Jump to content
BulForum.com

Конфигурация на компютър


HouseMania

Recommended Posts

Това е конфигурация на компютър за около 750 лв ,офертата е от Pic Computers искам да ми кажете кои компоненти не са добри и ако може да се заменат или направо друга кофигурация да ми предожите.

 

Проц AMD ATHLON 4000+ X2

Дъно ECS NF6G-не разбирам от дъна ама тва не ми изглежда обещаващо

Рам 2 x 1 GB DDR2

Видео MP 8600 GT 521M DRR3 PCI-E-за това знам че за тая пара по-добро няма

хард -160 gb -на мене голям хард неми трябва

другите записвачки,sound и Lan са влючени в цената.Благодаря предварително :P

Link to comment
Share on other sites

Ofertata e vzeta ot Era computers:

 

Powercolor ATI X1950GT 256DDR3

197.16

 

 

Gigabyte 965P-DS3

166.00

 

Intel CoreDuo E2160 BOX

138.90

 

 

1GB DDR2/800 ELIXIR- 36 м.г

45.41

 

160G Hitachi 7200 SATA II 8M

83.95

 

Obshto 630 lv s ddc.samo videokartata moje da e nqma na sklad no nepremenno tursi n7900gt ili ati x1900gt ako durjish da "IGRAESH" igrite !

Link to comment
Share on other sites

Ofertata e vzeta ot Era computers:

 

Powercolor ATI X1950GT 256DDR3

197.16

 

 

Gigabyte 965P-DS3

166.00

 

Intel CoreDuo E2160 BOX

138.90

 

 

1GB DDR2/800 ELIXIR- 36 м.г

45.41

 

160G Hitachi 7200 SATA II 8M

83.95

 

Obshto 630 lv s ddc.samo videokartata moje da e nqma na sklad no nepremenno tursi n7900gt ili ati x1900gt ako durjish da "IGRAESH" igrite !

 

рамът ще е по-добре да е PQI или A-Data... и при тия ниски цени на DDR2 направо да взима 2GB...

за 20-тина лева повече вземи също и 250GB Hitachi 7200 8MB...

 

другото е добре... :)

 

 

Edit: захранване имаш ли...?

Link to comment
Share on other sites

GB P35C-DS3R има си "лан и саунд"

2x1GB DDR2 800 A-DATA

C2 DUO E2160 /1.8G/1M/BOX

80gb. Seagate SATA /7200/8M

BLUESTORM II 350W

SAPPHIRE X1950GT 256 DDR3 PCI

 

Бих ти препоръчал тази конфигурация ... за тези пари. Трябва ти само някой др. лев за кутия (30-40) и писачка (40-50).

Може да си я запишиш и да питаш в Пик колко ще ти струва :) ..

 

Ако те интересува оувърклок-а може да заложеш някое по-мощно захранване..

Link to comment
Share on other sites

ATHLON64 X2 4000+/2GHZ/2X512KB/S.AM2/BOX

ASUS M2V-TVM /S.AM2/K8M890/VGA/DUALDDR2/ SATA2/PCI-E/ 6CH

2x DDR II 1GB/800 PQI

HITACHI 160GB/7200 8MB SATA II

XPERT VISION GF 8600GT - PCI 256MB DDR3, 128BIT, DVI, HDTV

DVD +/-RW LG GSA-H55N 20X BLACK

PSION CASE MF 468 350W 12СМ. FORTRON SILVER/BLACK

PSION KEYBOARD DLK-8050 PS/2 BLACK

PSION MOUSE DLM-325 PS/2 OPTICAL SILVER/BLACK

 

около 760лв

 

 

Два съвета от мен: ECS не го и доближавай, а Елексир като чуеш бягай на далече...

Link to comment
Share on other sites

ATHLON64 X2 4000+/2GHZ/2X512KB/S.AM2/BOX

ASUS M2V-TVM /S.AM2/K8M890/VGA/DUALDDR2/ SATA2/PCI-E/ 6CH

2x DDR II 1GB/800 PQI

HITACHI 160GB/7200 8MB SATA II

XPERT VISION GF 8600GT - PCI 256MB DDR3, 128BIT, DVI, HDTV

DVD +/-RW LG GSA-H55N 20X BLACK

PSION CASE MF 468 350W 12СМ. FORTRON SILVER/BLACK

PSION KEYBOARD DLK-8050 PS/2 BLACK

PSION MOUSE DLM-325 PS/2 OPTICAL SILVER/BLACK

 

около 760лв

Два съвета от мен: ECS не го и доближавай, а Елексир като чуеш бягай на далече...

