Jump to content
BulForum.com

Проблем с инсталацията на Ubunto 7.04


Hobit

Recommended Posts

Така купих си HP Compaq 6715s тъй като тои е с ATI Претполагах че ще имам проблеми,но такива като този не съм мисли че ще имам....в процес на инсталация в момента в които трябва да зареди Х средата тои ми дава грешка като ми собщава че отчита дисплей но неможе да задейства драиварите за ати и няма как даинсталирам под Х ......Моля ви за помощ дали някой има идея как мого да деиствам .....

 

 

РS: Видиото е ATI RadeonX1250

Link to comment
Share on other sites

Да, доколкото си спомням "ati" драйвъра беше окенефен, затова по-хубаво направо слагай "fglrx"... Нищо, че няма да ползваш 3d desktop-а. Така ше може да си пуснеш и WXGA, което не успях да пусна с "ati".

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с версия 7.10 и ако нестава ще се наложи да си поиграеш като изключиш графичната среда и инсталираш драйверите ръчно , което при тези видеокарти е доста досадна работа .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Пробвай с версия 7.10 и ако нестава ще се наложи да си поиграеш като изключиш графичната среда и инсталираш драйверите ръчно , което при тези видеокарти е доста досадна работа .

Да ве, ако искаш направо да пробва някоя версия на Windows. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не съм казал такова нещо и даже не съм намекнал за виндолс .

Незнам какво не си ми разбрал в поста , но явно имаш нещо против него .

Най-добрият начин за инсталиране на драйвери е като се изключи графичната среда и си прочел точно какви пакети още ти трябват за да върви всичко .

Ако не може да се оправи с убунту да потърси друго дистро за да му е по вкуса .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

вижте сега с тия спорове никой не ми помган по никакъв начин .....просто ще ви кажа благодаря ....наерих някакжи варианти из нета но нещо нищо не става ....относно дистрото ...на персоналния ми е Убунту 7.04 за сега съм върл фен на тва дистро.....

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=623088 Това единия от вариантите ....повечето се въртят около тая идея ..но за съжеления явно на мен ми се губят янкакви познания щото нищо не става

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...