Jump to content
BulForum.com

2 дъна AM2 - избор


bogidar

Recommended Posts

Имам процесорче x2 4200+. Искам да си сглобя система. Всичко е налично без дъното. Имам 2 предложения на една и съща цена около 80лв. Определено ще клоквам. Кое от двете дъна е по подходящо:

Epox MF4 Ultra 3 или Jetway M25GT6-SG nForce 570 SLI

Искам да сравним конкретно тези две дъна.

Link to comment
Share on other sites

epox-a e твоят избор.. за клок това дъно е доста добро :)

 

Да това е така но Джетуея не е ли по ново и има поддръжка на новите процесори. При Епокса май не е така.

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си зададеш въпроса трябват ли ти тези нови неща ? Вярно епокса е с по стар чипсет, но какво от това, да не би да направи тоя 4400 по бавен :bgrin: ? Джетуейа има SLI трябва ли ти ?

Link to comment
Share on other sites

Трябва да си зададеш въпроса трябват ли ти тези нови неща ? Вярно епокса е с по стар чипсет, но какво от това, да не би да направи тоя 4400 по бавен :bgrin: ? Джетуейа има SLI трябва ли ти ?

Аз съм фен на JetWay, но просто за AMD платформа нещо не ми харесва как се справят. Затова давам 1 глас за ePoX-a :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм фен на JetWay, но просто за AMD платформа нещо не ми харесва как се справят. Затова давам 1 глас за ePoX-a :)

 

Гарантират ми че JetWay ще държи 260 шина без проблем. Относно това дали ми трябва поддръжа за am2+ процесори предпочитам за успокоение да има. Друг е въпроса дали реално JetWay предлага нещо по въпроса или само така се смята. Аз никъде не мога да намеря ревю JetWay(AMD) и има 2-3, които го ползват по форумите. Друг е въпроса дали няма да има и нови биоси за Epox. Предпочитам епокса но ме притеснява това че нямат поддръжка и нови биоси...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Имам процесорче x2 4200+. Искам да си сглобя система. Всичко е налично без дъното. Имам 2 предложения на една и съща цена около 80лв. Определено ще клоквам. Кое от двете дъна е по подходящо:

Epox MF4 Ultra 3 или Jetway M25GT6-SG nForce 570 SLI

Искам да сравним конкретно тези две дъна.

 

Как ги намирате тия Епокси, при положение, че фирмата фалира.. и сега е Съпокс...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Преди време ми се прецака дъното и тъй като не ми се даваха пари си избрах едно от най-евтините. Още оттогава ме е яд, че го взех, а има и една горе-долу основателна причина. Даже не знам защо избрах тази марка, а не си взех ASRock като старото ми, от което бях много доволен. Става въпрос за това дъно.

Въпроса ми е дали ако го сменя с това например, или нещо в този ценови клас, ще има някаква чувствителна разлика в работата на компютъра? Има ли смисъл да го сменям при положение, че това което ползвам в момента не е за боклука.

Процесора е Athlon64 X2 4000+, рама ще го броим 2GB (въпреки, че още не е толкова), процесора и видео картата са ми оверклокнати.

Link to comment
Share on other sites

лично мнение: няма смисъл от финта

И аз си мисля, че няма да усетя разлика. Ама малко ми трябва да се навия и да го сменя.

 

А някакви отзиви за второто дъно което съм посочил?

От ASRock както казах бях много доволен. Никакви проблеми с него, имаше удобен и лесен за ъпдейт биос. А за това, че се развали донякъде аз си бях виновен (и донякъде моята котка :angry: ).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...