 

Немога да разбера закакво му е това дъно :) !? VIA Chipset + Вградено видео .. а относно видео картата ... 7600ГТ 256/128

Link to comment
Share on other sites

CG 3323

Fortron FSP350-60THN-P Silent 12sm Fan

AMD Athlon64 X2 4000+ 1000 MHz 2*512K s.AM2 BOX

PQI DDR2 1 GB PC2-6400/800 MHz

PQI DDR2 1 GB PC2-6400/800 MHz

LG GSA-H55N DVD+RW/-RW Black

Hitachi/IBM/ 160 GB 7200 / 8MB SATAII

GigaByte M55S-S3 NF550/ddr2/GLan/PCI-E s.AM2 / http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2316

 

Galaxy GF 8500GE 256MB DDR3 128bit PCI-E - лично изпитана - поне за мен работи идеално, а и не е скъпа.

Към XpertVision някаква антипатия имам... за ЕлитТруп пък да не говорим...

Цена: 730 лева, като добавиш клавиатура и мишок...

Поне според мен е читава машинката. Писачката също се справя добре - пробвах такава със 10на вида дискове, нямаше проблем със записа.. Атлончето също не е лош процесор, но Intel E21xx серията няма ли да е по-добре... По-нова технология, 65нанометра, по малко топлина....

 

Ето и още една сходна, само процесора и дъното са други:

Intel 2140 1.6GHz 800MHz 1MB s.775 BOX

PQI DDR2 1 GB PC2-6400/800 MHz

PQI DDR2 1 GB PC2-6400/800 MHz

LG GSA-H55N DVD+RW/-RW Black

CG 3323

Fortron FSP350-60THN-P Silent 12sm Fan

Hitachi/IBM/ 160 GB 7200 / 8MB SATAII

GB 945P-DS3/945P/S775 / http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2404

Galaxy GF 8500GE 256MB DDR3 128bit PCI-E

Цена: около 730 лева..

Поздрави.

П.С. Ако имаш интерес, ЛС

Link to comment
Share on other sites

Еми за 30 лева отгоре ми сложиха Х2 4400+ и дъно Gygabyte питах уж спецелист и вика да го взимам,ама каза че мога да го зема от Most Computers ама съм чувал че праят проблеми с гаранцията.По-добре 50 лева отгоре обаче 2-3 година като имам проблем да не се праят

 

П..С. -така и не разбрах закакаво всички слагате 256мб видео като разликата е 40 лева между 512 мб :blink:

Link to comment
Share on other sites

Еми за 30 лева отгоре ми сложиха Х2 4400+ и дъно Gygabyte питах уж спецелист и вика да го взимам,ама каза че мога да го зема от Most Computers ама съм чувал че праят проблеми с гаранцията.По-добре 50 лева отгоре обаче 2-3 година като имам проблем да не се праят

 

П..С. -така и не разбрах закакаво всички слагате 256мб видео като разликата е 40 лева между 512 мб :blink:

512 е по-бавна, а иначе беше хубаво да кажеш за какво ще го ползваш този компютър.

Link to comment
Share on other sites

Еми за 30 лева отгоре ми сложиха Х2 4400+ и дъно Gygabyte питах уж спецелист и вика да го взимам,ама каза че мога да го зема от Most Computers ама съм чувал че праят проблеми с гаранцията.По-добре 50 лева отгоре обаче 2-3 година като имам проблем да не се праят

 

П..С. -така и не разбрах закакаво всички слагате 256мб видео като разликата е 40 лева между 512 мб :blink:

 

За Most не знам аз за PIC и D&E съм чувал преди години слухове, че гаранцията я признават когато им отърва и че не е на цялата система ами 3години е на дисковете, 1 година на захранването и т.н. а какво и други подобни фирми, че са взимали части без гаранция щото по-ефтино после обяснявали на клиенти с дефектирали такива че всъщност самите те са си виновни и че щото нямали UPS и от енергото като е дошъл токов удар е изгорило това и онова и че това не е гаранционен проблем. Може и да се бъркам ама хубаво провери това с гаранцията. Аз отдавна взимам само от Прософт по други причини (дори от там да ми е по-скъпо а то обикновено е с някой и друг леф отгоре) но пък досега проблем с гаранция не съм имал. Та ако те вълнува това осведоми се много подробно колко и на какво получаваш гаранция. Да не ти обясняват че кучето ти е виновно затова че сега не могат да ти уважат гаранцията :)

Link to comment
Share on other sites

Прософт не е това, което беше... да продава само маркова техника... , тъй че и те са като всички други...

