Jump to content
BulForum.com

GSM, залят с ракия


Recommended Posts

Значи, на връх нова година моя Siemens C55, беше безпощадно залят по невнимание с домашна ракия (пърцуца :) ), аз бях на градус и не обърнах особенно внимание, но след 2-3 часа забелязах, че 2 реда точки от дисплея му не работят иначе всичко му бачка но това с дисплея е супер дразнещо. Та, сега се чудя и се мая, дали ако го отворя и почистя с нещо ще се оправи или ще го сговнясам още повече... :confused

Help me please :(

Link to comment
Share on other sites

Po princip zalqt s te4nost gsm trqbva da se otvori i da se podsu6i ina4e rano ili kasno ste se poqvat problemi. Vlagata e golqm vrag na gsm-ite zatova te savetvam ako ti ne moje6 da go opravi6 po-dobre go zanesi v serviz dokato ne e stanalo tvarde kasno.

 

P.S. Jalko za propilqnata rakiq

Link to comment
Share on other sites

Po princip zalqt s te4nost gsm trqbva da se otvori i da se podsu6i ina4e rano ili kasno ste se poqvat problemi. Vlagata e golqm vrag na gsm-ite zatova te savetvam ako ti ne moje6 da go opravi6 po-dobre go zanesi v serviz dokato ne e stanalo tvarde kasno.

 

P.S. Jalko za propilqnata rakiq

Mai naqma da se opravi samo s podsu6avane ;) Nov GSM trqbva...

Link to comment
Share on other sites

Po princip zalqt s te4nost gsm trqbva da se otvori i da se podsu6i ina4e rano ili kasno ste se poqvat problemi. Vlagata e golqm vrag na gsm-ite zatova te savetvam ako ti ne moje6 da go opravi6 po-dobre go zanesi v serviz dokato ne e stanalo tvarde kasno.

 

P.S. Jalko za propilqnata rakiq

Mai naqma da se opravi samo s podsu6avane ;) Nov GSM trqbva...

Gluposti na tarkaleta.Ti otkade si siguren ????Az mislia , c he tochno sys podsushavane shte se opravi no neznam samo kakva e organizaciata na display.Kak e vkliuchen sys lentov kabel ili sys polyprovodnikovi podlojki.

Link to comment
Share on other sites

Batko32 и аз така си мисля ама... целия корпус на С55 е здраво затворен и има вид на капсула и не се вижда с какво е свързан дисплея. Освен това болтчетата са с една странна главичка, дето и забравих името и иска специална отвертка. А пък минаха вече 3 дена от тогава и би трябвало да е изсъхнало каквото там се е навлажнило. Та затова се чудя дали да се напъвам да го отварям, щото ако няма да стане е тъпо :confused

Link to comment
Share on other sites

Imah edin poznat sus sushtia problem!:)Sled vreme sam mu se opravi.....az ti predlagam malko da vzemesh da go pozagreesh,ako imash duhalka(pechka) sloji go malko pred neia!Det sa vika da go poduha malko i da go stopli..........moje i da ima efekt!:)

Link to comment
Share on other sites

От един "специалист" знам че телефон спокоино може да се почисти със спирт. Но не бива да се пипа дисплея със спирт иначе може да се налага нов дисплей. Отскочи до някой приател които разбира от тия работи и го питаи, 'щото в сервиза ще те лапнат като топъл хляб и най-малкото за нов дисплеи ще те оръсят ;).

Link to comment
Share on other sites

Знам :( и точно това ме притеснява и ме навежда на мисълта за разни собственоръчни интервенции, ама ще го трая още малко и му врътвам болтовете, колкото и странни да са те... ама... дедазнам :confused

Link to comment
Share on other sites

болта ти сигурно е шестограмен (сега ми излезе от главата името :( )

абе кво се косиш ... отваряй аз моя колко съм си играл :)

дайе му бях лепнал червено фолио на зелените диоди и дисплея светеше в оранжево :D много ефектно но беше слабо и изкарах няколко дни ...

