Jump to content
BulForum.com

IRC Bot


Shiro

Recommended Posts

Emi nachi az hich ne razbiram ot IRC botove. Ama imah edno vreme edin Access Bot, koito bachkashe s mIRC. Mojeh da si addvam nickove kym nego i te chrez nego da izpylnqvat komandi, naprimer da davat op. Toq bot syshto taka mojeshe da mu se naglasq flood protection (naprimer ako nqkoi napishe 5 neshta za po-malko ot 3 sec da go banva), mojeshe avtomatichno da dava op na addnatite kym nego nickove i t.n. Ta ... trqbva mi takova jivotno za X-Chat. Kajete nqkoi takyf bot.

Link to comment
Share on other sites

Shiro, shto ne si setnesh edin eggdrop - nai-dobra rabota bi ti svyrshil, a kolkoto do bot prez xChat towa moje da stane samo s script, mojesh da go swalish ot site na xChat ! no ti preporu4wam eggdrop nai-goreshto - lesno se configurira i ako ne6to ne mojesh da go compilirash ima precompilirani versii, koito ba4kat idealno samo s prilojen *.conf file ;]

Link to comment
Share on other sites

mda we i az taka usetih. Do kolkoto se razrovih tui neshto eggdrop-a shte da e nai-dobro. Vchera kym 3 chasa sym chel readme-ta i help-ove i sym opraql config faila i nakraq mi dade Segmentation fault :)

 

a eto kakvo pishe v readme-to po vyprosa:

 

6i. WHERE CAN I GET A PRE-COMPILED EGGDROP FOR MY COMPUTER?

 

It is HIGHLY recommended AGAINST using pre-compiled Eggdrops from

un-trusted sources. Eggdrop has been a regular target for hacking and

crashing. Distribution of pre-compiled (binary) versions of Eggdrop are

the easiest way for hackers to provide you with the easiest (and most

dangerous) way of gaining access to, not only your bot, but to your

computer account directly. Don't advertise your pre-compiled Eggdrop

binary sites on the Eggdrop list either. =P

 

E .. tezi na oficialniq sait se nadqvam da sa kompilirani bez nqkakvi dopylnitelni prostotii iz koda :) Tqh shte si svalq. I vse pak ako nqkoi ima ideq zashto stava taka aide da mi kaje, shtoto predpochitam az da sym si go kompiliral:

 

shiro@darkstar:~/eggdrop$ ./eggdrop

 

Eggdrop v1.6.15 © 1997 Robey Pointer © 2003 Eggheads

[13:04] --- Loading eggdrop v1.6.15 (Thu Feb 5 2004)

Segmentation fault

shiro@darkstar:~/eggdrop$

 

Na dva pyti kompilirah i vse taka stava, a versiqta, koqto sym svalil se vodi poslednata stabilna, tyi che ne bi trqalo da ima problemi ama ...

Link to comment
Share on other sites

Za tiq, koito vbydeshte shte se mychat s eggdrop:

 

Ako vi dava Segmentation fault, znachi problemyt nai-veroqtno e v config faila. Az s toq fail baq se zanimavah i pak ne stana. Svalih si prekompilirana versiq, slojih i config faila i pak Segmentation fault. Eto ottuka kato si napraite config fail trygva .. ne znam shto :)

 

http://irchelp.unibg.org/irchelp/temp/

Link to comment
Share on other sites

sbyrkal si ne6to v config faila sigyrno - drupni si edin gotow otnqkude i promeni samo admin, username, pass i kanali i nqma da imash problemi spored men, a wij su6to dali versiq-ta na *.conf file e sushtata kato versiqta na eggdrop-a ;] i ot tam moje da idwa greshkata... towa e vsi4ko, za koeto se se6tam v momenta

Link to comment
Share on other sites

REQUEST:

 

A we tiq .tcl-i deto gi polzva eggdrop-a hich ne mi se uchi kak se pravqt. Oshte po-malko to pochti sichko, ot koeto imam nijda go ima iz neta. Vsichko bez edno - iskam .tcl, koito na vseki krygyl chas (HH:00) izpisva v daden kanal vyrnatiq ot komandata fortune rezultat. Kazaha mi che se pishe za 10 min ama kato ne znam tcl ... Aide pls nqkoi da mi napishe takoa jivotno.

Link to comment
Share on other sites

ami i as ne moga da pisha tcl-i, i ne mi se zanimava tui kato ima predostatuchno mnogo v net-a probwai tuk ... potursi ne6to s timer/time , samo si teglish tcl-ite, configurirash gi, koeto stawa super lesno i sled twa gi dobawqsh v conf faila i si gotow... :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...