Jump to content
BulForum.com

Отслабване без тренировки, а само с диета


LAMERFALL

Recommended Posts

Алкохол = захар. МНОГО захар... АМА МНОООГОООО ЗАХАР.... ЕЙЙЙЙ ТОЛКОВА захар...

Прав си за захарта, обаче си мисля, че като е станала химичната реакция и захарта се е превърнала в алкохол и може да не е толкоз вредна за диетата, а пък да си е вредна като алкохол... В таблиците за съдържание на въглехидрати, мазнини и протеини пишеше, че водката май не съдържа въглехидрати...

Link to comment
Share on other sites

Прав си за захарта, обаче си мисля, че като е станала химичната реакция и захарта се е превърнала в алкохол и може да не е толкоз вредна за диетата, а пък да си е вредна като алкохол... В таблиците за съдържание на въглехидрати, мазнини и протеини пишеше, че водката май не съдържа въглехидрати...

 

не си напрягай акъла , много по умни хора от тебе са го измислили преди много много време алкохола вреди на диетата и като цяло на спорта това е и до утре да го търсиш по таблиците пак няма да намериш начин да го изкараш безвреден ! в момента не ми се пише с какво точно ще ти попречи но ако имаш желание на доста места в интернет го пише ;)

Link to comment
Share on other sites

LAMERFALL няма как да си съсипеш мускула с тренировка с гири и набирания спокойно :D .Незнам как докато тренира с гири и прави набирания човек може да си съсипва мускула :blink: :P

Link to comment
Share on other sites

LAMERFALL няма как да си съсипеш мускула с тренировка с гири и набирания спокойно :D .Незнам как докато тренира с гири и прави набирания човек може да си съсипва мускула :blink: :P

Ами ако не се лъжа ако се "претренира" т.е. ако прекалено много се измъчи тялото и след това то няма време и възможност да се възстанови. Чувал съм, че при спортистистите се получава, когато имат много тежки тренировки и са нагъсто - тогава мускулите им не смогват да се възстановят (това е и една от причините да пият протеини и някакви препарати за възстановяване). Може и да греша. Та мисълта ми е - понеже диетата си е един вид "стрес" за тялото, а и освен това диетите предразполагат към сваляне и на мускули покрай мазнините и като добавим факта, че в общия случай хапвам по-малко от препоръчаното ми количесто белтъчини за деня - се притесних, че може да се получи някакъв нежелан ефект. А иначе за нормалните хора - то е ясно, че няма да навреди, а даже ще е от полза.

И така имам още един въпрос, свързан именно със свалянето на мускулите покрай мазнините (защото при мен така се получава) - увеличаването на приема на белтъчини предполагам ще помогне, но има ли нещо, което да се пие за да се предотврати това ? Например някакъв антикатаболик като Л-Глутамин или няма да има ефект ?

Link to comment
Share on other sites

Аз отскоро се интересувам от хранителните режими като цяло и доколкото разбрах от хората е добре да си набавяш повечко протеин :) :unsure: .Смисъл-овесени ядки,прясно мляко и т.н. :rolleyes:

А аз говорех за една съвсем нормална тренировка от около 1 час у вас примерно :)

Link to comment
Share on other sites

повечко протеин :) :unsure: .Смисъл-овесени ядки,прясно мляко и т.н. :rolleyes:

Това не е точно графа "повечко протеин". Овесените ядки особено, не че и в млякото има много... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Понеже стана дума за храни с повечко протеин (белтъчини) ще може ли да препоръчате някакви ?

На мен изварата ми харесва като състав, единствения проблем е, че трябва да се яде в по-големи количества, а на мен кашкаваленената не ми допада особено и ми омръзна. Виждали ли сте някъде да продават некашкавалена извара (поне в Кауфланд и Т-Маркет не съм виждал, а аз предимно от тях пазарувам) ?

 

Някой пробвал ли е "ябълков оцет" (ама такъв за отслабване, не за готвене) ?

В Тракия има ли магазини специално за хранителни добавки ?

Link to comment
Share on other sites

Понеже стана дума за храни с повечко протеин (белтъчини) ще може ли да препоръчате някакви ?

