Jump to content
BulForum.com

19 инчов лаптоп?


Recommended Posts

Искам да си купя 19 инчов лаптоп на всякъде ми казват,че е абусрд..Гледах по телевизията,че правят реклама на един такъв в Техномаркет.Та ако някой знае от къде мога да си купя в пловдив 19 инчов лапотоп(НОВ) да ми каже колкото по-бързо ми отговорите,толкова по-добре за мен-БЪРЗАМ :)

 

Мерси от сега надявам се да имате информация

Link to comment
Share on other sites

Дам, в бг са рядкост. Ако случайно намериш, то вероятно няма да ти хареса като тех. спецификации.

Най-добре потърси начин за вкарване отвънка.

Link to comment
Share on other sites

Искам да си купя 19 инчов лаптоп на всякъде ми казват,че е абусрд..Гледах по телевизията,че правят реклама на един такъв в Техномаркет.Та ако някой знае от къде мога да си купя в пловдив 19 инчов лапотоп(НОВ) да ми каже колкото по-бързо ми отговорите,толкова по-добре за мен-БЪРЗАМ :)

 

Мерси от сега надявам се да имате информация

 

 

Добре де... нека да помислим... 19" лаптоп... то лаптоп ли е това? Аз имам 14" (DELL 600m) и пак ми тежи да го нося (5.4 lbs или 2.45 кг). Това чудо имаш ли си на представа КОЛКО ще тежи. "Weight: 15 lbs with battery" - 6.80кг... като сложиш чанта, зарядно мишка и тук-таме някое CD и нещо друго което ти е нужно ще станат мин 15 кила с чантата. Само не ми казвай - оо никакъв проблем, аз от лежанката вдигам 100. Тънкият момент е че става прекалено обемисто и тежко за носене, те затова и най-хубавите лаптопи на сони са 12"...

 

Горещо те съветвам да си помислиш отново, трябва ли ти изобщо лаптоп? Защото при такива размери направо цялото PC си носи. А при 19" монитор и такъв процесор на мен ми е любопитно тая батерия колко време ще те изкара, защото с тоя огромен монитор и такъв процесор просто ще ги яде на закуска батериите, а ако хакнеш и повечко рам - само стой и гледай :)

 

Но иначе ти си знаеш най-добре, аз просто да кажа че тоя лаптоп ако ще го носиш повече от 15 мин на гръб е мноооого лоша идея. Ако ще го носиш до колата и обратно само - за минутка - две - няма никакъв проблем и 2 гирички да наблъскаш в чантата даже.

Link to comment
Share on other sites

Има един магазин за компютри срещу вфода на техническия университет ето тук Вчера там имаше такова животно 19" с nVidia Sli GF7800 (може и Х2 да беше) видео + всичко останало, което си има един лаптоп. Цената беше между 5000 и 5200 в зависимост от паметта. Тичай да не свършат!

Link to comment
Share on other sites

19 инча са идеални за геиминг, филми и др. С 14 пък извинявай е голям спек да гледаш филм на повече от 1 м. То май освен за power point и word не става за друго.

Батерията може да кара към час някъде.

Link to comment
Share on other sites

Има един магазин за компютри срещу вфода на техническия университет ето тук Вчера там имаше такова животно 19" с nVidia Sli GF7800 (може и Х2 да беше) видео + всичко останало, което си има един лаптоп. Цената беше между 5000 и 5200 в зависимост от паметта. Тичай да не свършат!

да и аз го гледах

и се чудех кой луд ще си го купи

някой дето има шерпи сигурно :)

за да му го носят

 

фирмата е Компютър+

Link to comment
Share on other sites

19 инча са идеални за геиминг, филми и др. С 14 пък извинявай е голям спек да гледаш филм на повече от 1 м. То май освен за power point и word не става за друго.

Батерията може да кара към час някъде.

Настолното ПЦ е идеално за гейминг, филми и др :) Моя 15.4 също е малко над 2.5 кила и не е комфортно да се мъкне напред-назад, представям си ако беше 7-8 килограма.

Link to comment
Share on other sites

Вече става все по-модерно да геймиш на лаптоп. :D До няколко години лаптопите ще доминират

Link to comment
Share on other sites

Вече става все по-модерно да геймиш на лаптоп. :D До няколко години лаптопите ще доминират

Модерно е в една много далечна страна и е модерно точно до момента, в който вече е време да му направиш ъпгрейд :)

Link to comment
Share on other sites

Вече става все по-модерно да геймиш на лаптоп. :D До няколко години лаптопите ще доминират

Въобще не съм съгласен!

1. Лаптопа се ъпгрейсва много трудно, да не кажем невъзможно, поради спецификата на кутията му.

2. Мониторите им са малки

3. Повечето лаптопи са с нградени видео ускорители, но нямат видео карти. Поставяне на видео карта представлява проблем отнова заради размерите.

4. Клавиатурата е неудобна.

 

А колкото до доминацията на лаптопите - те и сега си доминират за функциите, за които са необходими лаптопи. Но има неща, за които трябва солидно РС :)

Link to comment
Share on other sites

единствения проблем е че са скъпи. Това за ъпгреида не е чак такъв проблем. Единственото неъпгреидваемо нещо е видеото. Затова като си търсиш лаптоп, гледаш да е с добро видео.

