Jump to content
BulForum.com

Tursq VGAtoTV adapter


Recommended Posts

Chuval sum che ima takiva neshta ot tv-out na videokartata do televisora, bezjichen i im vikaha vga-to-tv adapter, no ne znam kude gi ima, trqbva mi shtoto razstoqnieto ot pc do tv mi e poveche ot 15 metra kabel kato broim minavaniqta po pervasi i ugulcheta che da ne se vijda, a kachestvoto na takova razstoqnie mnogo se razvalq zatova trqbva da si namerq tova ustroistvo, maj kum 60-70$ e ama ne znam otkude da go namerq

Link to comment
Share on other sites

Правилно ли съм разбрал - трябва ти да вземеш сигнала от VGA изхода на видео платката а не от TV-OUT изхода и да го пуснеш към телевизора, като целта ти е да запазиш качеството?

Link to comment
Share on other sites

еми той си е казал - тв аута на пц-то към тв -то.

Напоследък голям интерес се появи към тези предаватели във форума :D .

Иначе според мен не ти трябва предавател, какво като разстоянието е голямо..

Аз лично при мен разстоянието е около 10 метра и в началото и аз си мислех така, но си направих коаксиален кабел, с който да закарам сигнала до телевизора. Разлика в качеството не видях при проба с този каксиален (около 20 метров) и 1.5 метров нормален (преместих телевизора до пц-то за пробата).

Link to comment
Share on other sites

Иначе според мен не ти трябва предавател, какво като разстоянието е голямо..

Аз лично при мен разстоянието е около 10 метра и в началото и аз си мислех така, но си направих коаксиален кабел, с който да закарам сигнала до телевизора. Разлика в качеството не видях при проба с този каксиален (около 20 метров) и 1.5 метров нормален (преместих телевизора до пц-то за пробата).

Дааа, точно така е. Аз и за това попитах дали се цели качество в сучая или се цели просто да не се пускат кабели. По-добро нещо от коаксиалния кабел няма. Това което може да мине през кабела не може да мине по радио ефира. Смущенията ще са повечко, качеството на зука и картината ще падне. Така че и моя съвет е за връзка с кояксиален кабел. Разстояние от 20-25 метра няма да даде ниакво вложаване за А/В сигналите. Затихването започва да се забелязва врапиращо чак при 1ГХз, хехе...

 

QUOTE
:D  .

 

Между другото и аз го забелязах това. Не знам дали просто хората питат или се интересуват сериозно от такива устройства понеже може да се хвана да направя една серия видео сендери.

Link to comment
Share on other sites

A ot roda na 14 metra s ne koaksialen kabel a ot vida na toq deto go davat s video kartata ima li vlo6avane na ka4estvoto

Ami da, ste ima wlosawane. Prosto kabela triabwa da e ekraniran i da e 75 omow (kakto e pri koaksialnia). Inace prosto se polucawat newerojatni bozi, otrazeni signali i senki po kartinata. Ne e tolkowa skyp kabela, taka ce wzemi slozi koaksialen :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз лично се интересувам, а не питам за спорта.

ОК, Айде ще помисля за колко временце мога да спретна едно такова нещо, даже и с възможност за предаване на стерео звук. Между другото ако си намериш готово, пиши къде ги има и на каква цена.

Иначе да питам нещо конкретно сега: за кой ТВ канал ттябва да е. За около 40-50МХз върши ли ти работа? Това е ниския обхват при сканиране на програмите - често се води LO, VHF-LO. Понеже там няма канали излъчвани по кабелната и няма да стават застъпки (в повечето случаи).

Така, изкача и още едно въпросче - за това нещо ще ти трябва антена на ТВ-то за да може да приемеш сигнала. Как ще се процедира - ще се сменя антената и кабела на кабелната или с някакво по-интелигентно решение?

Link to comment
Share on other sites

ave kato prekaram kabela kum tv-to znachi na mqstoto na tekstovete i granicite na menutata v/u tqh se poluchava edin flicker ot cvetove neshto kato oversaturation ama ne e tova shtoto samo tam se poluchava, kato pusna na secam i stane cherno bqlo estestveno izchezva ama kato namalq saturation do cherno bqlo ne se promenq... kakuv e problema??? smenqm opresnitelnite chestoti i razdelitelnite sposobnosti problema si ostava...

Link to comment
Share on other sites

s koaksialen kabel i kato mislish che ste ima smusteniq ako polzvash nad 15 m samo ste ti kaza che ne bi trqbvalo da ima nikakv problem za 15 metra i ot gore ako ima kupi si edin usilvatel za catv i si gotov

obache ako polzvash video karta s tv izhod s chinch moje i da iamsh problem s tezi 15 metra nai veroqtnov momenta ne sestam kakav usilvattel mojeshesh da polzvash za tv izhoda ot video karta kum video in na tv-to

Link to comment
Share on other sites

BTW vidqh gi v reset-a tiq wireless VGAtoTV transmitteri ama sa po 130$ i kato mu lepnesh dds prosto si e prekaleno skup analog na kabela...

Хехе, ебати - то излиза златно направо. А иначе как е направено самото устройство, има ли дисплей където да се изписват настройките за каналите и режимите или просто си влизат аудио и видео сигналите и нищо повече?

