Jump to content
BulForum.com

Проблем с PERMISSION


twoface

Recommended Posts

днес си взех рутер TP-LINK WARELESS проблема е в това че и двата компютъра имат интернет но не мога да споделям файлове между тях дори и двата компютъра не се виждат в мрежата

проблема ми изписва че нямам PERMISSION

Link to comment
Share on other sites

днес си взех рутер TP-LINK WARELESS проблема е в това че и двата компютъра имат интернет но не мога да споделям файлове между тях дори и двата компютъра не се виждат в мрежата

проблема ми изписва че нямам PERMISSION

Това не е проблем на рутера, а на windows-ите и настройките им!

Link to comment
Share on other sites

Между другото, аз успях да създам локална мрежа, тоест да се виждат отделните машини и да може да се споделя информация между тях, като спрях да използвам рутера като "DHCP Server". При моя хАсус-ки рутер, в секция "LAN", Settings имаше една отметка "The gateway acts as a DHCP Server" и като я махнах, настроих си IP pool, тоест на какви IP-та да дава трафик рутера (простете терминологията) и си настроих IP-та и DNS-и ръчно на клиентските машини и... воала - имах мрежа, но...

НО!

Две от машините, тоест моята и на още един потребител не позволяват достъп. Видими са в мрежата, но когато някой се опита да "влезне" в тях излиза прозорче, изискващо потребителско име и парола. Имам "File and printer sharing", дори и слезнах до там, да си пусна "Network Setup Wizard" и да покажа и по този начин желанието си да споделям информацията, но същото - при опит на друг да влезне в машината ми винаги иска потребителско име и парола. Когато накрая въведох името на User-а, през който влизам и паролата му - нещата тръгнаха. Другия компютър, не е сложил парола на потребителя по подразбиране (default user), през който използва компютъра си, но също, при него изисква потребителско име и парола.

Някакви идеи къде е проблема?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...