Jump to content
BulForum.com

Проблем с инсталацията на Windows 98


jozo

Recommended Posts

Та значи проблема е следният.Донесоха ми един стар компютър IBM 365 за да му инсталирам операционна система.Пробвах първо с ХП лайт да му сложа ама процесорчето му е много слабо и неиска да го подкара.Та започнах да се мъча с 98 но с 2 различни Виндовса от различни места и при започване на копирането на файловете дава една и съща грешка.Нещо от рода на (.CAB) file is corupted" и че неможе да продължи.Имате ли си идея защо става така и дали не става така защото машината е маркова и да иска няква специална боза?

Link to comment
Share on other sites

Хрумвало ли ти е че СД-то с уиндоуса може да е сдало багажа....

Пробвай с друг диск :)

 

Дойде ми за това както казах съм написал пробвах с 2 различни диска от 2 различни места :)

Link to comment
Share on other sites

1. Лош сектор на харда;

 

2. Повредена/проблемна RAM

 

И в двата случая проведи тестове.

П.П. Няма проблем XP да тръгне на PI @200, въпросът е да има повече RAM. И ще е доста бавен, де.

Link to comment
Share on other sites

Проблема се оказа от CD-РОМ-а което ме направи :blink: Сложих мой и инсталирах ама сега проблема е че като сложих стария CD-РОМ не го намира защото няма инсталирани драйвери.Как да му инсталирам драйвери(от диска явно нестава) от дискета някак си да ги кача ама от къде да ги взема?

 

Ами ХП май тежко ще му дойде защото е на 200 Мегахерца и с 64 МБ РАМ.Ще върви ама ще е ............

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...