А относно гаранциите - ако няма видимо изгорял компонент / нагорели пътечки, надути кондензатори НЯМАТ право да ти откажат гаранция - ако ти откажат, нека да е с констативен протокол и после комисия за защита на потребителите...

Малко ми е неприятно, че говоря така за колеги, но в крайна сметка клиента трябва да бъде уважаван, защото доволния клиент води още 2ма клиенти... а недоволния... води само главоболия...

За която и да е фирма няма да е проблем за 4 5 лева да смени някой дребен компонент, ама не..

Относно колегата по-горе - на захранванията се дава по 1 година гаранция, която си е лимитирана от производителя.

Като се иска по-голяма гаранция - Chieftec, Sirtec, Antec... etc..

 

Еми за 30 лева отгоре ми сложиха Х2 4400+ и дъно Gygabyte питах уж спецелист и вика да го взимам,ама каза че мога да го зема от Most Computers ама съм чувал че праят проблеми с гаранцията.По-добре 50 лева отгоре обаче 2-3 година като имам проблем да не се праят

 

П..С. -така и не разбрах закакаво всички слагате 256мб видео като разликата е 40 лева между 512 мб :blink:

 

Ами то.. сложиха ми 4400 и дъно ггбайт.. модел няма ли си това дъно, нещо..

Напиши последната конфигурация, която си купил.. И изобщо, защо питаш какво да купиш, след като се консултираш с "уж разбирач", а поне малко не зачиташ мнението на колегите във форума, защото тук има хора, които малко или много разбират повече от "уж разбирач" и наистина могат да ти дадат добър съвет за покупка и пр... А и ко "уж разбирач" е казал да си вземеш и 512МБ карта.. не ми се мисли какъв разбирач е.. Поздрави, лек и спорен ден...

Link to comment
Share on other sites

...Относно колегата по-горе - на захранванията се дава по 1 година гаранция, която си е лимитирана от производителя...

поправка. производителите дават 18 месеца от датата на маркировката (дата на производство)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Реших да ползвам темата на HouseMania за да не отварям нова. Надявам се да няма нищо против :)

 

Смятам да си направя малък коледен подарък. Отделил съм към 600 лева като абсолютният ми максимум е 650 ;) . Смятам да продам стария си комп, да си запазя кутията(която много си харесвам) ако е възможно харда(стар Маxtor със скромните 30Gb), флопито и захранването(350W, предполагам някакво китайско, но съм нямал проблеми с него). За жалост съм много бос в тази област и реших да се обърна към вас за помощ.

Компютърът ще се ползва предимно за игри, слушане на музика и гледане на филми.

Също така ще бъда благодарен ако посочите и от къде ще бъде най-бързо и евтино да си поръчам конфигурацията.

Благодаря предварително на всеки, които отдели от своето време за да ми помогне :)

 

П.С. Мишка, клавиатура и тонколони също не ми трябват.

Link to comment
Share on other sites

Реших да ползвам темата на HouseMania за да не отварям нова. Надявам се да няма нищо против :)

 

Смятам да си направя малък коледен подарък. Отделил съм към 600 лева като абсолютният ми максимум е 650 ;) . Смятам да продам стария си комп, да си запазя кутията(която много си харесвам) ако е възможно харда(стар Маxtor със скромните 30Gb), флопито и захранването(350W, предполагам някакво китайско, но съм нямал проблеми с него). За жалост съм много бос в тази област и реших да се обърна към вас за помощ.

Компютърът ще се ползва предимно за игри, слушане на музика и гледане на филми.

Също така ще бъда благодарен ако посочите и от къде ще бъде най-бързо и евтино да си поръчам конфигурацията.

Благодаря предварително на всеки, които отдели от своето време за да ми помогне :)

Като продадеш и стария+ захранването щото няма да ти върши работа се обади и дай точна крайна сума.

Link to comment
Share on other sites

Като продадеш и стария+ захранването щото няма да ти върши работа се обади и дай точна крайна сума.

Това е крайната сума, която мога да отделя. Парите от продажбата на стария ми компютър няма да влезнат за новия. Общо взето нямаше смисъл да го пиша това сега като се замисля. Извинявам се за объркването.

Ще добавя към първия пост, че мишка, клавиатура и тонколони също не ми трябват ;)

Link to comment
Share on other sites

Това е крайната сума, която мога да отделя. Парите от продажбата на стария ми компютър няма да влезнат за новия. Общо взето нямаше смисъл да го пиша това сега като се замисля. Извинявам се за объркването.

