото сървърите, искат да видят как всичко ще се държи :P и тогава да пускат благинките.

 

Най-големия проблем на хората, които имат желание да пробват играта (според мен) е - зверските изисквания. Аз лично отивам на нова карта + още 1GB Ram за сега, процесорчето го бива за момента. Warhammer върви по-добре, когато играх бетата на AoC имах известни оплаквания. Лежа на кълката, че беше бета и нещата може и да се оправят за 17-ти, когато ще може да си я играя официално, но времето ще си покаже.

 

Останете със здраве!

Link to comment
Share on other sites

... Лежа на кълката, че беше бета и нещата може и да се оправят за 17-ти, когато ще може да си я играя официално, но времето ще си покаже.

 

Останете със здраве!

бе щом майкрософт е с тях начи кинти има - нема се оставят недоклатени нещата ;)

Link to comment
Share on other sites

Точно защото те са там ще чакам за отзиви .

Да пуснат няколко "благини" ще е хубаво .

Един триал период и фирмата да ти изкочи с ясни цели и намерения ... аз не виждам да пишат кой знае какво или те хората сами ще се сетят към къде ще ходи играта .

п.п. Мога да се снабдя с играта и да поиграя един месец ама ще изчакам да минат периодите с отстраняването на грешки и прочие за да не остана с различно впечетление от изиграното време .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

http://www.transfer.bg - оказа се, че официалният представител е фирма в Пловдив и то с добри цени според мен (аз от там си предплатих колекционерска версия)

а, регистрациите за предварителен достъп бяха преждевременно прекратени заради лавинно нарастване...

(плащането за играта е смешно в сравнение с upgrade на машината за ~1000лв :lol: )

Link to comment
Share on other sites

(плащането за играта е смешно в сравнение с upgrade на машината за ~1000лв :lol: )

мда, тва дето е писано за минимум са пълни глупости

с под 2г рам просто не може да се играе след смяната на 3-4 зони

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...