Jump to content
BulForum.com

Subtitri DIVX filmi za Fedora core 5


Recommended Posts

Znam che vi e pisnalo za prizivi za pomosht, no sum novak i ne se opraviam mnaogo. Ta svalih si Mplayer i vsi4ki divx filmi trugnaha, no subtitrite izlizat ne na Western encoding !!!!! Molia da mi pomognete mnogo me e iad che ne moga da izbiagam ot WINDOWS sasmo zaradi neshto tolkova drebno :)

 

Danke predvaritelno.....puk i tazi tema moje da pomogne i na drtugi zakusali kato men :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

i na xine i na Mplayer настойките са супер лесни ама и аз ивнаги ги забравям! хахахах има там някаде на Мплеъра фонт нещо си и го даваш на СР1251 и тва е. може да дадеш за фонт на субс-овете

/windows/C/windows/Fonts/arial.(ttf li e kwo e).

Link to comment
Share on other sites

mplayer -sub [subtitle_file] -subfont-encoding cp1251 -subfont-text-scale [размер на субтитрите (3-4 е добре)] movie.avi

 

И още нещо, subfont-text-scale работи само при някои -vo-та. Например, при gl и gl2 при мен не работи.

Link to comment
Share on other sites

-subcp says, that it works only if you have iconv installed, and
-subfont-encoding says it's used when you use freetype..... i have both
(and imho most of the users have both)

Link to comment
Share on other sites

... -subfont-text-scale [размер на субтитрите (3-4 е добре)] .....

Размера може да е и дробно число. При мене е добре при стойност subfont-text-scale=3.5

Имам обаче въпрос : как да изведа субтитрите в черното поле под видеото при широкоекранен

филм? Всичките ми опити с филтъра " −vf expand " бяха неуспешни - или плеъра не реагира, или

блокира.

Link to comment
Share on other sites

Размера може да е и дробно число. При мене е добре при стойност subfont-text-scale=3.5

Имам обаче въпрос : как да изведа субтитрите в черното поле под видеото при широкоекранен

филм? Всичките ми опити с филтъра " −vf expand " бяха неуспешни - или плеъра не реагира, или

блокира.

просто го неможе ;)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност може.
vf=expand=0:-50:0:0

 

Благодаря, така филтъра наистина заработи. Аз като Windows потребител механично записвах в

конфига " vf expand=" :( , но за първото " = " не срещнах никъде инфо че е необходимо. Утре ще

поекспериментирам , щото тази вечер бирата ми е в повече :beerchug

 

Добавянето на следният ред :

vf-add=dsize=-2:400:1,expand=0:0:0:75:0:4/3

в config файла дава сравнително добър резултат за 17" и 19" LCD монитор. Сваля субтитрите на долния край на монитора и позиционира видеото което не е с размери 4/3 по долу от горния край. Ако държите видеото да е точно на средата на монитора, трябва да променяте стойността expand=0:0:0:75:0:4/3 от 50 до 100 в зависимост от резолюцията му. Това обаче работи само в най новата версия на плеъра.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...