Jump to content
BulForum.com

Gigabyte 7VRXP


Recommended Posts

Абослютно същото дъно....значи ще се взима ДДР...само че Теди ще кажеш ли каква е разликата между тези ДДР-ки дето са изброени защото мене е мемори хич ме няма...пък иначе за оверклок стаеа ама малко значи трябва да се свали процесора и от зад на капките дето е поено на кеш паметта да се свържат една с друга с Графит и така понеже графита е електропроводим става работата и се отключва множителя но няма големи изгледи за оверклок пълно дърво е но за момента тва.....

Link to comment
Share on other sites

А ти да не си сега с СДРАМ? щот не видях дъното да я поддържа :confused

Ами разликата е, че дъното поддържа максимум DDR333, колкото по-голямо е числото (скоростта на рам-а), токлкова по-добре и по-бързо (теоретично). Много хора се изказват че разликата не е много голяма, т.е. практиката се разминава с теорията, както винаги :)

Link to comment
Share on other sites

Ми и аз да ти кажа с сигорност не знам СДР ли сам или ДДР защото нали би трябвало ако е ДДР под ХП...десен бутон на Май-Компютър да искара че е ДДР а на мен ми пише 128 МБ оф РАМ а другаде съм виждал че пише ДДР РАМ а на самия рам пише така PQI DDR-226 /T86AA-02C3 / MD6428UPS / а дъното както написах е (поне така пише) GA-7VRX/GA-7VRXP /// с Чип VIA KT333 AGPset това е.

Link to comment
Share on other sites

Ми и аз да ти кажа с сигорност не знам СДР ли сам или ДДР защото нали би трябвало ако е ДДР под ХП...десен бутон на Май-Компютър да искара че е ДДР а на мен ми пише 128 МБ оф РАМ а другаде съм виждал че пише ДДР РАМ а на самия рам пише така PQI DDR-226 /T86AA-02C3 / MD6428UPS /  а дъното както написах е (поне така пише) GA-7VRX/GA-7VRXP /// с Чип VIA KT333 AGPset това е.

Pametta ti kakto se vijda e DDR 266Mhz procesora ti e DURON zna4i vsi4ko si ti e OK.Ako sloji6 DDR na 333 realno nqma da useti6 razlika.Takava 6te useti6 ako ka4i6 koli4estvoto pamet :punk

Link to comment
Share on other sites

Защото не подържа повече от 333 ли защото КТ333 за това ли ако не да не се набутвам да взимам на 400 а направо до колкото е лимита 333

Link to comment
Share on other sites

Ето това ми изкара АИДА-та "128 MB PC2100 DDR SDRAM"

"Свойства на модулите памет

 

Сериен номер Няма

Размер на модула 128 MB (2 rows, 4 banks)

Тип на модула Unbuffered

Тип на паметта DDR SDRAM

Скорост на паметта PC2100 (133 MHz)

Ширина на модула 64 bit

Напрежение на модула SSTL 2.5

Метод за откриване на грешки Няма

Честота на опресняване Нормален (15.625 us), Self-Refresh

Най-голямо CAS закъснение 2.5 (7.5 ns @ 133 MHz)

 

Функции на модулите памет

Early RAS# Precharge Не се поддържа

Auto-Precharge Не се поддържа

Precharge All Не се поддържа

Write1/Read Burst Не се поддържа

Buffered Address/Control Inputs Не се поддържа

Registered Address/Control Inputs Не се поддържа

On-Card PLL (Clock) Не се поддържа

Buffered DQMB Inputs Не се поддържа

Registered DQMB Inputs Не се поддържа

Differential Clock Input Поддържа се

Redundant Row Address Не се поддържа

Link to comment
Share on other sites

Значи тоя РАМ дето е сега е ДДР така ли и мога да си зема ДДР-ка без проблем.Виждам че пише навсякаде ДДР и е от ясно по ясно че ще тръгне но искам да съм сигорен..Плаша се от това че пише ДДР-СДР (PC2100 DDR SDRAM)

 

................................................................................

.....................................

свойства на модулите памет

 

Тип на слота DIMM 1

Инсталиран обем не инсталиран

Допустим обем не инсталиран

 

................................................................................

.......................................

свойства на модулите памет

 

Тип на слота DIMM 2

Инсталиран обем не инсталиран

Допустим обем не инсталиран

................................................................................

.......................................

свойства на модулите памет

 

Тип на слота DIMM 1

Тип DIMM , SDRAM

Инсталиран обем 128 MB

Допустим обем 128 MB

Link to comment
Share on other sites

antaro, DDR е видоизменена (усъвършенствана) SDRAM памет, т.е. на почти същия принцип работят, ДДР например използва и предния и задния фронт на клок сигнала да трансферират данни, затова и навсякъде се пише DDR SDRAM

Т,.е. DDR = Double Data Rate спрямо SDRAM, а вече са дори и по-усъвършенствани B)

Link to comment
Share on other sites

технически 2х256 би било по-добре, но разлика няма да усетиш никаква.

затова взимай 1х512 поради :

1. По-евтино излиза ($/МБ)

2. Имаш по-голям мегдан да ъпгрейдваш (след време ще искаш 1ГБ) :)

 

освен ако не става въпрос за архитектурата DualChannel DDR, която наистина е по-добре 2х256. но това зависи и дали дъното има таквава поддръжка.

Link to comment
Share on other sites

:) какво имаш предвид под Обикновена?

Понеже доколкото си спомням за твоето дъно никъде не срещнах DualChannel, значи взимай си 512MB/DDR333(PC2700), само ако нямаш мераци скоро да зимаш дъно, поддържащо DDR400. Някъде около 70$ мисля струва.

Link to comment
Share on other sites

Мдам освен мераци за дъно имам и за процесор......но..парите са КЪТ хахахах:)))) и засега мисля да си зема просто 256 ДДР на 400 МХз

Defender ми пише че ако си зема 400 МХз тя ще ми варви на 333 и аз го разбирам защото дъното ми е направено само да държи до 333 Мхз РАМ но си мисля че ако сложа таиа 400 МХз няма да я подкара.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...