Jump to content
BulForum.com

Въпрос за Аларма


Eagle

Recommended Posts

Изкам да попитам има ли такива аларми, коити известяват за посегателство да кажем не с пищалка както са почти всички коли в България,а чрез някакво допълнително устроиство което си носиш с теб в джоба(нещо във вид на малка кибритена кутийка или наи- добре на дистанционното).И какви пари струват.

Пиша това защото тук където живея са абсолютно забранени звуковите аларми и се глобява за това. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Зависи на какво разстояние трябва да получаваш информациата (има и други устройства по евтини и по надежни от GSM комуникаторите коита същесвуват но не знам каква е ситуациата :)

Link to comment
Share on other sites

Има аларми които могат да ти изпращат смс на GSM-а за състоянието на колата. До колкото знам подобен тип аларми се правят от Valcor.

Благодаря,тези ги знам, но за тях се плаща такса.

Просто търся нещо без обвързване към някоя security фирма.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря,тези ги знам, но за тях се плаща такса.

Просто търся нещо без обвързване към някоя security фирма.

 

И каква такса плащаш бе пич?! :blink:

Вземаш си една обикновена, Prima или B-Connect зареждаш е с ваучер и си готов, никой с нищо няма да те обвързва.

Link to comment
Share on other sites

И каква такса плащаш бе пич?! :blink:

Вземаш си една обикновена, Prima или B-Connect зареждаш е с ваучер и си готов, никой с нищо няма да те обвързва.

Къде е закачвам тази Прима?За Алармата ли?

Не съм запознат с GSM алармите много.

Тук поразпитах малко и ми казаха,че ако изкам такава аларма, която да не свири вечер и да буди комшиите, трябва да вкл.договор с охр.фирма ,която си монтира джаджите в колата, за които разбира се се плаща и то доста скъпичко и те при известяване за взлом идват на място и за това се плаща и ежемесечна такса.Само ми е интересно, ако съм в друг град как ще доидат. :bgrin: Сигурно има GPS модул вътре.

Link to comment
Share on other sites

има такива китайски аларми на които дистанционното им е като тамагочи , малко с дисплей и известява при проблем , но като цяло са доста ненадеждни иначе са евтини и с една камара екстри

Link to comment
Share on other sites

има такива китайски аларми на които дистанционното им е като тамагочи , малко с дисплей и известява при проблем , но като цяло са доста ненадеждни иначе са евтини и с една камара екстри

Нещо такова ми трябва.

Знаеш ли къде мога да намеря такива?

Link to comment
Share on other sites

http://www.topspeed.bg/catalogue.php?cid=48

 

ето тук има няколко такива , нямам идея къде в пловдив се продават но определено не ти ги препоръчвам , доколкото знам за момента българските са едни от най-добрите на пазара , и 2те ми коли са с български и проблеми не е имало никога

Link to comment
Share on other sites

Схемата е като home алармите .. Към локалната система се подвързва т.нар gsm комуникатор, чиято функция при събитие да те набере или да ти изпрати смс .. по удачния вариант е с набиране като ще знаеш 4е този въпросен номер е аларма на колата. кофтито е 4е има голяма вероятност за фалшиви сработвяния. Подобно устройстов струва към 140 левчета, като условието е да имаш PGM на централа ...

Ако имаш пове4е въпроси пиши P.M да ти дам координати на един човек, който може да ти погледне на място колата и да ти каже дали е възможно да се осъществи :)

Link to comment
Share on other sites

аве ако не е на голямо разстояние си купи един pager и не ти трябва други устройства за който ти е нужна подражка от специалисти щото забиват от време на време и не знаеш дали бачкат :)

щом май живееш в чужбина това е много важно :)

Link to comment
Share on other sites

аве ако не е на голямо разстояние си купи един pager и не ти трябва други устройства за който ти е нужна подражка от специалисти щото забиват от време на време и не знаеш дали бачкат :)

щом май живееш в чужбина това е много важно :)

Идеята за пейджера ми допада.И не са въобще скъпи:тук

Дават го с обхват 1000м .Може и на някой друг да му свърши работа,примерно, ако живее на висок етаж и колата му е да кажем от другата страна на блока и му е трудно да чуе алармата ако се задеиства :)

И докато ровех в Гуглето за подобни аларми попаднах на тази статия за алармите и реших да е я споделя с вас.

Може на някой да му е интересна.

Само не разбрах в пейджера поставя ли се, някаква сим карта или е нещо като радиопредавател :blink:

Link to comment
Share on other sites

МИ какво да ти кажа наистина са удобни малки у/ва независими от алармата на колата ,не казвам че са 100% сигурни защото знаеш че за всичко си има противодействие :)

Има ги и по други места (ИЛИЕНЦИ) за по малко пари дори.

Педжера е малак предавател с антена и се монтира в колата по ниаколко начина или кам алармата или кам бутоните на вратите( в зависимост какво искаш да получаваш инфо),ПРИЕМНИКА Е У теб и приема сигнала от колата(няма СИМ) само сменяш батерий ако не е в комплект сас зарядно.

Иначе сайта които си чел за инфо е добър(познавам хората)

Ако ти е нужно инфо питай.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...