Jump to content
BulForum.com

Dali v Ivan Vasov ima spisanie DUGA???


Recommended Posts

nqkoi znae li dali v nqkoq biblioteka moje da ima spisanie duga? ivan vasov moje bi? shtoto iskam da otida s fotoaparata i da gi presnimam vsichki broeve :), ako nqkoi gi ima oshte po dobre napravo shte gi skaniram, porovete se malko iz starite kashoni i kajete

Link to comment
Share on other sites

Ex....kato se setih me pogna nostalgiq kak hodih i chakah da otvori knijarnicata da si kupq poredniqt broi mnogo go haresvah tva "spisanie" No se sumnqvam da go ima v nqkoq biblioteka az tursih v nas maika mi gi bila hvarlila....:( shte e super ako go napravish

Link to comment
Share on other sites

chochosan, няколко думи за "любимата" ми библиотека.

По принцип би трябвало да ги има, тъй като "Иван Вазов" е депозитна. Т'ва ша рече, че всичко, което се издава в България, трябва (по закон) да се депонира поне като единичен екземпляр във всяка от депозитните библиотеки ("Кирил и Методий" в София също е такава). Списание "Дъга" е българско списание, следователно... мда. НО

 

к'во би трябвало не е същото като т'ва дето е, защото:

А) От промените насам някои издателства кръшкат отвреме-навреме (или през цялото време) и не депонират екземпляри. Но пък от друга страна, предполагам, че и списанието едва ли е оцеляло кой знае колко време след това, а и издателството е било държавно и, с две думи, почти сигурно е, че са депонирани. НО

Б) Ако някой си ги е посвил..., както ми се е случвало много често..., лошо :(

 

Но нищо не пречи да пробваш. Късмет :)

 

П.С. Он'ва "както ми се е случвало много често" НЕ означава, че аз съм посвивал разни работи ;)

Link to comment
Share on other sites

Ще ви разкрия една тайна :). Имам новия първи брой на Дъга от Ноември 2003. Като си купя акумулаторни батерии другата седмица ще го снимам и кача. Дали са излезли други броеве не мога да ви кажа, защото не съм търсил.

Link to comment
Share on other sites

аз имам някой броеве на дъга .. към 15 сигурно .. мога да ти ги дам .. нямам скенер и време да ги направя аз .. иначе бих искал да прочета цялото Чоко и Боко ... култова работа беше "Дъга"-та.

Link to comment
Share on other sites

Ще ви разкрия една тайна  :). Имам новия първи брой на Дъга от Ноември 2003. Като си купя акумулаторни батерии другата седмица ще го снимам и кача. Дали са излезли други броеве не мога да ви кажа, защото не съм търсил.

Хич не си за завиждане. Чак ми е жал за теб, че си прецакал с 6 лева (май толкоз беше). Туй новото е толкова малоумно, че нямам думи...

 

Който иска да погледне http://www.razkazivkartinki.com/ и да види рекламните откъси. Не знам за каква аудитория са правени, но дори и за Kokok не стават. Въпреки, че сър Рицарлот е сладък ;P

 

in_02.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://www.daga-bgcomics.s5.com/

 

chochosan, свържи се с хората, направили тоя сайт - може би те имат броевете... За съжаление на сайта им има сканирани само по една-две страници от брой - мисля че защото имали проблем нещо със сканирането. Може да се навият да сътрудничат с теб - ти ще сканираш, те ще пускат в мрежата, а като страничен резултат освен там броевете ще се появяват и тук - явно не сме малко хората дето го помним още...

 

 

хихихи - а? Петлето Герчо, Фук и Фац... Чоко и Боко.... Карамела Му... Яко.

Link to comment
Share on other sites

Хич не си за завиждане. Чак ми е жал за теб, че си прецакал с 6 лева (май толкоз беше). Туй новото е толкова малоумно, че нямам думи...

 

Който иска да погледне http://www.razkazivkartinki.com/ и да види рекламните откъси. Не знам за каква аудитория са правени, но дори и за Kokok не стават. Въпреки, че сър Рицарлот е сладък ;P

 

in_02.jpg

3.50 дадох, аз и затова не търсих други броеве дали ще излизат :( . Разочаровах се естествено, очаквах много повече.

Сър Рицарлот кефи много.

Link to comment
Share on other sites

Като му метнах едно око на това новото - ми то яко имитиране на Cartoon Network пада, бе...

Тъпо. Свършиха ли им се идеите на нашите хора, та пунтират чуждите. На Дъга едно време това и беше хубавото - че беше българска... А тия са се осрали - "Мозъчни Донори" = "Ed, Edd & Eddy", "Последния Самурай" ви е ясно на всички какво имитира..

Link to comment
Share on other sites

То има една фентъзи история ама само те си знаят къде е фентъзито в нея. Е, ако направят нещо като Властелина от оригиналната Дъга ще изтрепят рибата.

Link to comment
Share on other sites

мисля че в детския отдел има по-голяма вероятност да ги има, и в читалнята на детския отдел, но доколкото съм ги виждал (преди десетина години) бяха доста парцаливи, облепени с тиксо, липсващи страници...

 

иначе аз имам от 19-ти до 35-ти брой някъде без прекъсване и от по-ранните май 9-ти, трябва да ги потърся на тавана къде точно са

Link to comment
Share on other sites

http://www.razkazivkartinki.com/downloads.html (просто вижте как се казва първата под секция)

 

Иначе в библиотеката която е в сградата на кино Възтаник има доста броеве, някой разкъсани но се четата. Може ако имам работа натам да взема и да сканирам :)

Link to comment
Share on other sites

ще се опитам, само че тавана е на къщата на баба ми и дядо ми, така че като ходя там тогава ще потърся

 

освен това, формата им е по-голям от A4, мислиш ли че ще се хванат на скенера ?

Link to comment
Share on other sites

малка поправка

от мен имате броевете 25-39 в много добро състояние

помолих по телефона дядката да ги потърси - баси, само дай на един пенсионер някаква работа и гледай кво става !!! направил ми списък по години колко броя имам за всяка и т.н. :P

първия брой дето го имам бил от 86-та !!!! малиии :ph34r:

chochosan, като ги взема ще ти се обадя по GSM-а да се разберем кога да ти ги дам

Link to comment
Share on other sites

chochosan predi vreme kato turseh nqkakvi spisaniq v bibliotekata ivan vazov mi kazaha che kato minelo 5 godini ot poluchavaneto im gi izhvurlqli ili gi darqvali na nqkoi rayonni biblioteki tva mi go kazaha kato namerih po kartotekata nujnoto mi spisanie

Link to comment
Share on other sites

Ами, не съм ги правил аз тези снимки, па и си нямам много на идея как да ги оправя. Просто реших да споделя с вас това, което имам. бтв http://workshop.headoff.com/forums/viewtop...?t=2345&start=0 на този линк имаше също едни ентусиасти да сканират списанието, ама незнам какво стана.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...