Jump to content
BulForum.com

Въпрос относно Клокване на Видео


posiri4

Recommended Posts

понеже искам не само да ми се каже какво да направя, но и се опитвам да го разбера защо го правя, каква е целта му и аджеба кво е тва животно, яде ли се пие ли се и тем подобни, въпросите са ми:

Какво е Клокване на видео картата?

Защо се прави и каква е целта на занятието?

Как се прави?

С какво се прави?

 

бе вообще всичко по темата..

ако може някой да ми го обесни по за като мен че вече едно че ми мина времето да играя като побъркан, друго че и не ми остава време.

та е малко криво така, с една тема да получиш много отговори, но с приятели коментирахме една вечер на маса и ми се стори че съм най малко запознат по темата, а едно време ми бяха интересни и нужни тия работи :)

а сега смятам че може да са ми полезни ако ми се наложи :)

 

искрена благодарност, към всеки който е така добър да ми отвори очите за каквото и да е било по темата :)

Link to comment
Share on other sites

Всяко клокване...дали е на централен процесор или на видео се прави с единствената цел - постигане на по-голяма производителност.

В случая с видеото - повече fps...като може да се клокне както GPU-то, така и паметта на картата.

Мисля, че имаше подобни теми преди време, в които обсъждахме точно този аспект.

Link to comment
Share on other sites

Всяко клокване...дали е на централен процесор или на видео се прави с единствената цел - постигане на по-голяма производителност.

В случая с видеото - повече fps...като може да се клокне както GPU-то, така и паметта на картата.

Мисля, че имаше подобни теми преди време, в които обсъждахме точно този аспект.

сега ако дадеш и някой друг линк към подобна тема... си златен :P

 

пп. - намерих :)

но пак мерси :)

Link to comment
Share on other sites

Търси и ще намериш. Чудя се защо го правя, след като е работа за едно щракване с левия бутон, писане на една дума, слагане на една отметка и още едно щракване върху бутона "perform the search"...

Например някои от тези?!

Или предпочиташ да ги изчета и да ти извадя синтезирани съвети?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...