Jump to content
BulForum.com

Лявата колона не свири.


Recommended Posts

Изведнъж както си слушах музика и лявата колона на лаптопа спря.Помислих си ,че е изгоряла ,но НЕ.Работи си под ХП ,но под линукса не баца.Проверих Alsa mixer-и щуротии кво ли не и тва е... не иска да тръгне пак.Картата е Crystal Clear.

Link to comment
Share on other sites

ако имаш други колонки сложи ги и пробваи ако стане значи е от колоните и ще трябва да сменяш

Link to comment
Share on other sites

Ето какво са посъветвали някой с подобен проблем:

 

* Me: "Hi, I have a problem with my left speaker, no sound is coming out of it."

* Tech Support: "Have you adjusted the balance in the volume properties?"

* Me: "Yes, it's definitely not that, and it's not a sound card or connection problem either. Could you just send me some new speakers? It's still under warranty."

* Tech Support: "Errrm, ok, I want you to go to DOS and type 'format c:' and then restore your hard disk from the master CD."

* Me: (click)

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Ето какво са посъветвали някой с подобен проблем:

 

* Me: "Hi, I have a problem with my left speaker, no sound is coming out of it."

* Tech Support: "Have you adjusted the balance in the volume properties?"

* Me: "Yes, it's definitely not that, and it's not a sound card or connection problem either. Could you just send me some new speakers? It's still under warranty."

* Tech Support: "Errrm, ok, I want you to go to DOS and type 'format c:' and then restore your hard disk from the master CD."

* Me: (click)

 

:D

Този вариант и аз го знам ,но не ме устройва.Пробвах и с външни колконки същата работа.....

Link to comment
Share on other sites

Този вариант и аз го знам ,но не ме устройва.Пробвах и с външни колконки същата работа.....

Хм, много интересен проблем имаш :wacko: Какво е дистрото ? И още нещо с какво по-точно слушаше музика като стана това (xmms, amarok ... или) ?

Link to comment
Share on other sites

Слушах с xmms,а дистрото е Сусе 9.1

 

Имам едно много яко чувство как дисковете на Slackware 10.2 се засилват към CD-ROM-а.

 

 

 

EDIT 2:Сега забелязах ,че като сложа слушалки и съвсем леко се чува през лявата.....

Link to comment
Share on other sites

Е тогава пробваи някакъв Equlizer да видиш нещо да не е разместено там от дясната да се чува по силно или нещо такова

Link to comment
Share on other sites

Е тогава пробваи някакъв Equlizer да видиш нещо да не е разместено там от дясната да се чува по силно или нещо такова

Е кво да му пробвам на еквалайзера.Направен си е на метъл и баланса на колоните е оправен не виждам какво общо има...

Link to comment
Share on other sites

Проблема изчезна след преинсталация.Реших да го подновя сусето докато ми се свалят дисковете на слака и воала звук и от двете колонки при това много качествен :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

На мен все пак ми е интересно и имам въпрос:

"Изведнъж както си слушах музика и лявата колона на лаптопа спря"

Какво направи, че да спре? Какво правеше през това време?

Link to comment
Share on other sites

Лежахме на леглото с приятелката ми и слушахме Metallica - Wherever I May Roam.Просто отидох да добавя още песни и забелязах ,че едната колона не свири вече.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...