Jump to content
BulForum.com

emocore anyone ?


Raging Fire

Recommended Posts

Абе все повече приятели почват да слушат емо и онзи ден се реших и аз да пробвам. Не е никак лошо къто текст и музика. Поне на мен ми харесва, та потърсих и видях, че няма тъкава тема, докъто има за другите стилове музика и реших да направя. Има ли фенове ? Какво мислите за музиката ? Любими песни/испълнители ?

 

Малко инфо, за тези, които сега се запалват:

Какво казва wikipedia?

Wikipedia за AFI.

Wikipedia за Alexisonfire.

Wikipedia за FOB

 

Малко линкове(може да добавяте и вие):

emo@data.bg

след малко ще оформя няколко албума и ще ги кача на локалния.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply
Тренд. Ше отшуми. Иначе Afi i FoB за мен не са нито емо нито емокор.

Това не пречи да му се кефя, докъто не отшуми, а и след това, нали ?

Link to comment
Share on other sites

Не е от моята махала Емо, но, иначе, съм слушал доста изпълнители от този стил и 90% не ми харесват. Panic At The Disco! имат малко добри неща, както и My chemical romance. Fall Out Boy са трагични, както и AFI за мен, но всеки с вкуса си. Мен ми е и писнало да споря коя група е "емо" и коя не е - пък и все едно това е много важно :sick

Очаквам Муунлайт да се изкаже по темата, че е специалистка:)

Link to comment
Share on other sites

/hate me more...see if i care.

 

поста на Curunir ми прозвуча като онзи лаф дето питали една баба за компютърните вируси и тя казала "не употребявам" :tongue

Link to comment
Share on other sites

Искам да задам един интимен въпрос- емовци, получавате ли ерекция като гледате подобни индивиди с готини прически и руж по бузките? Ужааааассс.

 

П.С. Днес съм голям простак, нормалните хора да не ме споменават с лошо, моля :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

има и добри групи,но като цяло ми се струва,че е доста хаотична музика

ама за стила на обличане-радва ме :love

ако момчета не прекаляват с грима и да стават гейове само заради музиката би било добре :punk

Link to comment
Share on other sites

Ама между другото, кой ви каза, че 30STM са emo .. така де, не трябва да се съди само по прическата на вокала :D доста по-близо са към alternative rock-а са според мен, пък и според last.fm :D Иначе който иска да си го слуша емото, ако му харесва наистина.

-Коя ти е любимата песен?

-Lucky you и [нещо] на Panic! At The Disco

;] ше им мине

Link to comment
Share on other sites

иначе къто сме почнали с вицовете:

What's emo's favourite film?

Finding Emo

 

What's emo's favourite book?

Emoirs Of A Geisha

 

What's emo's favourite dessert?

Emon Meringue Pie

 

Where does emo go on holiday?

Emocratic Republic of the Congo

Link to comment
Share on other sites

ако вокалите пееха с мъжки гласове щеше да е доста прилична музика. иначе май и на тва ще му мине модата като на всички други масови зарибявки

Link to comment
Share on other sites

Ама между другото, кой ви каза, че 30STM са emo .. така де, не трябва да се съди само по прическата на вокала, доста по-близо са към alternative rock-а са според мен, пък и според last.fm

Според last.fm Paris Hilton е brutal death metal :ph34r:

 

Иначе цялата тая тема с емото много се изопачава и почва да дразни :allien

 

До скоро модата беше ну-метъла, сега поотихна и се почна с емокора. Предвиждам, че следващият удар на пазара ще е alternative fagcore/progressive fashion rock. Натам клони, ако вече не е и стигнало до там :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Само да добава, че Парис Хилтон е най-много тагове Brutal Death Metal и аз имам принос за това :) А по тематва аз до тва лято нито бях виждал емо, нито знаех кво е тва и изведнъж наискачаха като гъби. Иначе на My Chemical Romance новия албум ми харесва, рокаджиийски е. А и не се водете по last.fm там почти сичко е натагвано емо.

Link to comment
Share on other sites

Музиката я одобрявам.Признавам че има много яки групи(говоря за Bullet for my valentine, Thrice, Yellowcard,Story of the year а не за Panic! at the disco) Обаче това с рязането на вени и с реването...еми по тъпо нещо няма.Пък и повече от емотата се преструват че са нещасни.Абе кво да праиш сеа е на мода след 1 година нещо друго ша е на мода. :D :punk :punk :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Пълен боклук е това емо, но какво да се прави...бойбанди с китари. Ще отшуми. Нека хлапетата си слушат каквото искат. Тъкмо ще има после за какво да съжаляват и да си казват "Ейй колко бях тъп едно време...".

Link to comment
Share on other sites

Пълен боклук е това емо, но какво да се прави...бойбанди с китари. Ще отшуми. Нека хлапетата си слушат каквото искат. Тъкмо ще има после за какво да съжаляват и да си казват "Ейй колко бях тъп едно време...".

 

:D :D Добре казано.Но защо отписваш целия стил.Искам да кажа че има много яки групи които си слушам с кеф.Да речем Bullet for my Valentine ,които се пишат емота пък понякога бият на траш понякога на хеви и понякога не нео.Аз също не харесвам много емо групи щото са ми много леки. :D :D (не гледай че имам ЛП на аватара сложил съм го щото ЛП ми беше първата група).Но си има мноо яки групи които са прилични и са слушаеми :D

Link to comment
Share on other sites

Във всеки жанр има и перли, които ако не винаги то поне от време на време правят нещо стойностно. Но за съжаление на всякъде повече е бълвоча, а при емо-то бълвоча е мнооого. Също толкова много са и "последователите" на този жанр и култура. Не съм слушал кой знае какво, но това, кеото съм чул ме е отвратило просто, а и като си ги представя горе-долу порастнали хора да ми пеят как майките им ги наказват и първото гадже ги е зарязало и ще режат вените направо умирам от смях :). Помня, че чух преди време 30 Seconds to Mars(не знаех, че ги водят и емо иначе нямаше да си играя да ги stream-вам ;))или нещо такова. Макар и да не беше зле- бързо ми омръзна. Просто не е музика, която да отстоява на времето. Всичко е базирано на one hit wonders.

Link to comment
Share on other sites

А уе кво сичките мразите Eмо-тата...секи с вкуса си...мене лично ме кефат Fall Out Boy

и Panic!AtTheDisco слушам и Billy Talent и My Chemical Romance слушам и съм г/д емо :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

То има разлика между това "емо", което е сега и и истинското емо в края на 80те ли кога беше като пост-хардкор или emotional hardcore. Имаше някви такива работи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...