Jump to content
BulForum.com

Смяна на IP


Recommended Posts

Така наложи ми се да си сменя IP и се обадих на Ек но те ми отговориха че IP се сменя автоматично с нз си каква система и те неможели да ми го сменят.Искам да попитам някой знае ли на колко време се сменят или някакви други начини ли и аз нз мерси xmas.gif

Link to comment
Share on other sites

Аз като мушнах кабела в другата си ланка (понеже на основната си смених isp-то, и дхцп-то тутакси ми присвои друг ИП адрес. Пробвай купи си друга ланка и с нея, ако си на модем.

Или ако можеш, промени си MAC адреса, ако ще и с една цифра някъде накрая.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за ек но на гигабит нета се раздава чрез МАК тоест ако си го смениш трябва да ти го сменят и в админския комп иначе не става.

Link to comment
Share on other sites

Не знам за ек но на гигабит нета се раздава чрез МАК тоест ако си го смениш трябва да ти го сменят и в админския комп иначе не става.

Много ясно за ггбит.

Аз говоря за модем ЕК. Отдавна при ЕК ако си смениш ланката не трябва да се обаждаш на съпортаза новия мак адрес, понеже те гледат мака на модема. Но аз като пъхнах кабела на другата ланка и автоматично получих ново ИП, не знам дали е някакво лудо съвпадение, но така се получи.

А ако е на ггбит, тоя метод пак може да сработи, сменя си МАК-а и се обажда на съпорта за новия мак.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...