Jump to content
BulForum.com

Vapros za www.pc-repair.hit.bg


Recommended Posts

Ot izvestno vreme zverski mi bu4i kompa. Kazaha mi, 4e e ot ventilatora. Napravo si e gadno shtoto toi ne spira 24 4asa pak se nalaga da spq v taz staq. Ta se 4udq kade moga da go zakaram nqkoi da go pogledne. Ama se pritesnqvam, 4e shte mi otrejat glavata ot krasta. Shtoto ne razbiram mnogo mnogo. Edin priatel mi prepora4a www.pc-repair.hit.bg - bili nqkvi mladeji ot Trakia. Ama znam li. Vie znaete li neshto. Kajete kade da go zakaram. 4akam saveti :punk :sick

Link to comment
Share on other sites

Shte ti otrejat glavata v smisal che shti zemat mnogo pari li? Ko e ventilatora moje da go zanesesh vyv vsqka firma za PC-ta, ne vqrvam da ti zemat poeche ot 10-15lv.

 

EDIT moje da idesh v PIC computers, Smart sistem i mnogo dr mesta(sq ne se seshtam oshte mnogo). Pak i shto ne pitash Batko32 toi ima firma za PC-ta

Tezi www.pc-repair.hit.bg mim se vijdat dosta skypi :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ako ti bu4i ventilatora prosto si otvori pcto i si go po4isti.Ne e golqma filosofia. Ako pak ne se oprai na4i trebe go smenqsh.Kudeto i da idesh se edni pari shti zemat(estestveno ako e nqkfa otorizirana firma,ne nqkfi si mom4eta ot trakia ..) az moga da ti preporu4am iz4islitelen centur, do lauta. Ako si ot trakia ti e blizo . :music

Link to comment
Share on other sites

Emi pogledni go ako e neshto zacapan go pochisti...ako eventualno sled pochistvaneto toi pak si pravi sushtite magarii spored men rabotata ne e da go zakarash na serviz toia ventilator a da si zemesh nov.;...v otoriziranite firmi na koito shte popadnesh za popravata mu ne mi se viarva da ti vzemat sravnitelno ponosima suma....suma s koiato spored men ti shte si vzemesh chisto nov ventilator koito ne pravi problem,,,a shtom tvoia pravi znachi toi veche se amortiziral i trudno se popravia ot koeto ne vijdam smisal da go davash na popravka sled kato novite struvat ot sredno 10 do 40 leva i nagore razlichno zavisimost ot tova ot koeto imash nujda......

Link to comment
Share on other sites

разбира се,. срамота ще е да даваш пари за такова нещо. Опитай се сам да си го оправиш.

Аз лично предпочитам нов вентилатор (ако е оттам шума), 5-6 лева е и да спя спокойно. Вярно, ако е в захранването, отнема поне 1/2 час докато го отвориш, смениш затовриш, захранването, но поне е без пари B)

Link to comment
Share on other sites

No ako poglednesh realno na neshtata struva li si zanimanieto da opraviash edin ventilator "Servizno" ako go pravish po dobre da e v domashni usllovia...ako ti se naloji da idesh do serviz po dobre go napravi s cel da si zemesh nov...

Link to comment
Share on other sites

въпроса е дали компютъра е в гаранция и дали може да се отваря - ако може, трябва да го отвориш и да видиш от къде точно идва шума

ако не може да се отваря заради гаранция - тогава нямаш избор и го носиш там от където ти е гаранцията

освен това, ако ще отваряш захранването и както сам признаваш, не разбирап много-много, тогава много внимавай, има заредени кондензатори, и освен това вътре най вероятно вентилатора няма да е на куплунг ами ще е запоен, така че трябва да си подготвен за това.

Link to comment
Share on other sites

Mi 10x za predlojeniata ama mashinata e IBM NetVista ne smeia da pipam takiva neshta shtoto vsi4ko e praveno specialno za neia. Tha shte re4e, 4e nqma standartni izrabotki :( Ideiata mi beshe da poglednete cenite na tez i da mi kajete kak vi se struvat. ili da mi prepora4ate nqkoi nadejden serviz v PLV, 4e ne mi se hodi s garanciata do sofia :D

Link to comment
Share on other sites

Цените им (особено някои) са доста надути и за такива услуги не бих отишъл при тях. Още повече сега за пръв път чувам за тея пичове.

Те по-добре да бяха въвели такса за посещение при клиента примерно 5 лева отколкото да ми искат смешно високи такси за смешни услуги. :wir

Ако компа не е в гаранция, по-добре извикай приятел да види за какво става дума.

Link to comment
Share on other sites

Бе не знам за другите им "услуги", но виж това ме потресе:

 

Изисквания за възстановяване на твърди дискове:

 

* Твърдият диск трябва да няма физически проблеми (например нехарактерни шумове и др.).

* Не възстановяваме криптирани файлове.

*  Трябва да ни кажете кои точно файлове искате да възстановим и по възможност пътя до тях ( директорията в която са се намирали ). Моля, не ни казвайте просто да възстановим всички Ваши файлове. По време на процеса на възстановяване ние откриваме части от хиляди  файлове и трябва да знаем точно кои от тези данни са важни за Вас, за да успеем правилно да ги реставрираме.

 

Ето така не се работи. Какво значи "да няма физически проблеми" - че най-често се налага възстановяване на информация именно поради физически проблеми! За криптираните файлове - много категорично изказване- възстановяването на някои криптирани файлове е напълно възможно. А това, че искат по възможност да им укажете пътя до файловете за да могат да ви ги възстановят направо е виц... Колко от вас си поддържат списък със местонахождението на файловете по харда си?! Нормалната процедура е те да ми предоставят списък със файловете, които са открили и които подлежат на възстановяване, и аз чак след това да им кажа кои искам и кои не... Явно само са чували как става.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...