Jump to content
BulForum.com

Най-Великите Автомобили


maddrum

Recommended Posts

Мисля, че заглавието е красноречиво.

 

Аз давам предложение за VW Beetle(a.k.a. THE BUG).

Малко история.

През 1933 Адолф Хитлер дава идея за създаване на кола общодостъпна за всеки, която да може да превозва 2-ма възрастни и 3 деца или както още е по-познато като "Народният Автомобил".

 

Задачата се възлага на Фердинанд Порше, който не след дълго излиза с концепция и прототипи.

За съжаление колата обаче вижда бял свят значително по-късно, тъй като избухва Втората Световна Война и немските авомобилостроителни заводи са били заети с производството на друг тип автомобили;)

В следвоенните времена, обаче колата става хит, защото е евтина и здрава.

 

През 1967 вече се започва да се предлага в различни цветове, с двигател с 50 к.с. на цена от $1,640:)

 

Невероятно симпатичния "бръмбар" и до ден днешен е най-продаваният автомобил за всички времена и е една от най-разпознаваните коли по света.

 

още информация и снимки

Link to comment
Share on other sites

Аз съм почитател на колите 4х4 и за мен най-великите автомобили са серията Gelaendewagen на Мерцедес. По известни, като G-клас. Историята на тази сериа започва още през 1903 като свърх-здрави и високо проходими машини. Днес G-клас е на въоръжение във армиите на редица държави, също така е основен мафиотски автомобил и е може би най-предпочитания брониран автомобил след S-клас-ата. Самия Папа Йон Павел II го използваше. А ако погледнем разработките които AMG и Brabus са направили на серията G... G55 AMG (500 HP, 700 nM, 5.5 секунди от 0 до 100) и G V12 Brabus (610 HP, 1006 nH, 4.4 от 0 до 100). Това е моя най-велик автомобил. :)

G-Class - Много добра статия на Български.

Снимка 1

Снимка 2

Снимка 3

Снимка 4

Много интересно видео

Страшна реклама

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...