Jump to content
BulForum.com

Кажете сервиз за финна електроника


Recommended Posts

значи направих една голяма простотия

 

на дъното от подписа ми тръгнах да слагам паметите от подписа ми, които са със рам синкове

 

тъй като слотовете за дуал ченъл са един до друг а паметите са със рам синкове не би трябвало да влезнат... обаче понеже чиповете на паметите са шахматно разположени аз реших че ще мога да ги вкарам... а резултата се оказа една много голяма простотия ... изкъртиха се 2 от тези малките чипове по платката които са по 1мм големи (даже и по малки) но резултата е че паметите не работят

 

изкъртиха се по 1 на всяка платка

 

 

мнооого моля кажете в кой сервиз да отида да ми ги запоят, те чиповете даже си ги намерих и са във мен и въобще има ли шанс да се оправят тези памети или да се сбогувам със тях

 

ако също някой от форума може да ми свърши тази работа ще си плащам ще черпа каквото трябва

 

 

моля помогнете

Link to comment
Share on other sites

Предполагам, че на достатъчно места могат да ти свършат работата...но ако не намериш своевременно - пусни един РМ, ще те пратя на едно място. Скоро имах като твоя проблем само че с една видеокарта (9800PRO). При махането на охлаждането стана фал и забърсах известно количество съпротивления и резистори с големина като твоите (виждат се само с лупа). По тази причина една от паметите излезе извън строя и започна да дава артефакти по всяко време. Тъй като картата хич не е лоша реших все пак да си я възстановя - от TED взех една изгоряла, човекът видя кои и колко елемента липсват на моята и просто ги прехвърли от едната на другата. Излишно е да казвам, че картата заработи като нова.

 

Ако не си повредил елементите, които са паднали мисля че няма да има никакъв проблем. Ако си ги прецакал обаче, ще трябва да се видят какви са точно стойностите им, за да се вземат отделно отнякъде другаде.

 

Едит: ОК, пускам ти РМ. :)

Link to comment
Share on other sites

значи елементите почти със сигурност не са повредени и са пред мен на бюрото

 

казвай направо къде да хода ако може още утре щото направо ми се реве бате, толкова много ги чаках тия памети и им се радвах

 

ако сичко стане ще те черпа обещавам

Link to comment
Share on other sites

след като сумати пъти ме обнадеждиха че паметта мога да се я запаза като скъп спомен или да е изхвърля на боклука аз си поех инициатива и отидох в един забутан сервиз в Тракия (на компютър плюс) и човека веднага хвана поялника и още квито там инструменти имаше и за около 30 мин направи квото направи

 

следва като се прибрах унас слагам паметта, пускам компютъра и познайте...

 

резултата е.. на 200FSB тайминги 5-2-2-1,5 на 2,9в и те това е тепърва началото ;)

 

въпросния сервиз се намира в Тракия бл.171 (Испанските къщички)

сори за рекламата ама понеже съм много доволен няма как..

Link to comment
Share on other sites

В резултат на последните бури при мене изгоря LAN порта на модем Motorola SB 4100 и

свързания с него WAN порт на рутер CNet CNIG-914. Струва ли си да се ремонтират , и ако е

така, може ли да ме насочите към подходящо място?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...