За под 2000 лв можеш да си вземеш сносен "геймърски лаптоп". А проблема с монитора пак има решение - вземаш си 17ка. Но те удря по джоба.

Не казвам че лаптопите са по добри за гейминг но си имат и предимства. Примерно Пцто не можеш да го вземеш по ръка и да идеш в другата стая. До няколко години ще станат достатъчно евтини и вероятно ъпгрейдваеми. Под доминация имах предвид сред гей-мърите

Link to comment
Share on other sites

единствения проблем е че са скъпи. Това за ъпгреида не е чак такъв проблем. Единственото неъпгреидваемо нещо е видеото.

Практическси не ъпгрейдваем е и процесора. Теоретично и практически дъното. Накратко на един лаптоп можеш да му сложиш повечко рам и да му смениш харда с по-голям. Повече от това не може да се ъпгрейдва.

Link to comment
Share on other sites

можеш да си сложиш всеки процесор на лаптопа ако сокета на дъното ти го поддържа. Може да имаш малко проблеми с биоса но и тои се ъпгреидва. Охлаждането също е сменяемо, въпреки че дори и да скочиш на по-голям процесор, вентилатора без проблем ще го пази хладен.

За пример, от семпрон на сокет1 мога да мина на туирион x2 на 2гхз.

Link to comment
Share on other sites

можеш да си сложиш всеки процесор на лаптопа ако сокета на дъното ти го поддържа.

...

За пример, от семпрон на сокет1 мога да мина на туирион x2 на 2гхз.

Съгласен съм частично, но ако в бъдеще е излязъл нов сокет? На едно нормално РС не е проблем да му смениш дъното, процесора и рама, но да запазиш останалото. А при лаптопа това е равнозначно на нов. Проблема при лаптопите е малкото място в корпуса.

Не искам да влезам в безкрайни спореве. Идеята ми е, че лаптопите си имат специфично приложиние. Те не са за истински геймъри, хора занимаващи се с CAD системи, чертане, 3D модели или за компилация на обемни програми. Лаптопа се ползва за бърз пренос на данни, презентации, връзка с нет-а от всяка точка, в която е работещия, системна администрация в някой случай.

 

Представете си какви размери ще има лаптоп 19" монитор, какво тегло и колко ще му издължа батерия, за да храни такъв монитор :) Без да коментираме цената ;)

Link to comment
Share on other sites

дам, ама идеята ми е че до няколко години ще поевтинеят. Както беше с лаптопите, в началото най евтиния струваше 4-5к. А сега....

Link to comment
Share on other sites

Моето мнение, че за гейминг и видео, лаптоп е напълно излишен. Лаптопите са си мобилни решения, ако компютърът не се предвижда да се разхожда много, си е излишно.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Вече става все по-модерно да геймиш на лаптоп. :D До няколко години лаптопите ще доминират

 

А идиотите доминират навсякъде... както беше казано в един от любимите ми форуми:

 

Software industry today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.

 

Та тъй де ... 19", 20" лаптоп.. ми що не ви вземеш тогава един UPS, 24" монитор, и настолния си компютър и не си го турнеш в 1 раница... ако държиш ще ти уредя раницата лично пък после си го разкарвай наляво надясно, гарантирам ти ще къртиш мивки с туй чудо където и да идеш .... пък как ще те гледат с учудване как си се натоварил... а и фитнес без пари покрай носенето... абе само плюсове като се замисля...

 

Има няколко вида лаптопи и единия е desktop replacement... само че за този случай може да спорим доколко е преносим. Аз имам познати с подобни лаптопи които не мърдат от бюрото и думите им са че като сваршат работата си могат да го приберат в някое чекмедже за да не им пречи на бюрото. Познайте какви програми ползват главно на него... какво като е с Core2 Duo процесор - на тях и Celeron/1 ghz щеше да им свърши същата работа...

 

----------

 

И докато гледах характеристиките на въпросният 20" лаптоп ми направи впечатление че е WSXGA+ (1680 x 1050)... че то и моя 14" е SXGA+ (1400х1050) а както неведнъж съм казвал - при LCD-тата е важна разделителната способност а не размера, това че на 15" CRT монитор над 1024 по-добре да не го пускаш защото така ще размаже образа и толкова "ситни" ще станат буквите че ще е нечетимо, не значи че на 14" разделителна способност от 1400х1050 няма да се вижда просто идеално.

 

Следващият път като си взимате лаптопи внимателно питайте за монитора, има 14" с SXGA+ монитори, има и с XGA (1024x768)... парите и избора си е ваш, въпроса е какво получаваш насреща.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не схващам смисъла на гениалния ти пост. Всичко опира до пари. Ако цената на последен модел alienware (говоря за десктоп реплеисмент) падне до тази на 1 ПЦ, а това ще стане, може би само разбирачи като теб ще си купуват щайги, ще им махат капаците за да подобрят охлаждането и ще се чудят какво по напред правят на бюрото си. Колкото до преносимостта на въпросните реплеисмънтс, факт е че мога да си го сложа в раницата и да се монтирам в другата стая за по-малко от 2-3 мин. А производителността им е сходна с тази на щайгите.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...