............................................................

Сурови яйца ама само белтъка ако може. Неяж повече от три жълтъка. (тоест ги пий)

Link to comment
Share on other sites

Не слушай на Akimoto простотиите.В никаф случей не яж сурови яйца освен ако не си ги зел преди 10 мин изпод гъза на кокошката,защото можеш да хванеш кофти болест(изскочи ми името).Най-добре си ги вари и си яж белтъка :)

Link to comment
Share on other sites

Не слушай на Akimoto простотиите.В никаф случей не яж сурови яйца освен ако не си ги зел преди 10 мин изпод гъза на кокошката,защото можеш да хванеш кофти болест(изскочи ми името).Най-добре си ги вари и си яж белтъка :)

Да ша хванеш птичи грип :D :D

Може да пипнеш САУМОНЕЛА ама е малко вероятно.

 

P.S ---> Па тамън и ще отслабнеш.

Link to comment
Share on other sites

Не е малко вероятно.Много е вероятно освен ако яйцата не са съвсем пресни.И не са ебавай,защото Салмонелата не е базик болест!Пич-яж си варени яйца и да не ти пука

Link to comment
Share on other sites

Сурови яйца ама само белтъка ако може. Неяж повече от три жълтъка. (тоест ги пий)

 

като гледам как си го написал и човек може да си помисли че му даваш правилен съвет..... никъде , в нито 1 книга не се препоръчват яйцата да се пият/ядът сурови това са абсолютни глупости

Link to comment
Share on other sites

като гледам как си го написал и човек може да си помисли че му даваш правилен съвет..... никъде , в нито 1 книга не се препоръчват яйцата да се пият/ядът сурови това са абсолютни глупости

 

Аз съм го чел в книга. --> Rudolf Simek - "Културизъм"

А и не само съм го чел казва ли са ми го и треньори не по културизъм други спортове.

 

А ти сигурно под книга имаш предвид списание "Мусколи и Фитнес" нали. :P

Link to comment
Share on other sites

Това със суровите яйца го - забравете! Човек е привикнал да яде готвена храна от няколко хиляди години.

Треньорите по разни спортове не са капацитети по медицина и биология.

 

В яйцата имало вещества (ензими, не помня, точно какво), които при термична обработка се разграждат и по тая причина по-лесно се усвояват от организма, да не говорим за намаляването на риска от салмонела и т.н.

 

И кога ще се научите, че се - мускУл!

 

 

@Zingam, с 2 шоколада няма да се отслабва. Пробвал ли си? То килограмите ще падат, но все ще седи шкембето/задника и т.н.

Не може да ядеш само въглехидрати и да очакваш да качиш мускулна маса. А и от шоколада са бързи и веднага са разграждат => тялото след като поеме нужнуто му си ги складира пак под форма на мазнини. Няма друг вариант.

 

Нямам намерение да се заяждам :) но отслабване не означава ли - намаляване на килограмите :)

 

А орелефяване - намаляване на мазнините най-вече.

 

Като цяло си прав, но смятам, че трябва да си по-точен с понятията, за да те разбират хората правилно.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм го чел в книга. --> Rudolf Simek - "Културизъм"

А и не само съм го чел казва ли са ми го и треньори не по културизъм други спортове.

 

А ти сигурно под книга имаш предвид списание "Мусколи и Фитнес" нали. :P

 

колкото книги съм прочел и статии ти едваш ли толкова врабчета си видял така че излишно е да спорим, това със суровите яйца всеки един културист ще ти каже че не е правилно

Link to comment
Share on other sites

колкото книги съм прочел и статии ти едваш ли толкова врабчета си видял така че излишно е да спорим, това със суровите яйца всеки един културист ще ти каже че не е правилно

Това със суровите яйца секи един нормален човек ще му каже,че не е правилно ама той не отбира от дума :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Имам още един въпрос:

Тъй като реших от време на време да заменям някоя вечеря с протеинов шейк и се чудя какъв протеин да си избера.

