Jump to content
BulForum.com

Автомобилни гуми


Recommended Posts

Ще трябва да си купувам гуми за колата.

Кажете някой магазин с богат избор и някакъв примерен модел, от който имате добри впечатления.

 

Засега съм се ориентирал към Goodyear Hydragrip 195/65/15 тъй като две от гумите са читави и ще си ги оставя...просто искам и четирите да са еднакви. Питам за други, защото по 150 лв на гума си е доста...

 

А, и не ми е много ясно какво означава числото до буквата на скоростния индекс....с други думи ако гумите са 91H, какво е 91-то :D

Link to comment
Share on other sites

Ще трябва да си купувам гуми за колата.

Кажете някой магазин с богат избор и някакъв примерен модел, от който имате добри впечатления.

 

Засега съм се ориентирал към Goodyear Hydragrip 195/65/15 тъй като две от гумите са читави и ще си ги оставя...просто искам и четирите да са еднакви. Питам за други, защото по 150 лв на гума си е доста...

 

А, и не ми е много ясно какво означава числото до буквата на скоростния индекс....с други думи ако гумите са 91H, какво е 91-то :D

 

 

 

за скоростния индекс погледни тука:) -> http://vwclub-bg.org/articles.php?id=3

Link to comment
Share on other sites

...

А, и не ми е много ясно какво означава числото до буквата на скоростния индекс....с други думи ако гумите са 91H, какво е 91-то :D

 

Цифрите пред скоростния индекс представляват индекс на товароносимостта. 91 означава, че гумата понася нормално до 615 кг. Тук има подробна таблица на този индекс, както и за останалите параметри, с които се класифицира една гума. ;)

Link to comment
Share on other sites

Кажете някой магазин с богат избор...

 

Магазина,който се намира срещу пожарната на панаира.Има голям избор,момчетата си разбират от работата и цените са прилични,аз от там пазарувам и съм доволен :)

Link to comment
Share on other sites

Магазина,който се намира срещу пожарната на панаира.Има голям избор,момчетата си разбират от работата и цените са прилични,аз от там пазарувам и съм доволен :)

 

Мерси, жив и здрав :)

Точно оттам си купих 2 BF Goodrich-ки преди малко, магазина рулира :punk

Много се кефя...все едно карам нова кола. Не съм предполагал, че гумите могат да имат толкова огромно отношение към возията...

Link to comment
Share on other sites

Мерси, жив и здрав :)

Точно оттам си купих 2 BF Goodrich-ки преди малко, магазина рулира :punk

Много се кефя...все едно карам нова кола. Не съм предполагал, че гумите могат да имат толкова огромно отношение към возията...

 

Равам се че си останал доволен :) Аз си купувам гуми от тях повече от пет години...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...