Link to comment
Share on other sites

ave kato prekaram kabela kum tv-to znachi na mqstoto na tekstovete i granicite na menutata v/u tqh se poluchava edin flicker ot cvetove neshto kato oversaturation ama ne e tova shtoto samo tam se poluchava, kato pusna na secam i stane cherno bqlo estestveno izchezva ama kato namalq saturation do cherno bqlo ne se promenq... kakuv e problema??? smenqm opresnitelnite chestoti i razdelitelnite sposobnosti problema si ostava...

Изтествай за проба да сложиш TV-то близко до PC-то и със стандартния кабел да ги свържеш и виж дали пак ще ги има тези цветни сенки. Аз предполагам че това е проблем на самия TV-OUT на видеото. BTW TV-OUTа на ATI е перфектен но на другите не ми харесва много :(

Та ако сенките изчезнат значи е от кабела, просто прекарай хубав коаксиален кабел - в кондара има такъв, тънък който да не ти пречи като го прекарваш, води се RG-174. С него би трябвало да стане, още повече че е идеален и за монтаж към чинч буксите.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не знам от какво се получава, ама за да гледам филми, трябва да изключвам кабела на лабелната от телевизора, иначе се получават страхотни смущения, прескачания, ивици и други.

Изключа ли от телевизора кабела, си гледам филми с идеално качество :confused

Сигнала го закарвам с коаксиален кабел с чинчове.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не знам от какво се получава, ама за да гледам филми, трябва да изключвам кабела на лабелната от телевизора, иначе се получават страхотни смущения, прескачания, ивици и други.

Изключа ли от телевизора кабела, си гледам филми с идеално качество  :confused

Сигнала го закарвам с коаксиален кабел с чинчове.

Да, за жалост е така. Просто се образува токов контур от потенциала на масата на кабелната мрежа през общата маса на телевизора към масата на PC-то което задължително е занулено с третия проводник на захранващия кабел. Не е решение да се раздели галванично антения вход понеже ще се влоши качеството на приеманите програми от горните ТВ обхвати, а пък да се раздели галванично с транформатор захранването на PC-то е недупостимо за коректната му работа. Ще започнат да се появяват сини екрани от некорекна рабора и смущения на паметта.

Ами ще си откачаме кабелите от антената и така... В кабелните мрежи на запад при изграждане на трасетата всички сплитери в даден сегмент се навързват с дебел проводник, който върви до коаксиалния кабел на кабелната мрежа а проводниците от всички вертикали се заземяват директно в земята за да гарантират нулев потенциал.

Link to comment
Share on other sites

az sum s ATI i ne e perfektna kartinata ili po skoro e dalech ot perfektna, to ne sa cvetni senki po skoro ultra saturation po granicite na teksta i menutata problemut e maj v pal-ntsc sistemite no prevkljuvah gi i cvetovete se promenqt ama problema si ostava...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Chuval sum che ima takiva neshta ot tv-out na videokartata do televisora, bezjichen i im vikaha vga-to-tv adapter, no ne znam kude gi ima, trqbva mi shtoto razstoqnieto ot pc do tv mi e poveche ot 15 metra kabel kato broim minavaniqta po pervasi i ugulcheta che da ne se vijda, a kachestvoto na takova razstoqnie mnogo se razvalq zatova trqbva da si namerq tova ustroistvo, maj kum 60-70$ e ama ne znam otkude da go namerq

Така, значи тези дни проверих за сендери и случайно попаднах във викиват на Видеосендер за ТВ с вход видео/аудио чинч. Цената е около 30лв, и мисля че имат няколко в наличност. Който се интересува може да провери там - първия щанд в дясно....

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не знам от какво се получава, ама за да гледам филми, трябва да изключвам кабела на лабелната от телевизора, иначе се получават страхотни смущения, прескачания, ивици и други.

Изключа ли от телевизора кабела, си гледам филми с идеално качество  :confused

Сигнала го закарвам с коаксиален кабел с чинчове.

Да, за жалост е така. Просто се образува токов контур от потенциала на масата на кабелната мрежа през общата маса на телевизора към масата на PC-то което задължително е занулено с третия проводник на захранващия кабел. Не е решение да се раздели галванично антения вход понеже ще се влоши качеството на приеманите програми от горните ТВ обхвати, а пък да се раздели галванично с транформатор захранването на PC-то е недупостимо за коректната му работа. Ще започнат да се появяват сини екрани от некорекна рабора и смущения на паметта.

Ами ще си откачаме кабелите от антената и така... В кабелните мрежи на запад при изграждане на трасетата всички сплитери в даден сегмент се навързват с дебел проводник, който върви до коаксиалния кабел на кабелната мрежа а проводниците от всички вертикали се заземяват директно в земята за да гарантират нулев потенциал.

problema sum go reshil pri men sus edin Visokochestoten Filter s protektor

20-862 Mhz, koito e na whoda predi kabelniq modem i televizora.

Po tozi nachin ne se poluchawat izrawnqwane na potencialite i kartinata e perfektna sus postoqnno wkluchen kabel ot pc-to w TV-to i antenen wuw TV-to (nqmam ideq kakwo ima wuw filtera), a sushto taka filtera e s protektor koito bi spasil w powecheto sluchai hardware wi pri padane na grum nablizko. Cenata mislq mu e 10-15 lv. no za sujalenie nqmam predstawa kude se prodawat. Mislq che w momenta nashite tehnici gi postawqt nawsqkade kadeto ima kabelen modem no ne sum siguren, moje da popitate wuw localniq wi office, pone za informaciq ot kade moje da si go kupite

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...