Jump to content
BulForum.com

Проблем при гасенето на Windows XP


Flameseeker

Recommended Posts

Имам следния проблем. Когато се опитам да загася един компютър под Windows XP след като изпише Windows is shutting down, ПЦ-то дава черен екран, и увисва. Не загася хард диска. Това ми се е случвало под 98 но никога под XP.

 

Имам предположение, че е от дриверите за дъното, понеже ПЦ-то е доста старо и първия път не качих никакви дривери за дъното, като реших че XP-то ще си ги захапе само. Работата е че хората на които е компютъра нямат диск с дривери за него. Дъното е с VIA chipset и пробвах да инсталирам 4in1 4.43 driver пакета от сайта на VIA, но дриверите за IDE контролера не искат да се инсталират.

 

Някой да е имал подобен проблем под XP?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Имам следния проблем. Когато се опитам да загася един компютър под Windows XP след като изпише Windows is shutting down, ПЦ-то дава черен екран, и увисва. Не загася хард диска. Това ми се е случвало под 98 но никога под XP.

 

Имам предположение, че е от дриверите за дъното, понеже ПЦ-то е доста старо и първия път не качих никакви дривери за дъното, като реших че XP-то ще си ги захапе само. Работата е че хората на които е компютъра нямат диск с дривери за него. Дъното е с VIA chipset и пробвах да инсталирам 4in1 4.43 driver пакета от сайта на VIA, но дриверите за IDE контролера не искат да се инсталират.

 

Някой да е имал подобен проблем под XP?

 

и при мен се получава така на една стара машина с via chipset дъно ... ако откриеш разрешение на проблема, свиркай.

Link to comment
Share on other sites

Ахх, наскоро имах точните драйвери за такова дъно. За съжаление, единствено копие беше :(

Старият ми компютър беше с такъв chipset. Преди да го продам го ползвах с Windows XP БЕЗ SP. Всичко беше наред. Когато трябваше вече да го давам му форматирах харда и сложих SP2 и тогава драйверите нещо взеха да правят проблеми (IDE контролера точно).

Та ето една идея - ако си със SP2 пробвай с windows без SP.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...