Jump to content
BulForum.com

Много ме боли, когато се карам с хората...


Recommended Posts

Много ме боли, когато възнинкне проблем между мен и хората, на който държа много...

 

който познава живота ми ще разбере много добре... :<

 

преди да седна да пиша тук направих 1-2 часа разходка сам в студа и в ноща, сега ми са измръзнали ръцете и едвам пиша...

но оставих малко време на чувствата да си намират място - не избързах с обидите...

 

Губил съм доста през живота си... и интернета към Евроком да ми бъде спрян - голяма работа ... и компютъра през терасата да ми хвърлите - голяма работа (аз и без това имам личен компютър едва от две години...) - другото боли

 

хъм.. не стоят просто нещата с чистенето... изобщо нямаше да го повдигам на въпрос, но май трябва...

- неудобно ми е някой да ми помага... и колкото по-близък ми е май ми става още по-неудобно, справям се сам... не е лесно ... промърморвам понякога и пак на драго сърце приемам кръста заради хората, с които ми е приятно да бъда...

- ха! ама то лесна работа - една метла, един парцал... дори почти си представям как ми удряш един латекс на стените щото са поосрани малко... даже и как гребеш и миеш около 400 грама повърня - красива, червена, салатна, как се отпушва сифон от повърничката ептен...

!!! но как може да ми се изчисти срама пред съседите не виждам вече... наистина не виждам! просто се случва да повръщаш от 16 тия етаж през терасата... даааа... после на първи Януари отиваш да се извиняваш на съседите отдолу... Ела сега ми предложи помощ ... другарска помощ ... приятелство ... да даваш и да вземаш ... любовта е да даваш и да вземаш ... и накой вече взеха та се махнаха щото получиха интересно и достатъчно... (но това не е мой спор, нали? - да не се меся? кво като ме интересува какво става и кой липсва... на мен че ми липсва някой си е мой проблем)

 

абееее нали всичко си е мой проблем... - точно така всичко си е мой проблем!!!

истина? има? няма?

празни приказки?

аз.... - нон стоп

 

майката на Хитлер е мислила да абортира ... щото си е негов проблем ...

па после са умряли 20 милиона руснаци и 27 милиона германци ...

да си се спасява с личните проблеми

 

...празни приказки...

аа-а-а-а-ама-а-а-а въобще не съм прав......

дай да взема да се спасявам с мойте си проблеми.........

....

...

..

.

хайде! очаквам ban тука !!!

и бой очаквам !!!

Link to comment
Share on other sites

Толкова истина има в тия дума, а толкова хора го разбират прекалено късно, че чак си е за :cry ...

Link to comment
Share on other sites

Едно нещо научих отскоро - най-важното е да не подтискаш чувствата си!

и този път смятам да не го направя, тази сутрин се събудих и пак ми се разхлопа сърцето, чувствам ужасно негодувание, знам че мога да го преодолея (правил съм го неведнъж) но защо да е пак за сметка на моето достойнство и на моята гордост, чувствам че аз съм можел да хвана и да изхвърля някого през вратата или направо през терасата само защото моята истина по ми харесва и чувствам как той би се почувствал тогава...

Аз определено съм си келяв човек, но трябва ли да помагам на другите келяви хора за сметка на моя живот, на моето достойнство, на моето здраве и сили да живея - за мен никой не го прави.

Чувствам, че изобщо не е редно да се обадиш на някого и да му кажеш едно приятелско " - ти не си прав ", " - ти сам ще се извиниш на когото трябва " ...

Чувствам, че не е редно да преглъщаш неща там където не го заслужават, а че не го заслужават, те сами го показват... а че си се справил с нещо в името на приятелството, че си преглътнал нещо... та те дори и не са се усетили, че си го направил...

Чувствам как истината е в силните на деня, чувствам и виждам как те са опияняват в силата си че имат права - в силата си че знаят нещо повече - това е прекрасен наркотик...

Чувствам как може да се заобиколиш с хора който са удобни за теб защото изповядвате сходни истини и чувствам как ако някой

Чувствам как ако някой си позволи да чувства - другите могат да се възползват от неговата слабост - от неговата болка... ха! та то това и децата го правят - нека само забележат, че някой го боли като му кажат, че е грозен - няма да спрат да го обиждат докато не убият чувствителността му - всъщност той или ще умре от болка или ще стане безчувстен, което си е пак смърт според мен...

