Jump to content
BulForum.com

METALLICA идват у нас!


sasho_1989

Recommended Posts

Търси в ГЕРМАНОС ако има там ще е!! :P :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply
  • 1 month later...

Ami scenata na Metallica se sastoi ot 8 tira, a na Vasil Levski tir ne moje da vleze. Zabranili sa da se karti stenata. Drugiq stadion otgovarq6t na iziskvaniqta e 9-ti Septemvri, no pyk toi se nujdae ot remont za milioni evro. Druga vazmojnost e Gear lista da se osiguri ot Bg strana i togava ako iskat mogat i na raka ot Teteven da nosqt aparaturata, no pyk nqma ot kade da q vzemat. :( I poslednata vazmojnost da se hodi do Bukure6t s vaja6ti bileti.

Link to comment
Share on other sites

Ami scenata na Metallica se sastoi ot 8 tira, a na Vasil Levski tir ne moje da vleze. Zabranili sa da se karti stenata. Drugiq stadion otgovarq6t na iziskvaniqta e 9-ti Septemvri, no pyk toi se nujdae ot remont za milioni evro. Druga vazmojnost e Gear lista da se osiguri ot Bg strana i togava ako iskat mogat i na raka ot Teteven da nosqt aparaturata, no pyk nqma ot kade da q vzemat. :( I poslednata vazmojnost da se hodi do Bukure6t s vaja6ti bileti.

 

E tva ve4e e bati typoto! Ako stane taka jalna im maika na organizatorite :D

Link to comment
Share on other sites

Ne e vinoven organizatora - toi e gotov da plati vsi4ko, koeto e neobhodimo (samoto pokanvane na Metallica mu struva 1,5 miliona evro), vaprosa e, 4e jiveem v skapana darjava i tuk ni6to ne e kakto trqbva. Ako ob6tinata se be6e re6ila da dade 9-ti septemvri na koncesiq - stadiona 6te6e da e gotov 3 Metallica da posre6tne, ama ku4eto ne qde kokala i na drug go ne dava. Ako ka4estvoto na bg-koncertnata deinost be6e snosno - 6te6e da ima aparatura za takyv tip koncert. Za sajalenie edinstvenata svqstna aparatura v momenta v Bg e na Toni Hadad Co., no za metallica moje da var6i rabota edinstveno kato monitorna sistema. Horata si imat iziskvaniq i koito moje da im osiguri jelanite ne6ta - otivat i svirqt, saotvetno cenata pada na 650 hilqdi. Problema e, 4e ne sme dorasli tuk da se slu4vat ne6ta ot tozi sort. Nie dori ne osaznavame kakvo se slu4va.

Link to comment
Share on other sites

Дано не сте прави, друго не мога да кажа. Пък и се съмнявам нещо толкова очевидно да е пропуснато. Ако наистина е така, стадион Локомотив може да свърши работа - там има "изрезка" в трибуните :P А за Букурещ си е крива работа...

Link to comment
Share on other sites

Ne sa go propusnali - prosto organizatora e smqtal 4e 6te moje dasabere omponentite ot Gear lista v na4aloto, no se okazalo, 4e v sa6tnost v Bg ne moje :) I az si misleh za nego, no 4oveka, oito e govoril s organizatora ot Bolkan mi kaza, 4e samo 2 sa stadionite v Bg kadeto moje da se provede tozi koncert - ne znam za6to. Dano da sa izmislili nqkakav kompromisen variant. A i sa6testvuva, makar i malka, veroiatnost da se nameri vsi4o neobhodimo ot Bg.

Link to comment
Share on other sites

Ne sa go propusnali - prosto organizatora e smqtal 4e 6te moje dasabere omponentite ot Gear lista v na4aloto, no se okazalo, 4e v sa6tnost v Bg ne moje :) I az si misleh za nego, no 4oveka, oito e govoril s organizatora ot Bolkan mi kaza, 4e samo 2 sa stadionite v Bg kadeto moje da se provede tozi koncert - ne znam za6to. Dano da sa izmislili nqkakav kompromisen variant. A i sa6testvuva, makar i malka, veroiatnost da se nameri vsi4o neobhodimo ot Bg.

 

Da doidat pak v Plovdiv :P Stiskame palci. :D

Link to comment
Share on other sites

Ne e vinoven organizatora -....

