Jump to content
BulForum.com

тренировки за сила


Fedor

Recommended Posts

може ли да ми кажете тренировка за сила и издражливост.

 

Аз правя в къщи лицеви опори коремни преси и гири. Не знам много много упражнения за сила за това моля да ме посъветвате. И каква загрявка да правя .

Link to comment
Share on other sites

Издръжливост? Какво по-хубаво и добро от това да тичаш 5-10 км на ден? :) За 1 час, че и по-малко си свършил кросчето ;]

Link to comment
Share on other sites

Издръжливост? Какво по-хубаво и добро от това да тичаш 5-10 км на ден? :) За 1 час, че и по-малко си свършил кросчето ;]

 

Да знам че бягането е много важно....но аз работя два дена и само два почивам....и сега в този студ ме е страх да бягам.

 

Пък и искам тренировка за сила на ръцете ,,..краката...защото мисля да записвам да тренирам и бокс

Link to comment
Share on other sites

Скачай на въже. Абе общо взето щом прайш лицеви опори включи и клякания да не замариш краката. То тва са основни опражнение натуварват много мусколни групи. Щом искаш сила и издражливост прайш лицевите колкото мойш до отказ и редуваш с клякание до де те хване гибса на краката. Така 3 4 пъти колкот искаш и през седмица 2 увеличаваш бройката и ше станеш некфа машина. Увеличавай лицевите с по 2 кляканията с по 5

 

Загрявка 10 мин въже + там напъни, може да се по боксираш малко с въздоха щом те влече тоя спорт

 

и почваш

 

ЛИЦЕВИ ---> Последната лицева да е с максимално осиле от серията

Клакания ---> Пак до отказ да усетиш, че те хваща гибса на краката и не ги усещаш.

 

Така 3, 4 пъти ги сменяш с почивка между 1 и 2 минути

 

Разпускаш пак с малко въже и може пак да се побоксираш с въдуха или нещо друго.

 

Можеш да включиш и някое друго опражнение напримерно за бицепс с гиричките между лицевите и кляканията.

 

Като овеличаваш всяка седмица бройката на всичко.

Link to comment
Share on other sites

Akimoto, само заради правописните ти грешки ще предположа, че още не си завършил 8ми клас и ще си направя извода, за това колко си нясно с нещата...

Link to comment
Share on other sites

сила се праи с много тежест и малко повторения.., не знам ква сила ше развиваш в домашни условия.. за краката прави подскоци (скок дъга), ше се пръснеш

лицевите опори ги прави с пляскане поне, за да е по-експлозивно избутването и ако можеш с вдигнати крака

щом ще ходиш навън за набиране, давай и кофички, а щом ще тичаш, прави спринтове.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...