... още като малък се сърдех и ревях и виках " - нее еее честноооо " и големите ми казваха " - честното е в гащите " - колко добър урок само са ми давали.

 

... май в този свят е вредно да се чувства ?

Link to comment
Share on other sites

Какъвто и съвет да даде човек в такава ситуация, може да се окаже подвеждащ. Като се започне от "Те не са ти никакви приятели! Истинските такива, не се държат така! Да си гледат работата!" и се стигне до другата крайност - "Да не ти пука, все пак сте приятели. След време няма да си спомняш дори. Най-добре им прости". Истината винаги е била в нюансите и никога в черното или в бялото.

Но мисля, че ти не търсиш съвет. По-скоро отдушник, така да го наречем.

 

Едно нещо научих отскоро - най-важното е да не подтискаш чувствата си!

 

Прав си. Сподели чуствата си с тях и виж как ще реагират. Така има вероятност да разбереш дали си използван или просто е недоразумение между добри приятели. Мисля, че не могат да те наранят повече, ако не са ти истински приятели. По-скоро ще си удовлетворен, защото вече

всичко ще ти е ясно.

 

Нека се оправдая - не се имам за човек с богат житейски опит. Въпреки, че и аз съм бил лъган и използван от "приятели" в подобни ситуации. И за мен беше по-лесно да направя компромис.

Истината е, че както и да постъпиш, (клише ahead) истинските приятели ще останат такива, каквото и да става.

Просто виждам, че имаш нужда от подкрепа. Дано не греша и не постигам някакъв обратен ефект, с този си мой реплай.

Link to comment
Share on other sites

life feel, obezatelno spodeli s vyprosnite hora, kakvo mislish za tqh i tqhnite postypki, bez znachenie ot tova, kakvo shte predpriemesh; nai-vajno e da zapazish dostoinstvoto si na chovek, koito kazva otkrito tova, koeto misli v ochite na horata, za koito go misli.. osobeno ako dyrjish/si dyrjal/shte dyrjish na tqh

Link to comment
Share on other sites

LifeFeel : prav si 4oveko,ne podtiskai 4yvstvata si .Kogato ti se smee : smei se na volia,kogato ti se pla4e :pla4i bez pritesnenie.Salzite ne sa za slabite: te sa na silnite,ostanaloto e falsh ! Bydi sebe si .Kogato mrazish niakogo : kaji my go v o4ite ,4estno i po4tenno.Kogato obi4ash niakogo -napravi sashtoto.Taka se gradiat priateli ,taka se gradiat i vragovre,no kogato si sebe si,priatelite (istiniskite,ne izmislenite) sa pove4e ot vragovete. Ne tyrsi opravdanie za niakoi koito ti e napravil mrasotia,mahni s raka i prodylji .Jivei istinski zaradi sebe si 4oveko,ne zaradi drygite.

Link to comment
Share on other sites

LifeFeel , недей се натъжава затова ,че някой не е оправдал очакванията ти . Недей страда затова ,че някой някъде е разбил една прашинка от вечността,която съвсем случайно е била твоята прашинка. Някой ти е разбил сърцето (независимо от какъв тип естесво връзка-приятелска или интимна),голяма работа. Изживял си мигове ,които можеш и да не изживееш отново. Чувствал си.. и продължаваш да чувстваш. Не мисли за това ,което нямаш.Радвай се на това ,което имаш. Това да не потискаш чувствата си не винаги може да бъде добър съвет. Радвай се ,че имаш свободата да отвориш уста и да се развикаш на ,когото и да било ,както и правото да си замълчиш,радвай се ,че можеш да се разплачеш ,когато можеш да се смееш и че можеш да се смееш ,когато трябва да плачеш . Защото чувствата са най-хубавото нещо ,което човек може да притежава! Човешката психология е една безкрайна яма ,в която няма как да не се загубиш ,но и няма как да ти е скучно. И когато един ден се събудиш и дори и слънцето не предизвиква умивка на лицето ти , смисъл няма... Бъди доволен ,че някой ти е сторил зло. Защото ,когато един ден най-близкия ти човек загине а ти не пророниш и една сълза за него ,ти не си човек. Когато всички плачат ,а на теб ти е безразлично ,ти не си човек . Когато някой ти казва ,че те обича ,а на теб ти е безразлично ,ти не си човек.Когато някой ти казва ,че те мрази,а на теб ти е безразлично ,ти не си човек. Ти си просто един просто едно дишащо същество,което буди само една асоциация - смях ,присмех и пак смях.

