Jump to content
BulForum.com

Рутер за разделяне на интернет достъп


Recommended Posts

Ако някой знае подходящ рутер+суич (не пц + лан карти) за разделяне на достъпа да даде малко инфо. Имаше някакъв на D Link с Firewall ама кой беше....

Link to comment
Share on other sites

Xi-Router

 

samo v toq sait sum vujdal kato cena ne mi se vijda skupo ma za men nai qkoto si ostavq pc i 2 lanki

Да вярно е ама много ток лапа , шуми , може да забие а и няма къде да го сложа. Предпочитам отделен рутер + суич за да нямам излишни проблеми.

за Xi-Router какво сначени има броя на IP адресите -- 4 IP адресa (+80.00лв.)/5 IP адресa (+100.00лв.) колко компа ще ползват нета ли?

Link to comment
Share on other sites

tva neshto nqma ventilatori do koloto mi obqsniha korpusa sluji za ohlajdane napulno bezshumen e...e specqlno tozi model ne znam ama 99% bili na toq princip...kolkoto Ip adresa pishe to lkvoa pc-ta moje da komandva

Link to comment
Share on other sites

Na D-linik routerite sa tuk ;).

Ot gornite sym probval: tozi model i vpechatleniata sa mi dosta dobri, kato se ima v predvid, che predlaga i IPSec VPN. Firewall vyzmojnostite ne sa koi znae kakvo, no sa absolutno dostatychni za povecheto users.

Ima veche mnogo takiva ustroistva i cenite im padnaha dosta.

Link to comment
Share on other sites

Ima edni Canyon ne sa mnoo markovi ama sa po evtinki poddarjat do 253 (mai4e ama tam niakade) IP-ta ima si WAN port (tam se vrazva modema i mojesh da mu slojish MAC adresa na lankata deto modema e bil na neia) ima i 4 lan kato moje6 da varjesh PC-ta ili Swich-ove na tiah ima si i firewall i na ceni sa okolo 70 lv (moje i po malko okolo 60) upravliavat se prez IE vkarva6 IP-to na Gateway-a i username+pass i si pravish nastroikite.

i har4i okolo 86 stotinki na mesec (pone taka go smetnah pri 30 dni) i niama gram 6um.

Ako re6ish da si vzimash mi pishi az shte te svarja s edna firmi4ka.

Link to comment
Share on other sites

Features

• High Internet Access throughput

• Allow multiple users to share a single Internet line

• Supports up to 253 users

• Internet Access via Cable or xDSL modem

• Access Private LAN Servers from the Public Network

• Equipped with four LAN ports (10/100M) and one WAN port (10/100M)

• Support DHCP (Server/Client) for easy setup

• Support advance features such as: Special Applications, DMZ, Virtual Servers, Access Control, Firewall, and Bridge mode.

• Allow you to monitor the router’s status such as: DHCP Client Log, Security Log and Device/Connection Status

• Easy to use Web-based GUI for configuration and management purposes

• Remote Management allows configuration and upgrades from a remote site (over the Internet)

 

Minimum Requirements

• One External xDSL (ADSL) or Cable modem with an Ethernet port (RJ-45)

• Network Interface Card (NIC) for each Personal Computer (PC)

• PCs with a Web-Browser (Internet Explorer 4.0 or higher, or Netscape Navigator 4.7 or higher)

 

Package Content

• One 4-port Broadband router unit

• One Quick Installation Guide

• One User Manual CD

• One Power Adapter

• Accessories

 

 

tva e ot manuel-a

Link to comment
Share on other sites

Аз вече си избрах рутер

http://www.linksys.com/products/product.asp?prid=20&scid=29

Попитах едни мрежовици кой от двата рутера D-Link DI-604 или Linksys BEFSR41 е по добър и се оказа, че за 5 долара повече рутера на Linksys има много повече възможности например можеш да направиш ривърс нат така че айпи адрес на пц от вътрешната мрежа да се вижда в интернет, може да прави Dynamic Routing, Static Routing, DMZ Host, MAC Address Clone, Multicast Pass Through........

Спецовете от "Лирекс" казаха, че ТОВА Е РУТЕРА.

Link to comment
Share on other sites

Остава само да си го набавя от някъде. В "Д&Е" вече го няма в ценовата листа а там беше единственото място където го имаше в Пловдив. Ако някой знае друга фирма която го предлага да сложи линк. Благодаря ви предварително.

Link to comment
Share on other sites

Остава само да си го набавя от някъде. В "Д&Е" вече го няма в ценовата листа а там беше единственото място където го имаше в Пловдив. Ако някой знае друга фирма която го предлага да сложи линк. Благодаря ви предварително.

kato go vezmish kai kvi prai si go zel i ot kade :)

Link to comment
Share on other sites

еми иди питай в Д&Е де ;) или се обади по телефона па ако нямат може и да ти доставят :)

Po dobre idi potai v niakoia druga firma 6toto vsi4ki priateli deto sa zimali ruteri ot tam neshto se imat problemi.

Mai neshto ne gi dostaviat ot tam deto triaa

Link to comment
Share on other sites

Po dobre idi potai v niakoia druga firma 6toto vsi4ki priateli deto sa zimali ruteri ot tam neshto se imat problemi.

Mai neshto ne gi dostaviat ot tam deto triaa

e te gi vzimat ot vnositelq nqma nikwa razlika ot koq firma ste go vzemesh

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...