Jump to content
BulForum.com

Lost HDD?


Recommended Posts

helpsmilie.gif

 

Значи днес инсталирах на един приятел Windows 2003 Enterprise @Workstation. По време на инсталацията бях сложил в неговия Rack моя HDD за да мога да копирам разни програми на неговия. След като завършихме, накъдрихме и накиччихме Виновдса с всички гъзарийки, свалих моя хард и сложихме в Rack-a стария му хард (Quantum 1.5GB). Обаче след като стартирахме системата, Win-a изпищя че е намерил харда, но в explorer-a Нищо не се показа като устройство, отгоре на всичко, си бяха старите Letters на 3-те дяла: C, E,F от големия му хард, а пък D,G,H бяха дяловете на моя хард преди да го махна. И сега D въобще не присъства. throw.gif

 

Въпроса ми е: има ли някаква настройка или опция, макар че ме съмнява, която да Rrefresh-не по някакъв начин дяловете.

 

PS: Под DOS излиза и се чете малкя хард, само че го слага преди големия като буква, което ми се стори странно, при положение че големия е Master... :confused

Link to comment
Share on other sites

може би трябва да се съсредоточиш първо защо ДОС го слага преди големия като буква.. :confused

т.е. искаш да кажеш че малкия е C:, а големия е D,E,F ли?

Виж ако малкия не е вързан на IDE0 (а големия на IDE1), тогава сигурно нещо по формата на партишъните прави проблема, но така не мога да ти кажа нищо. Пробвай пусни един fdisk и разгледай вида на всички партишъни, или пък с Partition Magic ги разгледай.

Link to comment
Share on other sites

Точно така малкия е С, а големия e D,E,F но само под ДОС. Иначе под win се вижда само големия и то като C,E,F (CD-то е I:) все едно че D е резервирано за нещо и не го дава мамка му, не мисля това да е от партишъните, защото преди да сложа новия windows на старото XP всичко се виждаше нормално. Сънмява ме да не би да е спряно нещо от services, понеже който е слагал 2003 знае че се пускат доста неща от там, които по default са спрени.

Link to comment
Share on other sites

Problema ti e v tova ce windows 2003 po default e nastroen da ne prisvoqva bukvi na novite hard diskove a sam prqbva da si giprisvoish

 

1. pusni My Computer

2. vlez v C:\Windows\System32

3. pusni "diskmgmt.msc"

4. slozi koqto bukva iskash na noviq hard  :P

RIP - Team ПРЕЗИДЕНТ!!!

notworthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...