Ще добавя към първия пост, че мишка, клавиатура и тонколони също не ми трябват ;)

 

По-добре си карай още със стария и отдели 800 лв. и си вземи нещо хубаво.Иначе само ще си дадеш парите на вятъра и ще си вземеш абсолютно безпреспективен комп.Днес сглобих следната конфигурацийка на която дъното е кофти но човека искаше по-евтино.Та тя е следната:

Асрок Конрое 1333-Гигалан

Коре2Дуо Е2180 2Гх

ГеФорс 8600ГТ 256 ДДР3

2Х1 гигабайт ДДР 2 памет

250 ГБ хард Сата 2

ДВД-РВ ЛГ 55Н

Кутия 400 Вата

 

Това излезе около 740 лв.Ако се сложи по-хубаво захранване и по-хубаво дъно ще чукне 800 и става перфектен ком.

Link to comment
Share on other sites

Реших да ползвам темата на HouseMania за да не отварям нова. Надявам се да няма нищо против :)

 

Смятам да си направя малък коледен подарък. Отделил съм към 600 лева като абсолютният ми максимум е 650 ;) . Смятам да продам стария си комп, да си запазя кутията(която много си харесвам) ако е възможно харда(стар Маxtor със скромните 30Gb), флопито и захранването(350W, предполагам някакво китайско, но съм нямал проблеми с него). За жалост съм много бос в тази област и реших да се обърна към вас за помощ.

Компютърът ще се ползва предимно за игри, слушане на музика и гледане на филми.

Също така ще бъда благодарен ако посочите и от къде ще бъде най-бързо и евтино да си поръчам конфигурацията.

Благодаря предварително на всеки, които отдели от своето време за да ми помогне :)

 

П.С. Мишка, клавиатура и тонколони също не ми трябват.

набързо една конфигурация без хард от erabg.com

сложил съм захранване понеже не бих рискувал с твоита китаиска антика ;)

 

ATHLON64 4000+ X2 BOX AM2 113.21

FOXCONN nForce 570 122.11

RAM 1 GB DDR2/800 ADATA- 38.16

RAM 1 GB DDR2/800 ADATA- 38.16

Захранване FORTRON 350W 38.80

DVD RW NEC7170 black 43.25

Sapphire X1950GT 512 DDR3 232.78

 

тотал 624лв,става за всичко по късно е добре да му смениш харда и тва е

Ако си Интел фен взимаш E2140+P35 дъно но ще ти излезе 30-40лв повече

Link to comment
Share on other sites

напълно съм съгласен... за тези пари по-добро не може да вземеш... :punk

само да вметна, че за 1950GT 256MB са достатъчни... вземи модела с 256 вместо този с 512, особена разлика няма да видиш , а пък ще спестиш 30-тина лв... :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.superwarehouse.com/Maxtor_Diamo...030L0/ps/193130

 

Това е хард диска ми. Надявам се да нямам проблеми да го подкарам на това дъно :unsure:

Иначе конфигурацията ме устройва напълно. Аз очаквах да е нещо доста по-слабо :)

След време му слагам един 160гб хард и работата ще заспи :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.superwarehouse.com/Maxtor_Diamo...030L0/ps/193130

 

Това е хард диска ми. Надявам се да нямам проблеми да го подкарам на това дъно :unsure:

Иначе конфигурацията ме устройва напълно. Аз очаквах да е нещо доста по-слабо :)

След време му слагам един 160гб хард и работата ще заспи :)

няма да имаш проблеми с харда... направо отивай и поръчвай :D

Link to comment
Share on other sites

Мерси много и на двама ви. В близките няколко дена ще отида да си поръчам конфигурацията :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ако може да използва теата (да не отварям нова) .....едно бързо мнение за това:

 

save0047gt9.th.jpg

 

1, 2 или 3?

 

аз лично клоня към intel, radeon и seagate т.е. 1

Link to comment
Share on other sites

или 4. :bgrin:

 

 

 

Sempron LE 1100 BOX - 60лв., ходи на 3гхз без проблем, което е идеално за парите си... а и пък е хладничък...

 

Jetway М26GT3-SVP - 90лв. от Жар... отлично дъно, с много добри възможности за клок... има си и вградено 7025 видео...

 

2x1GB A-Data 800mhz (повечето работят без проблем на 1Гхз при 2волта :D ).... - 70лв.

 

Palit 2600Pro 256DDR3 - 125лв.

 

DVD записвачка 40лв.

 

160GB Hitachi 7200 SATA II 8M - 85лв.

 

флопи 9лв.

 

кутия 40лв.

 

Фортрон 350 вата - 42лв.

 

Сглобяване - в Ера май беше без пари... пък и всички цени са взети от там (без дъното) :)

 

 

 

 

 

Тотал - 550лв... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...