Jump to content
BulForum.com

Филми в 3gp


smilen

Recommended Posts

Някой знае ли,от каде мога да си сваля игрални филми в 3GP формат,за телефон.В DATA.BG ги има обаче нещо не мога да ги сваля от там.Благодаря предварително.

 

 

П.С.-Моля администраторите да не ми се сърдят за тази тема,ако не е за тук.Наистина просто не знам каде другаде да я постна.МЕРСИ.

Link to comment
Share on other sites

Ако си със смартфон сваляш си за телефона DivX плейрът а за PC то си сваляш Pocket DivX encoder и си ги правиш филмите .avi + субтитри !

Link to comment
Share on other sites

Ако си със смартфон сваляш си за телефона DivX плейрът а за PC то си сваляш Pocket DivX encoder и си ги правиш филмите .avi + субтитри !

е той пита за 3гп..дори ида има смартфон ен всики има голяма карта ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз само имам един въпрос ...

Как ще подкара субтитрите на 3гп дори и да е с смартфон?

Има си програми, с които се залепват субтитрите за филма, преди конвертирането в 3gp.

 

smilen, тук има няколко филма.

 

KyPo, извинявай, не се сещам сега. Ще се поразровя и ще ти пиша.

Link to comment
Share on other sites

Има си програми, с които се залепват субтитрите за филма, преди конвертирането в 3gp.

Много общо ми казваш има си програми ....Дай една таква ::) че ми е много интересно :)

Link to comment
Share on other sites

Много общо ми казваш има си програми ....Дай една таква ::) че ми е много интересно :)

 

Ето ти една приказка с картинки. Наскоро някъде четох за програмки, които го правят доста бързо, ама убий ме, не се сещам къде беше.

 

Тук има по-нова версия на програмата.

Link to comment
Share on other sites

Ето ти една приказка с картинки. Наскоро някъде четох за програмки, които го правят доста бързо, ама убий ме, не се сещам къде беше.

 

Тук има по-нова версия на програмата.

 

Аз до колкото гледам програмата тя е за ави ... не намирам да има за лепкане на 3гп суб .. :)

Иначе програмата е бива ...

 

Edit:1 Упссс ... явно колко съм чел :) ясно :)

Edit 2 : Alex може да е излезнало леко като заяждане но не съм се заяждал просто ми беше интересно ... не може ли да науча малко повече за 3гп формата тъйкато си нямам идея как ще се лепнат суб но така или иначе вече разбрах :)

Link to comment
Share on other sites

Аз до колкото гледам програмата тя е за ави ... не намирам да има за лепкане на 3гп суб .. :)

Аз нали ти писах, че се лепват преди конвертирането в 3gp!

Link to comment
Share on other sites

Аз до колкото гледам програмата тя е за ави ... не намирам да има за лепкане на 3гп суб .. :)

Иначе програмата е бива ...

 

Понеже те гледам, че чудиш за кво да се заядеш, виж ей тва и мирясай.

 

» Стъпка първа - Титрите

 

Първо,трябва да си намерите субтитри за филма.Това е супер лесно,като се има на предвид факта,че повечето филми си вървят със съответните титри.Дори и това да не е така,винаги може да намерите това което ви трябва на сайтове като subs.unacs.bg или dvd.box.sk.След като вече си имате субтитрите,трябва да ги конвертирате във .ssa (Sub Station Alpha) формат.Това става много лесно със почти всички програми за работа със субтитри.Тъй като повечето от субтитртите са във .sub (MicroDVD) формат,аз използвах програмата SUB2SSA и резултатите бяха повече от отлични,тъй като със повечето от програмите се получава разлика във времето,в което се появават субтитрите.Тук всичко е много елементарно.Първо във полето "Input" избирате .sub файла.Програмата автоматично търси файла,от който да добави framerate-a.Ако не може да го намери сама,ще се наложи вие да посочите къде се намира той.Това е много важно,защото точно тук се определя точното показване на самите титри.После до полето "Output" натискате бутона "Select" и си избирате името на .ssa файла,който ще създадете след малко.Сега идва ред на найстойките по самите субтитри.Избирате си шрифт и всичко останало.Лично аз ви съветвам да използвате четливи шрифтове със размер около 23-25,но това е много относително.След като направите всички тези настройки,натискате бутона "Convert to SSA" в дъното на прозореца на програмата и сте готови със субтитрите за филма.

Сега е време да отворите Virtual Dub и да добавите субтитрите към самият филм.Отворете .avi файла и от меню-лентата на програмата изберете Audio > Direct Stram Copy,Video > Full Processing Mode,а от Compression изберете накакъв DivX кодек и дори изберете bitrate около 1000.И сега за да добавим субтитрите - отидете на Video > Filters > Add.. > Subtitler.След като изберете този филтър,ще се отвори един специален прозорец,в който всичко е много елементарно.Първо избирате .ssa файла,който създадохте преди малко,след това е препоръчително от полето "Default word wrapping mode:" да изберете "{\q2} Manual word only -- both \n and \N break lines".Сега натиснете бутона "Show preview" за да видите как ще изглеждат субтитрите.Постарайте се да забележите дали те се появяват точно когато трялбва.Ако всичко е наред,натискате "OK" и продължавате да четете нататък ;].

Сега отивате на File > Save As AVI ... за да запазите новото .AVI със вградените субтитри.Това ще отнеме известно време.При мен лично отне около 1 час(P4 2 GHz,256 DDR).Това време зависи изцяло от възможностите на вашето PC.Не се притеснявайте ако файлът,който ще създадете,е голям дори и 1 GB.После този файл ще бъде изтрит.

 

След това вече конвъртваш новия файл в 3gp, ама няма смисъл да го правиш понеже самият 3gp формат позволява мисля че максимум 15 кадъра, което никак не е достатъчно за гледане на филми.Спасението е Symbian и SmartMovie Player, ако има заинтересовани ще дам линк, ако Teddy-King.Просто не проверих всички линкове.

Взето е от един туториал avi to VCD, на който не можах да открия оригинала.Намира ми се на харда, ако някой го иска ще му го пратя.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички ви.С конвертирането на видео файлове се занимавам от доста време и знам доста неща.Целта ми беше,ако някой знае готови филми като тука:http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1032684

Само че аз нещо не мога да ги сваля.

Link to comment
Share on other sites

Ето една много малка програма за вграждане на субтитри !

Проблема е там , че не прикача звука и с виртуал дъб ще трябва да го съединиш !

Иначе е 87кб и трябва да се изгледа филма за да се прикачат субс !

Download

;)

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички ви.С конвертирането на видео файлове се занимавам от доста време и знам доста неща.Целта ми беше,ако някой знае готови филми като тука:http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1032684

Само че аз нещо не мога да ги сваля.

3gp movies on data.bg by djzed

пробвай така. при мен се свалят без проблем

 

... а най-добрата програмка за "лепене" на титри според мен е AviSub

само дето файла е в *.divx, но почти всички плеъри, които поддържат divx/xvid го плейват без проблем

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...