Мисля да се спра на някой от най-евтините варианти най-вече заради цената, а и факта че ще го използвам като заместител на хранене, а не толкова за покачване на маса ме навеждат на тази мисъл. Не ми се струва много разумно да хвърлям пари за качествен протейн, при положение, че качването на мускулна маса не е основната ми цел. Идеята ми е да го ползвам за спиране на катаболичните процеси и най-вече като заместител на хранене. Тъй като сте по-навътре в нещата кажете какво мислите по-въпроса ?

Кой от евтините протеини е по-подходящ за такава цел - Нутрим Хай Фит Спешъл ( http://nutrim-bg.com/products/product.aspx?pid=70&gid=60 ) или Нутрим MEGA PRO 92 Platinum ( http://nutrim-bg.com/products/product.aspx?pid=32&gid=60 ) ? Или може би някой друг ? Някой пробвал ли е от тези и какви са впечатленията ви ? Някакви впечатления от протеините на JC Nutrition или на Биогейм ?

Link to comment
Share on other sites

Аз по принцип добавки не ползвам,но мога да ти кажа,че Нутрим са боклуци.Всеки,който се занимава с фитнес и взима добавки това ми е казвал :)

Link to comment
Share on other sites

Най-простата диета е тази само на вода върши доста бърза работа но кофти е че може да почне да ти изяжда мускулите но като цяло хапваи по-малко и слатки нищо повече.Не искам да звуча като специалист аз така мисля

Link to comment
Share on other sites

Имам още един въпрос:

Тъй като реших от време на време да заменям някоя вечеря с протеинов шейк и се чудя какъв протеин да си избера.

 

Що не пробваш с яйца - ще ти дойде по-евтино ;) а със сигурност е и по-ефектно.

Link to comment
Share on other sites

Що не пробваш с яйца - ще ти дойде по-евтино ;) а със сигурност е и по-ефектно.

Според мен яйца винаги е по-добре, защото са натурални :). Друг е въпроса, че жълтъка е вреден при прекомерна употреба за нивото на холестерола. А и яйцето няма толкова белтъчини ( в смисъл, колко яйца трябва да изядеш да се равняват на и лъжица прах.....)

 

Аз досега не съм ползвал протеини и не мога да дам мнение за марка.

 

 

ЕДИТ: сега видях "диетата" на коцето - дано някой не повярва. Не ми се мисли колко е вредно това. И безполезно.

Link to comment
Share on other sites

Най-простата диета е тази само на вода върши доста бърза работа но кофти е че може да почне да ти изяжда мускулите но като цяло хапваи по-малко и слатки нищо повече.Не искам да звуча като специалист аз така мисля

 

Тая диета кърти мивки! И да искаш с нея не можеш да звучиш като специалист ;)

 

@Що не пробваш с яйца - ще ти дойде по-евтино а със сигурност е и по-ефектно.

 

Белтък 1 бр 17к 0м 4б 0в

Жълтък 1 бр 55к 5м 1б 1в

Яйце 1 бр (58 гр) 84к 6м 7б 0в ??? (??? 73к 5б 1в ???)

 

Яйца размер М 10 бр =1.72 => 0.17 лв яйце (мисля, че 58 гр е М)

70 гр белтък = 1.72лв + бонус мазнини и калории (а е възможно и да е 50 гр)

400 гр Nutrim Hi-Fit Special (80% уж) = 6.90 лв

100 гр= 1.72 100гр протеин = 80 гр белтък (ако приемем че е съдържанието е вярно, но по-вероятно е да е 40% т.е 40 гр)

Яйцата май е по-добре, но пък имат доста допълнителни калории.

По тази логика май най-доброто е изварата:

Извара (кашкавал) 145к 7м 18б 2в

Извара кашкавалена бор-чвор 1кг = 3 лв => 180 гр белтък = 3лв :punk (чудя се обаче дали родните производители не са намерили някакъв начин да премахват белтъка от изварата, понеже обикновената извара я дават 56к (в което не може да има повече от 11г белтък, а по принцип в нея трябва също да има 18...)

Ако някой измисли нещо по-евтино от изварата да пише ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...