Jump to content
BulForum.com

AMD Sempron AM2 vs. 754


Recommended Posts

Засега цената на AM2 е доста по-висока, но заслужава ли си?

Тест намерих само един - ето. Въпреки по-бавния рам [1024MB - DDR 400MHz (2.5-3-3-6) с/у DDR II 667MHz (4-4-4-12)] 754 показва почти сходни или дори по-високи резултати.

Според вас има ли смисъл от тази по-нова технология като се вземе под внимание цената? И ако може някой да ми даде още някой тест (по възможност със Sempron)?

Link to comment
Share on other sites

А бе ти не беше ли правил подобна тема скоро?

AM2 e много по-добро. Дъната подържат Dual Channel и DDR2,а с754 е супер старо и безперспективно. Влез в Tom's hardware там има всякви тестове. Превъзходството на конфигурации на АМ2 e огромно (е разбира се ,зависи кво го караш да прави, ако му пуснеш някъв линеен алгоритъм няма да има разлика в производителността).

Link to comment
Share on other sites

Ами тя темата беше по друг въпрос, ама пак се бяха споменали процесори.

Ами какво трябва да правя за да усетя голямата разлика като използвам Семпрон? Единствения тест, в който 754 изостава е този за паметта, ама това е нормало.

 

Процесорите в теста, който бях дал са с еднаква честота (1.6) и L2 кеш (256). Цени:

AMD Sempron 2800+ 64bit 754 BOX - 89лв.

AMD Sempron 3000+ s.AM2 BOX - 132лв.

И още 20-тина лева разлика в цената на дъното.

Струва ли си?

Link to comment
Share on other sites

Ами основната идея на AM2 сокета е, че ти позволява да ползваш DDR2 в Dual Channel и от това се вдига производителността на конфигурацията. Иначе ако имаш два еднакви процесора, нормално е да няма голяма разлика в производителността им. Има и купища субективни фактори, който трябва да се отчетат - на кои дъна са правени тестовете, кои са производителите на рамовете, какви са ядрата на процесорите, дали процесора е читава бройка....

Link to comment
Share on other sites

В Tom's Hardware намерих тестове с купища процесори, но само 939 с/у AM2. Въпреки това в повечето тестове пак 939 се представя по-добре.

Иначе аз ще слагам и в двата случая сходни дъна, рам - 400 с/у 667 (800 е много скъп) и се двоумя точно м/у горепосочените два процесора, а досега тестовете, които гледам трудно могат да ме убедят да се охарча 60-70лв. повече за AM2. Затова пуснах темата, туко-виж някой от вас да успее :P .

Link to comment
Share on other sites

зa да не пускам нова тема ре6их да питам вас ако може зех си нов комп и си мисля 4е има лека надценка на 4астите зна4и става въпрос

platka-asus m2n/nf430am2-155 лв

procesor-amd semperon 3200+ /am2/box- 129лв

hard-hitachi 160gb 7k250 7200 8m-104лв

ram-A-DATA 512 ddr 2 553-92 лв

видео-asus en7300gt-168lv

Link to comment
Share on other sites

В Tom's Hardware намерих тестове с купища процесори, но само 939 с/у AM2. Въпреки това в повечето тестове пак 939 се представя по-добре.

***

Затова пуснах темата, туко-виж някой от вас да успее :P .

Ами има много на борй религиозни хора и нищо не може да ги убеди, че не съществуват свръхестествени сили. След като си толкова сигурен, че няма разлика в производителностите на конфигурации на с754 и AM2 бягай и взимай 754. Едва ли някой ще тръгне да те убеждава в очевадни неща.

 

зa да не пускам нова тема ре6их да питам вас ако може зех си нов комп и си мисля 4е има лека надценка на 4астите зна4и става въпрос

platka-asus m2n/nf430am2-155 лв

procesor-amd semperon 3200+ /am2/box- 129лв

hard-hitachi 160gb 7k250 7200 8m-104лв

ram-A-DATA 512 ddr 2 553-92 лв

видео-asus en7300gt-168lv

Абсолютно никой не може да ти отговори на така зададения въпрос. Трябва да кажеш на коя дата си купил машината, какви са били тогава цените в $, не в лева. А и харда какъв е: ATA133, SATA или SATAII :confused

Link to comment
Share on other sites

неска ми го дадох и днес е купен харда е SATAII в дoлара не мога да кажа цената и o6те един тъп въпрос в пропертиса пи6е 4е 1.8 gh ma e na 3200+ eй тва не го разбирам ко може да ми обесни някой

Link to comment
Share on other sites

неска ми го дадох и днес е купен харда е SATAII в дoлара не мога да кажа цената

Може да са те изпързаляли при преизчислението на цената от $ в лева. Харда и рама са в нормални граници... видео картата май е малко по-скъпа от очакваното. Но не съм сигурен, влез в някой сайт и си ги провери по курса за деня.

Link to comment
Share on other sites

леле много съм зле пуснах отзад едно коп4е на 110 волта и си4ко по4на да пу6и възможно ли е да е изгоряло си4ко

Link to comment
Share on other sites

Ами има много на борй религиозни хора и нищо не може да ги убеди, че не съществуват свръхестествени сили. След като си толкова сигурен, че няма разлика в производителностите на конфигурации на с754 и AM2 бягай и взимай 754. Едва ли някой ще тръгне да те убеждава в очевадни неща.

Аз не съм сигурен, само гледам какво показват цифрите. Просто реших, че може да се намерия някой, който да ми даде основателен аргумент, че AM2 е по-добър.

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм сигурен, само гледам какво показват цифрите. Просто реших, че може да се намерия някой, който да ми даде основателен аргумент, че AM2 е по-добър.

am2 - *Тези семпрони се клокват чудесно : ) , летят на 300шина безпроблем.

*дуал чанал на паметтна, сравнение с 754 кадето е само сингал

*след време на този сокет може да сложиш някой двуядрен процесор и да не сменяш нищо друго..

Link to comment
Share on other sites

леле много съм зле пуснах отзад едно коп4е на 110 волта и си4ко по4на да пу6и възможно ли е да е изгоряло си4ко

 

Вероятноста е много малка имал съм среща с подобен проблем просто ти трябва ново захранване ;)

 

am2 - *Тези семпрони се клокват чудесно : ) , летят на 300шина безпроблем.

*дуал чанал на паметтна, сравнение с 754 кадето е само сингал

*след време на този сокет може да сложиш някой двуядрен процесор и да не сменяш нищо друго..

 

Аз съм с 754 и също без проблеми стигам 300 шина само паметта иска по-финна настройка докато при ДДР2 няма нужда от такава.

За дуал ченъла съм съгласен обаче при Семпрон разликата не е толкова голяма.

Третата причина е просто следствие преди си имаше и Котлони на 754.

 

Според мен смисъл има от АМ2 при двуядрени процесори и при новите чипсети защото на една нФорс3-ка дет е доста умрял чиспет за клок особено да не споменавам са му турили АМ2 както и на ВИА дъртите чипсети просто са ги преспособили с новия сокет и там разликата е никва. Примерно при новите чипсети като на нВидиа 570 е друго положението 754 не може да развие предела на чипсета и за това 754 е ненужен вече.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...