 

Айде не е виновен организатора?!?! А като е организирал, не е ли знаел тези условия?! Сигруно сега в последния момент са му ги казали... Българска работа - да вземем парите от хората, пък концерта - майната му, ще изкараме слънчевите изригвания виновни и готово... Още в началото имаше нещо гнило - обявиха концерта, а на другия ден от стадион Васил Левски обясниха, че никой не ги е търсил и не е говорил с тях за концерт на Металика на стадиона. Така ли се прави, ако организираш концерт и то на такава голяма група? Първо обявяваш концерта, после се чудиш как да го направиш. На тия това не им е за пръв път - те щяха да организират и Монстърс ъф Рок на морето, ама и там нещо бяха забравили да се разберат с кмета, с полицията, с пожарната... Иначе проглушиха света кой щял да дойде... Накрая се оказа, че изобщо не са направили нищо по организирането на събитието - освен няколко пресконференции...

 

Ако сега въртят същия номер трябва да ги разнесат из целия интернет и по всички групи и изпълнители, да знаят и да не им вързват.

Link to comment
Share on other sites

Po princip si prav. No na praktika se okazva, 4e na tozi etap Metallica ne mogat da badat pokaneni taka ili ina4e poradi lipsata na stadion, otgovarq6t na iziskvaniqta. Pone se pravi opit i tova moje da motivira nqkoi da se zaeme s tova da podobri usloviqta za provejdane na ma6tabni koncerti v Bulgaria.

Link to comment
Share on other sites

Тва ми напомня малко на несъстоялия се концерт на Fear Factory преди 2 години, за който ми седи още вкъщи билетчето от ticketstream :lol: Щях да унищожа нещо тогава ... Най-тъпото дойде като казаха, че им били свършили кинтите и затва не ги върнаха :blink:

Link to comment
Share on other sites

Разбира се, че начини има. Да припомням ли концертите в Сърбия и бивша Югославия посред бомбандировките едва ли не... всичко леш на около, но концерт има. Но ако наистина и сериозно искаш да организираш концерт. Ако целта ти е само да вземеш едни пари - има хиляда и едно извинения. Лошото е, че такива измислени агенции като тая създават много лош имидж на несериозни и некоректни бизнес пратньори на всички български промоутъри... И благодарение на тях ще става все по-трудно да се убеди свястна група да дойде тук. А ти още малко и герои ще ги изкараш - правели били опити и щели да подобрят положениено?!?! Ай ай... те са едни подобрители - благодарение на тях ще се подобри положението. Ще се подобри, ама на някой отзад, дето прибра парите...

 

Стига с тая липса на стадион. Не знам от къде е тая българска черта да се опитва изработения да намира извинения на тарикатите.. Тук никакъв зор не се изисква и измамник да си - лъжи наляво и надясно, те излъганите сами ще ти намерят извинение... Така представяш нещата сякаш до февруари 2008 тука е бъкало от стадиони подходящи за концерта им. Просто на всеки ъгъл и стадион за Металика. И изведнъж - татаааааааа - в една нощ стадионите ги хваща Липсата!! Стадион ЛИПСВА! А така. Ма моля ви се - не сме ние виновни, стадионите изчезнаха снощи, отлетяха на юг, имаше като пуснахме билетите и ви взехме парите, имаше стадиони тогава, ма сега като трябва да дойде групата изведнъж се изпокриха и кьорав не остана.

 

Тъпо. Ако са знаели, че няма стадион, защо продават билети за концерт, който няма да има? Ако не са знаели, че няма стадион, защо не са вътворени в някоя психиатрична клиника на стационарно лечение?

 

Как се организира концерт? В какъв ред?

 

А: Намираш спонсори, подсигуряваш терен, каниш групата, продаваш билети...

 

или

 

Б: Продаваш билети, каниш групата, тъсиш спонсори, търсиш терен...

 

Ако няма да има концерт, и то по причини за които се е знаело мнооого преди това - тия са за съд. Не да им търсим извинения.

