Jump to content
BulForum.com

съвет за избор на GSM


samkijot

Recommended Posts

значи заданието е следното ... трябва да купя подарък на брат ми - gsm телефон до 200 лв.

той по принцип е изявил предпочитание за sony ericsson w200i, тъй като каза, че го интересува да е само с радио и "музика" (т.е. да има слот за памет, та да си качва mp3-ки).

ся, този телефон върви около 200 лв, но не съм много сигурен дали си струва парите, тъй като за малко повече май може да се вземе и нещо по-добро (сумата може да нарастне до 250 лв.) ... на мен лично ми допадат:

nokia-3110classic.gif

nokia 3110 classic - 238 лв.

nokia-3500classic.gif

nokia 3500 - 252 лв.

sonyericsson-k550.gif

sony ericsson k550 - 279 лв.

... като фунции. нямам преки наблюдения за тях.

 

яко някой има непосредствени впечатления за някой от посочените модели, ще му благодарен ако ги сподели.

 

лично аз ги поставям така нещата:

se w200i - малко по-ниска цена, по-добър плеър (все пак е от серията walkman), много добри слушалки (според някои ревюта)

останалите - камера, bluetooth, по-добър дисплей, A2DP(не съм сигурен, че ще ползва слушалка само заради музиката), по-добра батерия.

 

благодаря предварително на отзовалите се с препоръки :)

 

п.п. също ми е интересно дали някой е купувал телефон от get.bg и дали е доволен (как стои въпроса с гаранцията?)

Link to comment
Share on other sites

Мога да ти дам преки наблюдения от Сони Ериксон К550и защото си ги закупих за мен преди месец и нещо вече.Най-големият плюс на този телефон според мен спрямо другите марки е обхвата.За тоя период през които го притежавам имах възможност да го тествам на места където обхвата попринцип е проблем и на различни хижи.Там където всички с Нокиа и Моторола на същя оператор като мен Глобул нямаха обхват аз имах 3 черти.Чуваемоста в слушалката също е много добра.В200и определено е по-лош откъм дисплей и функции.Иначе както си забелязал сигурно в ревютата К550и също си има радио и плеър.Може да се правят плей листи което според мен е много голям +.Незнам колко са по-добри слушалките от В серията но лично аз и на тея от К серията съм много доволен.На някой места бях чел че неможел да работи с карта 1 ГБ а аз сега съм с точно такава, така че това не е веярно изобщо.Батерията на К550и е мнгого добра.Постоянно го гърча като играя игри и пускам разни мелодии и слушам радио и МП3 понякога през слушалките и кара така 4 дена и малко.Камерата има изключително много настройки почти 1:1 като на цифров фотоапарат.Има баланси на бяло,различни видове пейзажи,има много добър редактор за снимки в самият телефон.Автофокуса аз много много немога да го забележа иначе като плюс, защото стария ми Панасоник ВС6 определено правеше по-добри снимки.Може просто да не мога да направя настройките на камерата.Иначе има хубава опция да си ползваш светкавицата на камерата като фенерче.

Към минусите съм забелязал че на някой хора не са им удобни копчетата че са тънички и немогат да пишат на тях.Просто трябва да се свикне с тях а мен те изключително много ме радват.Най-големият минус за мен е ужастния заден капак.Много хора казват че е прекалено пластмасов и наистина е малко така защото моя първите 2 седмици много скърцъще което дразни яко.Ако искаш погледни го в някой магазин и виж как е точно.Някой се оплакват че се олющвал сребърния кант на дисплея много бързо но аз го нося в калъф и не съм забелязал подобно нещо.

 

Има наистина минуси на оценката от мен му е 5.Имаше какво да се избара още, но за тея пари е перфектен.Като се има предвид че основната му цел е да се ползва за разговори мисля че си залужава напълно.

Link to comment
Share on other sites

мойта мацка е с 3110 и мога да ти кажа че дисплея и камерата са зле

иначе като машинка и мп3 плеар става

за камерата и аз прочетох доста мнения, че прави лоши снимки, но за дисплея ... нали е TFT (води се най-добрия след TFD) и е 256k :huh:

 

сега се сетих за още нещо - прочетох на няколко места, че в пакета нямало стерео слушалки. така ли е наистина?

Link to comment
Share on other sites

в крайна сметка му взех 3110 classic ... и наистина дисплея не е кой знае какво. аз съм с se k500, който е с 65k цвята и определено повече ми допада като изображение, независимо че нокиата се води с 256k

Link to comment
Share on other sites

ся пък ще се търси на дъртия телефон :lol: (мен ме хванаха за мезе с тея тъпи телефони - "отиди, виж, избери и купи")

единственото условие е да е с цветен дисплей и да има силен звук на звънене. :)

 

предлагайте :P

 

забравих да кажа, че трябва да е до 100 лв.

 

 

засега съм се спрял на sony ericsson j110i

 

sony-ericsson-j110i-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Еми тоя който предлагаш е перфектeн и определено вади звук като за глухари :D А батерията кара доста :) На мен лично ми са недобни само копчетата че са едни гумени ама може и да се свиква с тях.

Link to comment
Share on other sites

още няколко предложения:

 

lg-kg275.gif

 

LG KG275 - 99 лв. (в handy)

 

lg-kg110.gif

 

LG KG110 - 89 лв. (в handy)

(в gsmarena мненията за този не са много добри ...)

 

nokia-1600.gif

 

Nokia 1600 - 99 лв. (в handy) - отпада като избор. супер грозен дизайн, трудно управление.

 

samsung-x140.gif

 

Samsung X140 - 99 лв. (в handy)

 

sonyericsson-j230.gif

 

Sony Ericsson J230 - 99 лв. (в handy)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз пък съм си харесал този

 

pic_3_1369.jpg

Nokia 6500 slide

 

Някой ако има преки впечатления или знае някакви недостатъци ако може да ги сподели, ще съм му много благодарен :).

Също и ако може да ми препоръчате пък някой от walkman серията от новите, че и те имат добри модели :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

някой има ли впечатление от samsung m300?

майка ми в момента е със samsung s500, от който по принцип е доволна, но напоследък почна да й прави разни номера ... и сега и търся подобен телефон, който да не е много скъп ... та се спрях на този.

единственото, което ме притеснява е 16-тонната полифония, за разлика от 40-тонната на s500 ... дали е толкова голяма разликата?> :unsure:

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPho...mp;idPhone1=520

Link to comment
Share on other sites

взех й Samsung M300 .... и ся проблема е да прехвърля контактите. виждам, че пише за поддръжка на usb ... та, какъв data cable да търся и изобщо намира ли се такъв?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...