Jump to content
BulForum.com

Лунно затъмнение


Recommended Posts

Аз направих 2-3 снимки, но ще ги кача утре нейде и ще постна линк.

 

Ето и линковете:

 

Снимка 1

Снимка 2

 

От 11 часа съм я задебнал :-) Но толкова успях.

 

BTW: Фото Canon S3 IS без допълнителна апаратура.

Link to comment
Share on other sites

Аз не само не успях да го снимам, а и не успях и да го видя дори. Тея тъпи облаци тяхната кожа кирлива пак провалиха всичко. До към 2 часа от моята гледна точка можеше да се видят само осветени облаци, после ако се е разяснило може. Иначе можех да кача снимки с телескоп снимани, горе долу добре стават и се вижда доста от близко луната.

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам какво сте снимали,след като казаха по телевизията,че няма да може да се види ясно в България.Все пак съм любопитен да видя :)

Link to comment
Share on other sites

Незнам какво имаш предвид под "няма да може да се види ясно в България"...

Ако нямаше облаци можеше да се види цялото затъмнение...от край до край.

Преди се занимавах с астрофотография (до преди 2-3 години)...та имам достатъчно снимки на подобни явления. Кофти тръпка е, че почти не познавам подобни запалени на тази тема фенове в града. :zzz

Link to comment
Share on other sites

E zna4i az sam imal unikalniq 6ans da go nabliudavam za 15 min.Ot 1:32 do 1:50 na tersatami v Trakiq se be6e otvorila dupka v Oblatzite.Probvax i da go snimam no s moq samsung A 40 ne se polu4i ni6to.Lunata ne be6e zakrita na palno.Че къъъъъ я мислите вие тая работа .Мали голям кеф.

Link to comment
Share on other sites

E zna4i az sam imal unikalniq 6ans da go nabliudavam za 15 min.Ot 1:32 do 1:50 na tersatami v Trakiq se be6e otvorila dupka v Oblatzite.Probvax i da go snimam no s moq samsung A 40 ne se polu4i ni6to.Lunata ne be6e zakrita na palno.Че къъъъъ я мислите вие тая работа .Мали голям кеф.

Е барво поне на теб!Аз дебнах да я видя и снимам, ама нищо от двате не направих заради облаците:(

Link to comment
Share on other sites

Преди се занимавах с астрофотография (до преди 2-3 години)...та имам достатъчно снимки на подобни явления. Кофти тръпка е, че почти не познавам подобни запалени на тази тема фенове в града. :zzz

Има..има...ама си мълчат... :D ....аз навремето като малък висях по цяла нощ на покрива на блока, имах един руски телескоп 80Х, но го бях модвал с окуляри до 320Х и с един лентов, немски фотоапарат....с ORWO 400ASA филми щраках на поразия....денем пък щраках по слънцето и му изчислявах по петната активността....щом сега с лявото око виждам перфектно, а с дясното имам близо диоптър...прави сметка какво висяне и гледане с дясното око е било.

Иначе по въпроса за лунните затъмнения....не ме е яд, че имаше облаци...другият път ще се надявам да няма. Виж ако беше пълно слънчево и имаше облаци тогава кофти, че са много нарядко във времето (гледани от конкретна точка на земята). ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...