Jump to content
BulForum.com

Трета плочка рам


Recommended Posts

С един приятел спорим, дали мога да си сложа 3та плочка рам на дъното (Аsus K8N4-E).В момента съм с две (2x512), но искам да сложа още 1.Та той казва, че 3тата плочка ще "влезне в конфликт" с контролера на процесора ми, който е AMD Sempron 2600+ и щяла да бъде нещо като неефективна.

Link to comment
Share on other sites

С един приятел спорим, дали мога да си сложа 3та плочка рам на дъното (Аsus K8N4-E).В момента съм с две (2x512), но искам да сложа още 1.Та той казва, че 3тата плочка ще "влезне в конфликт" с контролера на процесора ми, който е AMD Sempron 2600+ и щяла да бъде нещо като неефективна.

Ами това дъно е s.754 и не подържа дуал чанел, така че според мен не би трябвало да има проблеми. По логиката на твоя приятел излиза, че въобще няма смисъл да правят дъна с по 3 слота за РАМ :confused

Link to comment
Share on other sites

Да...и аз така мисля. Това дъно май поддържаше само single channel и имаше само 3 слота (3 гигабайта max), така че добаването на още памет в който и да е слот няма да окаже никакво влияние върху производителността, като изключим увеличената такава заради повечето памет. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Значи въобще да не взимам :confused

Shto, ti toq sempron na kva shina go polzvash? Shtoto ako ne mojesh da dokarash 400 FSB i 333 shte ti svarshat rabota...Taka ili ina4e ima golqma vazmojnost i sega da si ti ba4kat na tolkova :)

Link to comment
Share on other sites

Абе горните мнения са пълна глупост(визирам Discman).Проблеми с 3 плочки рам имаха първата AR ревизия при която при 3 плочки трябваше да работят на 333.Този Семпрон ако е 64 битов е с Венис ядро,ако не е е Уинчестър(има вероятност и да е Венис).При тях проблеми няма с 3 плочки дори и с 4-ри.Единствено може да се наложи да пусне памета на Command Rate 2T.

Link to comment
Share on other sites

и кое дъно за сокет 754 има 4 слота за рам (даже и с 3 не са много). Повечето са с 2

Говорих принципно за Венис ядрата който ги има в изпълнение за сокет 939 където има много дъна с 4 слота.А за 754 с 3.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...