Усмихвай се на всичко и всичко ще ти се усмихва .. ето и аз:)))))). Защото макар за света ти да си нищо,за някой някъде ти си целия свят. Хубаво е и ти да чувстваш това за някого ,макар и той да е далечен и студен. Не е приятно да си празен .. празен и отчаян .. Why am I dying to live if I'm just living to die?!

Link to comment
Share on other sites

Говорихте ли по въпроса? Ако не сте - КАКВО ЧАКАШ!?

Приятел ли е ПРИЯТЕЛ, който не е приятелски настроен (или такива хора наричаме по друг начин)?

С какво ти е полезен един такъв човек(или си мазохист в това отношение)?

Къде бъркаш ти(и наистина ли бъркаш там)?

Отговори си на тези въпроси и говори с човека.

Скритите чувства допълнително объркват една такава ситуация (и почти всяка друга). - СВАЛИ КАРТИТЕ НА МАСАТА!

:inqn "ТОВА, КОЕТО НЕ МЕ УБИВА - МЕ ПРАВИ ПО-СИЛЕН" - е казал Мъдреца

:inqn Най-важните уроци в живота болят най-много.

... любовта е да даваш и да вземаш ...

Любов е да даваш без да търсиш нещо в замяна, но като не е двустранно се губи връзката между двамата.

...  промърморвам понякога и пак на драго сърце приемам кръста заради хората, с които ми е приятно да бъда...

Носи твоя кръст, не техния!

Чувствам, че изобщо...

Чувствам, че не е редно да......

"Най-голямата истина за всеки е тази, която му подсказва сърцето." Щом чувстваш разни неща - вслушай се откъде идват и действай смело - няма да сгрешиш и няма за какво да съжаляваш. Който заслужава и иска да е до теб - ЩЕ БЪДЕ.

И......Слънцето все още свети

Link to comment
Share on other sites

Never_mind

tHiNkeR

CMexyBka

... и останалите

благодаря Ви !

колко прекрасно само сте написали нещата - благодаря Ви

 

разбира се, че търся отдушник - и го намирам. Намерих го тук - добре действа - вждам новите средства в новия свят, в който живеем - замества това да отида в кръчмата, да се напия и да викам (не че не съм го правил) - но опитах тук и се получава ... Даже бих посъветвал и останалите да излеят чувствата си тук - та нали точно затова е тази част от форума - да споделиш..., да кажеш на някого "да го ебат в ушите и да му се изпразнят в кухата глава" ..., да изживееш силните чувства, които напират в теб ... - та да ти поолекне малко

 

на мен днес човекът, който ми каза да му лапам пишката ... - та този човек оцени гостоприемството ми на 20 лв. ... хъм толкова май искат 'работещите' момичета - нали ... - добре, добрееее

я да спра за днес до тук ...

Link to comment
Share on other sites

Goro vij sega ne vqrvam foruma che e nai - dobriq nachin da se razreschi nqkoi problem. No takiva neshta deto si gi pisal ne podhojdat na nikoi, nai malko na golemi hora.Taka che ima i drugi nachini da se reshi daden problem m/u priqteli.

A tova za chustvata si prav ne si gi krii, no na mqsto kato foruma neka da bydem realisti i da se abstrahirame ot lishnite ni prestrastiq :)

 

Uspeh na vsichki v tova nachinanie!!!

Link to comment
Share on other sites

Отново имам приятелско включване - "не си прав!" :<

... какво да кажа .... благодаря на всички които ме подкрепиха и ме подкрепят - аз също съм доста горд човек и ме обидиха - освен едничка гордостта си да захвърля? да си дам гъзъ ли? що ли?

 

край! до тук!

Link to comment
Share on other sites

Goro neznam kakvi sa vi otnosheniqta s nego ne ne mislq che ne sym prav. Za da se opravi vsicho e nujno i dvamata da si podadete racete i da si gi stisnete a ne da se pluete i da vikate AZ SYM PO PRAV!

 

Tova e spored mene i v tova e razreshenieto na problema koito okazva vliqnie na cqlata grupa.

 

 

Syshtoto vaji s pylna sila i za ZGAN ako iskame da sme pak edno cqlo trqbva da se pravat otstypki ot vsichki , a ne samo da se vika toi e kriv toi e prav.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...