Link to comment
Share on other sites

ov3rm4n, хайде да направим една проста сметка - печалбата на организатора от продажба на билети е точно 1 милион евро. Можеш всякак да провериш това като намериш карта на стадиона с изписана легенда колко билети от по колко лева има. От тези 1 милион евро трябва да се плати на Ивентим за отпечатването и продажбата на билетите, както и всичките там държавни такси и т.н., за реклама по вестници, радиа, списания, телевизии, плакати, флайери и т.н. Всичко това не знам колко би струвало с точност, но няма да е никак малко. Да речем, че всичко това струва Х евро. За да могат Металика да оповестят дата и място за провеждане на концерта, организатора се задължава да приведе цялата сума от 1,5 млн. евро. Ако поради една или друга причина договора бива прекратен от страна на организатора - Металика връщат 750 хил. евро. Ето я и сметката: Приходи: 1 милион евро, Разходи: 750 хиляди + Х евро.Ето го и тънкия момент: на гърба на всеки билет има надпис: "Ако събитието не се състои, билетът може да бъде върнат в срок от 2 месеца след плануваната дата за провеждането на събитието, при което се възстановява заплатената сума." По-надолу пише, че ивентим е само посредник и не носи отговорност за възстановяването на сумата, но това не значи, че тя няма да бъде изплатена от организатора, защото ако все пак реши да не възстанови заплатените билети, 40 хиляди души имат пълното право да го съдят, а това май не е много приятно. В крайна сметка човека ще се набута близо 1 милион евро за густо? Едва ли. Така, че освен нас, и той има интерес този концерт да се състои!

И последно: Не можах да разбера защо си мислиш, че го защитавам? Ни най-малко! Едва ли има човек на територията на България, който да иска да отиде на концерт на Металика повече от мен! Дори има малка вероятност да се сдобия с Backstage карта, което е предпоставка да искам този концерт да се състои на всяка цена. Но просто имах по-малко известна информация и за това я споделих и се постарах да я представя така, както ми беше представена на мен.

Link to comment
Share on other sites

Точно така се прави де - пускаме "партенка" на избрани хора и ги оставяме да разнесат мълвата как организаторите искат да има концерт, но... но... но тъпите шефове на националния стадион нещат да бутнат една стена. Тва е. Невинни са организаторите, виновни са другите.Има обаче един единствен простичък въпрос (да кажем за десети път за неразбралите): Преди да пуснат билети в продажба, великите организатори не бяха ли организирали мероприятието? Не бяха ли уредили стадиона? Не?! Е как обявяваш концерт за организиран, продаваш билети, а НЯМАШ стадион на който да го проведеш? Айде ти като очевидно по-вътрешен човек с организатора - попитай го това. Не искам да ми прави сметки кое колко струвало, как нямал сметка, колко и на кого бил внесъл... Само по тоя въпрос да ме осветлят - кога се осигурява стадион за коцерт - преди, по време или след като си продал 40 хиляди билета за концерта?

Link to comment
Share on other sites

Не съм човек на организатора - не го познавам. Познавам хора, които са говорили с него по тези въпроси и те ми ги казаха така, както ги писах тук! До момента нямам нова информация - може проблема да е решен по някакъв начин. Пак казвам - не защитавам никой и също го виждам като грешка това да обявяваш концерт, а да нямаш условия за провеждането му. По един или друг начин концерт ще има. Въпросът е дали ще е на територията на България или на най-близкото възможно място - Букурещ. Което според мен няма някакво фрапиращо значение - просто прибавяш 5 часа път отгоре. Познавам хора, които на стоп ходиаха на 2 концерта до там миналата година - Rolling Stones и Muse. Ще поживеем - ще видим. Ако имам някаква нова информация - ще пиша.

Link to comment
Share on other sites

Не съм човек на организатора - не го познавам. Познавам хора, които са говорили с него по тези въпроси и те ми ги казаха така, както ги писах тук! До момента нямам нова информация - може проблема да е решен по някакъв начин. Пак казвам - не защитавам никой и също го виждам като грешка това да обявяваш концерт, а да нямаш условия за провеждането му. По един или друг начин концерт ще има. Въпросът е дали ще е на територията на България или на най-близкото възможно място - Букурещ. Което според мен няма някакво фрапиращо значение - просто прибавяш 5 часа път отгоре. Познавам хора, които на стоп ходиаха на 2 концерта до там миналата година - Rolling Stones и Muse. Ще поживеем - ще видим. Ако имам някаква нова информация - ще пиша.

 

То хубаво, ама колко души ще станат, ако и ние идем там?

Link to comment
Share on other sites

Еми приемрно ако стадиона е 50 000 места - ние 40 и от румънците 10 хиляди. Не знам - просто така си мисля.

Link to comment
Share on other sites

Нека предположим, че има концерт. Точно на нашата дата се навършват 25 години от излизането на Kill 'Em All. Според мен Металика трябва да изсвирят целия албум, от уважение към себе си и публиката. И все пак ще е голямо шоу.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...