Jump to content
BulForum.com

Кое дъно е подходящо за тоз процесор?


Recommended Posts

Хора абсолютно нищо не разбирам тъиче разчитам на вас.За тоз процесор:K8 2600+ Sempron 64Bit,S754

кое дъно е подходящо.И ако може да не е наи скъпото щото съм супер стиснат :)

 

Благодаря предварително

Link to comment
Share on other sites

ASRock K8NF6G-VSTA VGA s.754-89лв ако е за PCI-E ако е за АГП ASRock K8Upgrade-NF3 s.754 75лв. Цени от erabg.com Какво разбираш под подходящо?

Link to comment
Share on other sites

По-добър от горе посочения е варианта на Epox със същия чипсет (Epox EP-8GF6100-M) аз съм с него и съм много доволен държи на клок има много настройки по биос-а. На двата чипсета е с пасивно охлаждане (в саита на Epox е старата ревизия която е с активно охлаждане справка ТУК ) иначе можеш да прочетеш много за дъното ето ТУК ) Цената е почти същата като дъното по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Според мен няма никъв смисъл да се наливат пари в s754 - отживелица е вече.

 

Не всеки може да си позволи да прави ъпгрейд през 6 месеца защото нещо си вече било "остаряло", нали ?!

Link to comment
Share on other sites

Не всеки може да си позволи да прави ъпгрейд през 6 месеца защото нещо си вече било "остаряло", нали ?!

Ами.... не бих казал 6 месеца, по-скоро 2 години и 6 месаца. А и според мен човека не прави ъпгрейд.

Link to comment
Share on other sites

Ами.... не бих казал 6 месеца, по-скоро 2 години и 6 месаца. А и според мен човека не прави ъпгрейд.

Права права.Ся съм с AMD Athlon 1800+(работи на 1.5) и както казах нищо не разбирам тъиче гледах да е някво процесорче дето е бързо нали разбираш :) .Благодаря за съветите хора :D

Link to comment
Share on other sites

Ако ще е качествено за малко пари -> AMD s.AM2 задължително Athlon64 от 3000+ нагоре. За дъно вчера гледах тестовете в tom's hardware, MSI-ките рулират. K9A и K9N.

защо пък точно от атлон 3к нагоре? какво нети харесва в сепроните с.ам2 ?

 

AMD Sempron 2800+ s.AM2 BOX 91.85лв

EPOX MF4 Ultra NF4 s.AM2 146.01лв

 

това мисля, че е нещо добро за малко пари, а и на клок в тази комбинация тези семпрони отиват на най-малко 300 шина с боксовото охлаждане.

Link to comment
Share on other sites

Не ни харесва, защото си е Sempron... Тези процесори не са за игри! Ако ще взимаш компютър за офис или каквото и да било добре, но ако ще е за игри - не... Защо мислиш, че са толкова евтини?

За мен в момента 64 битовите атлони на AMD са най-добрите на пазара за едноядрени процесори...

Link to comment
Share on other sites

MSI рулират ако не клокваш ;)

Ай ся подробности ;)

 

Не ни харесва, защото си е Sempron... Тези процесори не са за игри! Ако ще взимаш компютър за офис или каквото и да било добре, но ако ще е за игри - не... Защо мислиш, че са толкова евтини?

Напълно съгласен съм с първата част на мнението ти - Семпрон са за офис машини. Преимуществото на Атлоните не е само при игрите, те имат повечекеф, повече инструкции и са по-добри при продължителни, тежки изчисления на алгоритми с ескпоненциална сложност ( :D ).

Link to comment
Share on other sites

много,много ги подценявате семпроните. Пуснати на 1 и съща честота заедно с атлона, атлона има предимство има няма 5% + това инструкциите и за 2та процесора са едни и същи, единствената разлика идва от кеша за която на семпрона му трябват около 200мхз повече за да настигне, че и мине атлона. А са евтини защото такава е новата политика на амд срещо борбата с интел, те ако струваха по 140 лева тогава атлоните трябва да са на 1 цена с конрое... каде въобще не им е мястото :)

 

Сега не казвам, че семпрона е по-добър от атлона. Но просто по горе говорихте за евтини процесори и атлони, които са среден клас процесори.. и нещо не се връзва. Семпрона е напълно достатачен за игри, а и с малко клок настига атлона. Всъщност разликата междо 2та процесора е някаде 30тина лева, аз лично бих е дал за да си взема атлон, но някой хора които нямат тези пари, а търсят нещо наистина добро и евтино небива да им създавате толкова негативно мнение за семпроните. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...