Jump to content
BulForum.com

Безжичен интернет в цяла България


Recommended Posts

Вчера сключих договор с Вивател за един от най-новите им тарифни планове:

 

ВИВАТЕЛ ТРАФИК

 

При подписан едногодишен договор получавате PCMCI 3G модем устройство срещу 199 лв. с ДДС

 

Месечна такса 36 лв. с ДДС

Месечен трафик 1 GB

Смс вивател 6 ст.с ДДС

Смс мтел/глб 12 ст. с ДДС

Смс чужбина 21 ст. с ДДС

 

След изчерпването на наличните 1024 МБ, всеки следващ МБ е 30 ст. с ДДС

 

Впечатления:

 

Устройството НЕ работи с Виста, наложи се да преинсталирам ОС заради това .. В кутията освен PCMCI устройството има диск и слушалки с микрофон.

 

Поставяте СИМ карта на вивател в това нещо и започвате да сърфирате на воля. Има специален софтуер за провеждане на разговори от лаптопа и много удобен СМС редактор. Картата която ви дават първоначално е само за интернет, но това не пречи да поставите в устройството друга СИМ карта, с която да изпитате удоволствието да говорите от лаптопа си с приятелите си.

 

Интернета е много пъргав ако на около има 3G мрежа на вивател около 40-50 кб/с, ако ли не автоматично минава на GPRS режим, където скоростта е 8 кб/с. Обаче едно е ясно - там където има поктиритие на Вивател ще имате интернет, а там където няма ... сте прецакани :)

 

Тъй като това е една сравнително нова услуга на Вивател, исках колкото мога да ви светна .. аз за сега съм доволен, върши ми работа за уикендите, които прекарвам на село .. а там няма интернет.

 

 

РЕДАКЦИЯ:

Излъгах в темата, че това е само за лаптоп потребители, като се замисля можете СИМ картата на въпросния тарифен план да поставите в телефон и чрез модема на телефона да установите връзка GSM<->PC, тук някой разбирач може да даде повече инфо, не съм сигурен дали продават само СИМ картата, трябва да се пита, дано да има, да има за всеки по нящо :)

Link to comment
Share on other sites

И на настолните машини може да им се добави PCMCIA т.е. подобно ограничение за лаптопи не съществува. Иначе тарифата си е соленичка, но пък е единственото сносно решение в някои случаи.

Link to comment
Share on other sites

И на настолните машини може да им се добави PCMCIA т.е. подобно ограничение за лаптопи не съществува. Иначе тарифата си е соленичка, но пък е единственото сносно решение в някои случаи.

 

Май че го има и тоя момент, но за едно настолно ПЦ при 90% от случаите ще се намерят по-добри решения за интернет, отколкото интернет през 3G или GPRS.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Добре а ако на лаптопа нямаме този слот.... предлагат ли се 3G USB модеми? Проверил съм .. съществуват такива :) Но.. дали се предлагат от оператора?!

 

Edit.. мда.. да бях проверил.. само дето не поддържат Linux и Mac OS... sucky-sucky....

 

http://www.vivatel.bg/bg/business_handset_...page=data_cards

Link to comment
Share on other sites

Засега е повече идея отколкото реалност, но потърсете в google за WIMAX в България. Има 4 лицензирани оператора, и изглежда интересно.

Link to comment
Share on other sites

Интернета е много пъргав ако на около има 3G мрежа на вивател около 40-50 кб/с, ако ли не автоматично минава на GPRS режим, където скоростта е 8 кб/с. Обаче едно е ясно - там където има поктиритие на Вивател ще имате интернет, а там където няма ... сте прецакани :)

Това кб килобайт или килобит e? И в двата случая ми се струва много бавна връзка за тези пари. Тарикатлък е, но си е скъпо удоволствие.

Link to comment
Share on other sites

Това кб килобайт или килобит e? И в двата случая ми се струва много бавна връзка за тези пари. Тарикатлък е, но си е скъпо удоволствие.

 

 

Тва са КИЛОБАЙТИ, а не КИЛОБИТ, който иска килобит да умножи по 8. Иначе да и в двата случая връзката е бавна, но в момента пиша този пост от кафе в центъра .. така че върши работа :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...