Jump to content
BulForum.com

Wireless Router


midas

Recommended Posts

Значи настройвам си рутера, вкарам му всичките там IP-та, DNS-та и т.н., които трябват за Визиото. Висчко е наред. Лаптопа намира мрежата, цъкам да се свърже, уж се свързва, но няма интернет. Трябва да въведа вътрешно IP, DNS-а, gateway-a и т.н., за да има и интернет.

Апък гледам че на комшията, който не си е сложил pass просто си цъкаш и нет си има.

Искам да питам дали е възможно и при мен да е така и как става?

Доста се рових из настройките на рутера, но никакъв резултат.

Рутерът е TP-LINK, Лаптопа е на виста, нета е както казах от Визио.

 

Сега видях че има тема за TP-LINK рутери, която мисля че трябва да се премести в този раздел :)

Link to comment
Share on other sites

За да не отварям нова тема ще използвам тази :) Имам wireless рутер TP-LINK. От него пускам нет на настолния компютър и безжично на лаптопа. Всичко работи ОК, но от както смених доставчика на нет (минах на DCC) рутера се рестартира сам ей така без причина и мн дразни. Някаква идея къде може да е проблема? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Здравейте. Аз също имам два проблема с един ТР линк безжичен рутер.. Значи първия е, че като му смених паролата от заводската, не ми я приема и не ме пуска в админ панела и не знам как да му дам фактори ресторе... А вторият е, че както си работи нета на лаптопа и изведнъж се скапва скайпа, т.е. не се скапва, ами съобщенията идват с огромно закъснение, или просто трябва да се звънне за да се "събуди" нета... ЗАбравих да кажа, че нета е БТК АДСЛ 4 Мбита...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Аз също имам два проблема с един ТР линк безжичен рутер.. Значи първия е, че като му смених паролата от заводската, не ми я приема и не ме пуска в админ панела и не знам как да му дам фактори ресторе... А вторият е, че както си работи нета на лаптопа и изведнъж се скапва скайпа, т.е. не се скапва, ами съобщенията идват с огромно закъснение, или просто трябва да се звънне за да се "събуди" нета... ЗАбравих да кажа, че нета е БТК АДСЛ 4 Мбита...

Това със скайпа май не е от рутера ти щото и на мен ми и на една позната ги прави тези мизерии чат пат. Пък и двамата сме без рутери.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Здравейте. Аз също имам два проблема с един ТР линк безжичен рутер.. Значи първия е, че като му смених паролата от заводската, не ми я приема и не ме пуска в админ панела и не знам как да му дам фактори ресторе...
Би трябвало някъде по самия рутер да има бутонче за такъв рестарт. Ако не ме лъже паметта, начина за рестартиране на повечето рутери беше да задържиш този бутон няколко секунди (не помня колко, май индикаторите за връзката примигваха) и да изключиш и включиш захранването.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

една колежка има проблем с wifi router. казва ми, че постоянно й се разпадала връзката. това ставало почти на всеки 15 мин. като връзката се възобновявала понякога автоматично или след restart/repair.

някакви идеи. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

ъъъ... да почнем с въпросите към кристалната топка...

 

1. Разпада се връзката?

а) Между компютъра й и рутера;

б) Между рутера и доставчика;

 

Преполагам е първото със сигурност 99%

 

2. ХР? Прецакан TCP/IP - Микрософт имат кръпка за това, търси на сайта им.

 

3. DHCP настройки на рутера...

 

4. Настройки на безжичната мрежа...

 

5. Опитвала ли е кабелна връзка? С какъв резултат?

 

6. Освен това рестарт/рипеър нещо изобщо опитвала ли е?

Link to comment
Share on other sites

предавам това, което ми "предават" на мен :D .... момата не е наясно с мрежи, рутери и т.нат.

сигурно някой друг го е настроил, ама що сега правил така ... явно някой трябва да ходи и да го погледне на място ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...