тай че отвори мое да има някоя засъхнала капка и да праи проблем ;)

Link to comment
Share on other sites

Отвори го и го почисти със спирт и памук. "Алкохола и цигарите на никой не прощатат..." Това го казвам понеже в казармата колегата ми заля един лаптоп с ракия, при полужение че преди това беше обърнал и пепелника с пепел отгоре. Казах му да го почисти, но понеже лаптопа си бачкаше още, той не пожела. След седмица лаптопа спря без никакви причини. След като го отворихме имаше сумати разядени пътечки (направо изядени) от получената смес с която е бил залят. Така че не е ясно колко време ще бачка този ГСМ ако не се почисти. За диспля няма проблем - ще се оправи след като се изчисти.

Link to comment
Share on other sites

аа болчетата се казват лимбуси :) ех как се сетих бе :)

ама аз още не съм си намерил лимбус (то не болтчетата ами на отверката така и се вика) ще вида бащатата дали ще ми намери ...

Тай че и почвай да си търсиш лимбус

Link to comment
Share on other sites

аа болчетата се казват лимбуси :) ех как се сетих бе :)

ама аз още не съм си намерил лимбус (то не болтчетата ами на отверката така и се вика) ще вида бащатата дали ще ми намери ...

Тай че и почвай да си търсиш лимбус

Vyv magazinite za 1lev se prodava komplekt po 4br ;)

Link to comment
Share on other sites

аа болчетата се казват лимбуси :) ех как се сетих бе :)

ама аз още не съм си намерил лимбус (то не болтчетата ами на отверката така и се вика) ще вида бащатата дали ще ми намери ...

Тай че и почвай да си търсиш лимбус

Deset pati povtori LIMBUS no vse pak proveri dali taka se pi6e 6tot vse si mislq 4e pravilnoto e IMBUS :D

Link to comment
Share on other sites

Абе Лимбус, ще го напъна с ножката па като не ще :) - тогава, или по-добре е да пробвам със добрите стари часовникарски отвертки нищо че не са лимбус, щото не ми се обикаля да търся в тоя студ...

Ще ви кажа резултата :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

абе ако болтчете е здраво завинтено ... само ще му изядеш каналите с тие часовникатски отвертки ;) и после :sick тряа чупиш за да отвориш

Link to comment
Share on other sites

Мамка му :angry1 оказа се, че болтчетата въобще не са проблем, обаче като го отворих - ужас, всичко е здраво капсуловано и въобще няма кво да се почисти - тряя да се чупи, за да се стигне до дисплея. Баси Siemens-а кирлив :angry1 :angry1 :angry1 :sick :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Мамка му :angry1 оказа се, че болтчетата въобще не са проблем, обаче като го отворих - ужас, всичко е здраво капсуловано и въобще няма кво да се почисти - тряя да се чупи, за да се стигне до дисплея. Баси Siemens-а кирлив  :angry1  :angry1  :angry1  :sick  :angry1  :angry1  :angry1

Ufffff ei tova se kazva losh kysmet :( :( :( Ia ogedai po-dobre, da ne bi da ima vse pak nachin da se otvori kulturno bez sceni na nasilie ;)

Link to comment
Share on other sites

Ia ogedai po-dobre, da ne bi da ima vse pak nachin da se otvori kulturno bez sceni na nasilie ;)

Няма, батка... :( отказвам се щото ме е страх да пипам. Само като чух как пука като го напъна лекичко - мани мани. ще карам така, кво като е с две чертички по средата на дисплея - карай. Даже не ме дразнят когато се опитвам да чета SMS :angry1, или да играя на някоя игричка и да се чудя 'какво пи пише там?' :angry1 Не ме дразни и като гледам кой ми се обаждя и разбирам чак като му чуя гласа :angry1, също не ми пука и когато се опитвам да напиша нов номер и разбирам че съм сгрешил чак когато вече е въведен :angry1, абе не се ядосвам

Не се ядосвааааам

 

:angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Бе кого заблуждавам - Бесен съм!

ша го трясна в земята и ще ми свършат мъките :evil

 

оооф май за сервиз-че плаче :cry

Link to comment
Share on other sites

Баща ми имаше подобен проблем (само 4е го беше залял с морска вода :lol: ).

Та по-същия на4ин из4езнаха 2 4ерти от дисплея,но след няколко дена продължиха да из4езват още 4ерти4ки :blink: :wacko: :blink:

Положението наистина стана траги4но и той го заряза и си купи нов ;)

Link to comment
Share on other sites

polei go s meze

:D :D :D Ti pyk samo za iadene mislish :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...