Jump to content
BulForum.com

Избор на охлаждане за процесор


DELUXe

Recommended Posts

Скоро станах горд собственник на Intel E2160, та сега съм се спрял на 3 охладителя:

 

Titan TTC-NK34TZ for CPU s.775 ~25лв

 

Scythe Katana II ~40лв

 

Arctic Cooling Freezer 7 Pro ~40лв

 

Мисля, че фиреза е най-добрия. Но пък титана има много привлекателна цена, дайте съвети ще сгреша ли ако взема титана примерно?

Link to comment
Share on other sites

Тия хладни процесори с каквото и да го покриеш е все едно, стига да не гониш 3 ГХз клокове :)

За тишината, аз съм с ACooling 64 Freezer за AMD и наистина е тих и дълговечен, но поне за s.AM2 е страшно напрегнат и ако закопчея докрай планката за сокета, дъното ще се огъне и счупи (имам такова чувство), и затова с един пирон съм подложил за да не се стяга прекалено, защото се огъва иначе чудовишно.

За s.775 може да са по-добре (ама малко се съмнявам) и наистина е добър избор според мен.

Но Титана също изглежда добре и вентилатора е от 'тихия' тип и ако аз имах избор, можеше да се спра на него, ако вента беше дълговечен, например лагера на AC е керамичен и му дават дълъг живот. За система, работеща 24/7 като мойта е от значение да си сигурен в вента.

Катаната е с обикновен вентилатор, което го прави по-шумен.

Абе ако не клокваш мощно, квото има в магазина за 30-40 лв слагай :)

Link to comment
Share on other sites

Тия хладни процесори с каквото и да го покриеш е все едно, стига да не гониш 3 ГХз клокове :)

За тишината, аз съм с ACooling 64 Freezer за AMD и наистина е тих и дълговечен, но поне за s.AM2 е страшно напрегнат и ако закопчея докрай планката за сокета, дъното ще се огъне и счупи (имам такова чувство), и затова с един пирон съм подложил за да не се стяга прекалено, защото се огъва иначе чудовишно.

За s.775 може да са по-добре (ама малко се съмнявам) и наистина е добър избор според мен.

Но Титана също изглежда добре и вентилатора е от 'тихия' тип и ако аз имах избор, можеше да се спра на него, ако вента беше дълговечен, например лагера на AC е керамичен и му дават дълъг живот. За система, работеща 24/7 като мойта е от значение да си сигурен в вента.

Катаната е с обикновен вентилатор, което го прави по-шумен.

Абе ако не клокваш мощно, квото има в магазина за 30-40 лв слагай :)

Аз с бокса му съдрах дупето на тва cpu :) Ако не ме притесняваха високите дицибели вече щях да съм с титана... Ако някой се е срещал с него да каже да не е като ярмомелка? :)

Link to comment
Share on other sites

Взех титана, просто като ми казаха цена под 25лв и не се здържах :) Преди малко го поставих и съм много доволен. Доста добре се справя, определено за парите си няма по-добър охладител.

Link to comment
Share on other sites

за Фризера чета из HardwareBG това -

 

"Счупен пластмасов сокет на AM2? Както си гледам филмче вчера по дикавъри и изведнъж в 2.30 през ноща се чува прас и компютъра се гаси.. Викам си баси много правдоподобен звук издава компютъра като забие.. включвам го работи, но след 10 сек сам се гаси.

Отварям го аз и какво заварвам Freezer-а на Arctic Cooling лежи върху видеото, викам си сигурно не съм го закрепил като хората, моя грешка. "Е да ама не" (както казва Петко Бучаров) просто скапаното пластмасово зъбче на което се захваща охладителя се е отчупило и сега няма закрепване на никакво охлаждане..."

 

"Еми и аз имам този проблем. С фризера съм и долното зъбче на бракета се е откъртило от къде мога да си взема бракет??"

 

и не са само тези двамата... явно да сложиш Фризера на АМ2 сокет си е рисковано начинание :rolleyes:

 

Edit: ето едно ревю на титана... кажи при теб как хлади, че ми е любопитно...

Link to comment
Share on other sites

за Фризера чета из HardwareBG това -

 

"Счупен пластмасов сокет на AM2? Както си гледам филмче вчера по дикавъри и изведнъж в 2.30 през ноща се чува прас и компютъра се гаси.. Викам си баси много правдоподобен звук издава компютъра като забие.. включвам го работи, но след 10 сек сам се гаси.

Отварям го аз и какво заварвам Freezer-а на Arctic Cooling лежи върху видеото, викам си сигурно не съм го закрепил като хората, моя грешка. "Е да ама не" (както казва Петко Бучаров) просто скапаното пластмасово зъбче на което се захваща охладителя се е отчупило и сега няма закрепване на никакво охлаждане..."

 

"Еми и аз имам този проблем. С фризера съм и долното зъбче на бракета се е откъртило от къде мога да си взема бракет??"

 

и не са само тези двамата... явно да сложиш Фризера на АМ2 сокет си е рисковано начинание :rolleyes:

 

Edit: ето едно ревю на титана... кажи при теб как хлади, че ми е любопитно...

За мен единственния недостатък му е, че ребрата наистина са много на гъсто и зад него трябва да се сложи перка на кутията да издърпва. Но за цената си просто няма равен, много по-добре от бокса е по всяко едно отношение. Температурата падна значително при идъл 30градуса трудно ги вдига (3гхз клок) . Като имам време ще го тествам как се държи и на натоварен процесор. Монтирането е толкова лесно, че като го сложих след това 2-3 пъти проверявах да не съм изпуснал нещо, понеже много лесно и бързо се получи (нищо общо с мъките при бокса). За шума мога да кажа, че се ядва нещо средно е, нито е прекалено шумно нито е тихо.

Те руснаците още с излизането му сигурно са го надушили http://www.overclockers.ru/lab/23326.shtml

Link to comment
Share on other sites

Изглежда не само аз съм имал проблеми със закрепването и прекаленото обтягане. За щастие обаче аз се усетих рано и не се стигна до счупване насокета, понеже не го закопчах докрай. Срамота, а иначе фризера е добър, даже сега пак бих взел него и пак с пирон бих подложил на планката. Ребрата не са нагъсто, вента е много тих, с керамичен лагер.

Явно за пълен кеф човек трябва да даде 100-тина лв за някой Zalman от ония 9700 или кви бяха..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...