Jump to content
BulForum.com

HELP!!!


Recommended Posts

HI ALL

zna4i predi nqkolko dni imah( i o6te imam ) problemi s Windows 98(az sa s tozi Windows ) ta ima razminavane v informaciqta kolko mi e zaetoto mqsto v harda,

za6toto v C:\ imam pove4e informaciq otkolkoto mi kazva 4e e , a s D:\ e to4no obratnoto-po-malko informaciq otkolkoto e vsy6tnost. Opitah se da scan-iram ustroistvata,no ne moga da scaniram C:\( D:\ go scanirah ). Ne moga i da go defragmentiram( s edna duma sam iznerven ).

NO....imam i drug po-golqm problem ot tozi-tazi sutrin se opitah da extractna edni filove ot E:\ (tova mi e CR-ROM-a ) no ne mi raz4eti disk-to est 4e nqmam disk fkaran v CD-ROM. Probvah s nqkolko diska i ne stana. Ta v momenta sam se vidql v 4udo. :wacko:

Ta....ako moje nqkoi da mi pomogne 6te mu byda mn blagodaren!! I ako moje i da mi kajete az li sam si vinoven ili ne6to drugo e stanalo!!! :blink:

BLAGODARQ PREDVARETELNO!!!

Link to comment
Share on other sites

C:\ imam pove4e informaciq otkolkoto mi kazva 4e e , a s D:\ e to4no obratnoto-po-malko informaciq otkolkoto e vsy6tnost. Opitah se da scan-iram ustroistvata,no ne moga da scaniram C:\( D:\ go scanirah ). Ne moga i da go defragmentiram( s edna duma sam iznerven ).

Значи провери си шорткътите - да нямаш шорткъти на папки от единия драйв към другия... За дефрага - мисля че се нуждае от поне 15% или нещо подобно свободно място за да тръгне. Но по-скоро не можеш да дефрагментираш, понеже не можеш да сканираш - по подразбиране преди дефраг, се прави скан автоматично. Бих то препоръчал да промениш опциите на дефрага така че да не сканира преди да дефрагментира, но това си е опасно - ако има проблемни файлове, без скан ще се омажат нещата... Пробвай да стартираш от системна дискета до чист команден ред само. И от там стартирай скандиск. Нямам идея защо не иска да сканира. Може би е повредена самата програма?! Както и да е - от старт дискетата и под чист ДОС работи различен скандиск от този под графичния интерфейс - опитай както ти казах...

Link to comment
Share on other sites

mnogo blagodarq ama ima "malyk" problem-nqmam start disketa!!!:(

prosto rycete sa mi v kyrpa vyrzani...

A osven tova da ima6 predstava za6to CD-ROM-a ne mi raboti i ne razpoznava, 4e ima diskove vytre? Tova mi e po-pritesnitelno! Osven tova 6te installvam XP i 6te prava format na harda ama bez CD-ROM....?????

Link to comment
Share on other sites

Провери ли кабела на СД? Виж да не се е размърдал. И този от захранването. Разкачи го и го закачи пак, но внимателно - всички пинове да са си поместата! Ако това не помогне - сервиз - да почистят оптиката и да видят да няма нещо разпоено. Старт дискета се прави през Control Panel -> Add/Remove Programs-> Startup Disk - просто следвай инструкциите...

Link to comment
Share on other sites

Sledvah instrukciite:Control Panel -> Add/Remove Programs-> Startup Disk i posle Create Disk. zarejda do 20% i...citiram "Label a disk "Windows98 Startup Disk" and insert it into drive A. Caution: Setup will delete any existing files on this floppy disk. Click OK to continue."

Hubavo ,ama az nqmam takava disketa( zatova kazah, 4e sam s vyrzani ryce)..... a za kabelite sled malko 6te proverq.

Link to comment
Share on other sites

v C:\ imam pove4e informaciq otkolkoto mi kazva 4e e , a s D:\ e to4no obratnoto-po-malko informaciq otkolkoto e vsy6tnost.

Opitai da skanirash s Norton Disk Doctor za DOS. Ima go eto tuk. Situaciata ti mnogo prilicha na lsot cluster-i. Rebootvash v DOS i puskash disk doctor-a da proveri kakvo e polozenieto. Ako tova ne ti pomogne ne se seshtam za drugo reshenie.

BTW, za virusi proveriaval li si skoro?

Link to comment
Share on other sites

щом е почнал Уиндовса да ти се прецаква, сигурно и драйвера за сиди-то е натам, т.е. сигурно просто Уин не ти усеща дисковете.

Пробай под ДОС да заредиш и оттам се опитай да прочетеш сиди-то. Ако не стане, значи наистина е добре почистване/сервиз.

А за дискетата, какво значи нямаш такава :confused .. Като те пита за дискета (на тези 20% от процедурата), вкарваш празна дискета или таква която си готов да прежалиш данните варху нея и си готов. Ама ако и дискетата ти създаде така както работи Виндовса, кой знае как ще ти я направи.. ако имаш проблем с тази процедура, кажи, имам програма и имидж на тази дискета.

Link to comment
Share on other sites

Абе щом е в гаранция - стовари им го и да си го чукат у главите - с това трябваше да почнеш... Нали гаранцията е за това - плесни им го на масата и нямаш грижи - само чакане...

Link to comment
Share on other sites

Tova pyk be6e ama nai-nai-nai-........ ne6to na sveta! Stava vypros za CD-ROM-a mi-TOKU 6TO RAZPOZNA 4E IMA DISK!!! Ako mi kajete togava 6to predi 2 dni ne 6te6e i izvednyj trygna da gi raz4ita??? :confused :confused :confused Bahti typotiqta :angry1 . Haide sega ste vie na hod-kajete kade moje da e problema( da znaete 4e edin i disk sam izpolzal-vednyj go raz4eti vednyj ne)

Blagodarq predvaritelno!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...